Kraj Vysočina - logo

Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno


Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kraj Vysočina na EXPO 2015 Miláno


 

Vysočina na EXPO 2015

 

Základní informace o Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 Milán

Expo

Motto: Potraviny pro planetu, energie pro život

Termín: květen – říjen 2015

Expozice Kraje Vysočina: 16. – 30. září 2015

Motto expozice Kraje Vysočina: Fiat lux/Budiž světlo.

Rozpočet Kraje Vysočina na přípravu expozice a její realizaci: max. 3 milióny korun 

Dne 24. 6. 2014 rozhodlo Zastupitelstvo Kraje Vysočina o účasti Kraje Vysočina na Všeobecné světové výstavě EXPO 2015 v italském Miláně. Koordinací příprav byl pověřen radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Jde o první samostatnou prezentaci Kraje Vysočina na světové výstavě a vzhledem ke vzdáleným místům konání dalších výstav zřejmě na dlouho poslední.

Přestože za sebou Kraje Vysočina jako subjekt nemá dlouhou tradici, existuje zde rozvinutá síť moderních služeb a kvalitní infrastruktury. Hospodářství se opírá o průmyslovou výrobu v odvětvích jako strojírenství, automobilový průmysl či elektrotechnika, ve kterých působí řada podniků s dlouholetou tradicí nebo nových, postavených na zelené louce. Rozvinutý potravinářský průmysl pak navazuje na intenzivní zemědělství a především na živočišnou výrobu v kraji.

Kraj Vysočina se bude prezentovat interaktivní, hravou a dynamickou expozicí, jejímiž základními prvky jsou světlo a sklo. Světlo jako prostředek prezentace, energie a fantazie bude spojením mezi věděním a poznáním. Nechybí ukázka moderního designového osvětlení. S osvětlením souvisí také pro Vysočinu tradiční sklářské řemeslo, které je v expozici dále zastoupeno sbírkou designového skla.

Expozice Kraje Vysočina je postavena na maximu předaných informací prostřednictvím moderních technologií – QR kódů. Prostřednictvím chytrých telefonů budou moci návštěvníci procházet expozicí a Krajem Vysočina i následně po návštěvě.

Kraj Vysočina zatím jako jediný z regionů České republiky uvažuje o tom, že svou milánskou expozici přemístí po ukončení EXPA zpět do České republiky a na příhodně vybraném místě ji opět smontuje. Umožní tak veřejnosti, která se do Milána nechystá, navštívit regionální prezentaci kraje i na domácí půdě.

Řekli o EXPO

„Prezentace na EXPO 2015 je obrovskou příležitostí představit Kraj Vysočina miliónům lidí z celého světa. Prostřednictvím světla a jeho energie necháme návštěvníky nahlédnout do života regionu, který je zásobárnou vody, energie a základních potravin pro velkou část České republiky. Díky moderním technologiím nabídneme návštěvníkům jedinečný zážitek.“

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina

„Expozice Kraje Vysočina se rodí pod rukama lidí, kteří jsou vašimi sousedy, lidí, kteří považují Vysočinu za svou srdeční záležitost a chtějí ji ukázat v tom nejlepším SVĚTLE. Prezentace Kraje Vysočina není záležitostí jednoho člověka, ale početného týmu zapálených lidí, kteří se nebojí tradiční regionální hodnoty odprezentovat moderně a originálně.“

Ing. Martin Hyský, radní Kraje Vysočina

 

Na stránce dále najdete


 

Vybíráme

 • Vysočina se pokusí oživit partnerství s italským regionem (5.5.2018)
  Itále

  V závěru týdne se pozornost na Vysočině soustředila na návštěvu velvyslance Italské republiky v Praze J. E. Alda Amati. Při setkání s členy Rady Kraje Vysočina došlo na téma oživení partnerské spolupráce s regionem Friuli Venezia Giulia, na nabídku výměny gastronomických zkušeností žáků na středních školách nebo na uspořádání přehlídky italského filmu na Vysočině. Aldo Amati si stihl prohlédnout Telč vč. jejího univerzitního centra, Střední uměleckoprůmyslovou školu v Heleníně, setkat se s podnikateli, navštívit třešťský oděvní podnik Vývoj a designové centrum sklárny Janštejn.

   
 • EXPO expozice Kraje Vysočina nyní ve Žďáře nad Sázavou (4.5.2016)
  EXPO1

  Světelná expozice EXPO 2015, se kterou se Kraj Vysočina v září loňského roku prezentoval na Světové výstavě v Milánu, je nyní nově nainstalována v prostorách Muzea nové generace v areálu Zámku Kinských ve Žďáře nad Sázavou. Až do 2. října budou moci vidět návštěvníci tamních stálých expozic, v případě zájmu i samostatně. „Světlo jako takové je samo o sobě velkým kouzelníkem a stejně jako autoři expozice EXPO pro Kraj Vysočina s ní velice originálně pracoval i tým kurátorů žďárského Muzea nové generace. V tomto případě se obě výstavy propojují. Vzhledem k tomu, že Žďár nad Sázavou a jeho památky jsou turisticky velice atraktivní, bylo šťastné umístění expozice právě sem,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Výstavu EXPO si na Vysočině prohlédly tisíce lidí (8.2.2016)
  Otevření EXPA v JI

  Každý nakupující, který v posledních třech týdnech pobýval v jihlavském CITY PARKU, si mohl prohlédnout instalaci originální světelné expozice Kraje Vysočina s názvem Fiat lux!/Budiž světlo. Instalace ve svém větším rozsahu prezentovala Vysočinu na Světové výstavě EXPO 2015 MILÁN. „V Miláně vidělo naši prezentaci kolem 250 tisíc návštěvníků, na Vysočině se mezi světelnými tyčemi osvětlujícími QR kódy s odkazy na informace o kraji prošly další desetitisíce lidí,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Krajské město zažívá ozvěny EXPA. Kraj přivezl svou světovou expozici (15.1.2016)
  EXPO na Vysočině

  Za zvuků nejslavnějšího Verdiho pochodu z opery Nabucco byla dnes odpoledne hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem otevřena v Jihlavě expozice Kraje Vysočina EXPO 2015. Na 80 čtverečních metrech největšího jihlavského obchodního centra vyrostla přes noc téměř kompletní prezentace, která byla do Jihlavy převezena z italského Milána. „Drobné odchylky od původní prezentace bychom našli, jsou dány prostorovými možnostmi nebo zohledněním bezpečnosti návštěvníků centra, ale důležité je, že se podařilo nainstalovat světelnou část, která byla skutečně originálně vyrobena pouze pro Světovou výstavu a v Jihlavě má teprve svou druhou premiéru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V Jihlavském CITY PARKU bude výstava Kraj Vysočina EXPO 2015 k vidění až do 7. února 2016.

   
 • Vysočina otevře světelnou expozici EXPO už v lednu v Jihlavě (11.12.2015)
  Radní Martin Hyský

  Radní Kraje Vysočina Martin Hyský navštívil v tomto týdnu skláře a sklářské firmy Vysočiny - partnery krajské expozice na Světové výstavě EXPO v Miláně. „Naši expozici v Českém domě během čtrnácti dnů navštívilo více než čtvrt milionu lidí. I podle odborné veřejnosti patřila k nejlépe hodnoceným prezentacím regionů z celého světa. Na vlastní oči ji budou moci vidět a navštívit i lidé z Vysočiny. Od 15. ledna do 7. února chystáme EXPO na Vysočině, přístupné bude v obchodním centru City park v Jihlavě,“ říká radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.

   
 

» všechny vybrané dokumenty «


 

Poslední dokumenty

Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek