Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor sociálních věcí > Kontaktní údaje na vybrané subjekty působící v kraji
V letošním roce se opět žáci a studenti v Kraji Vysočina mohou zapojit do kreativní soutěže k vybranému tématu z oblasti elektronické bezpečnosti. Jedná se již o dvanáctý ročník soutěže. V letošním roce se soutěžní práce budou zaměřovat na téma digitální stopy.
Kraj Vysočina pořádal ve dnech 5. až 7. října mezinárodní konferenci týkající se kyberbezpečnosti Digital Partnership for Cybersecurity and Resilience in Regions.
Bezpečnostní analytik Kraje Vysočina připravil dokument - Jak se bránit ransomware - základní bezpečnostní opatření a doporučení. Dokument obsahuje definici základních bezpečnostních opatření pro prevenci a detekci ransomware.
Od pondělí 3. října 2022 se mohou žáci a studenti základních a středních škol ve 13 krajích České republiky vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny.
Pracovní skupina k elektronické bezpečnosti připravuje i na tento rok kreativní soutěž. Tématem pro letošní rok bude digitální stopa.
V pondělí 30. května 2022 proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina za účasti radního pro školství, mládež a sport, informatiku a komunikační technologie RNDr. Jana Břížďaly vyhlášení nejúspěšnějších žáků a studentů v soutěžích věnovaných problematice kyberbezpečnosti.
Rada Kraje Vysočina schválila na svém jednání dne 12. dubna 2022 Strategii elektronické bezpečnosti Kraje Vysočina na roky 2022 - 2025.
S vidinou rychlých zisků a výnosů lidé přicházejí o své celoživotní úspory. Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina prověřují v poslední době téměř denně případy podvodného jednání, které je spojené s investicemi do kryptoměny.
Kraj Vysočina v poslední době zaznamenal zvýšené množství podvodných telefonátů. Rádi bychom upozornili na možná rizika s těmito telefonáty související. Více informací níže v článku.
V letošním roce se opět žáci a studenti v Kraji Vysočina mohou zapojit do kreativní soutěže k vybranému tématu z oblasti elektronické bezpečnosti. Jedná se již o jedenáctý ročník soutěže.
Při pohybu na internetu, je silné heslo prvním důležitým krokem k ochraně našich osobních dat. Hesla máme téměř ke všemu – e-mailová schránka, účty na sociálních sítích nebo u různých e-shopů. Ale jak by bezpečné heslo mělo vypadat? Určitě to není heslo 1234 napsané na papírku vedle našeho počítače! Ale to už dnes většina z nás ví.
Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Kraji Vysočina mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na internetu a vyhrát hodnotné ceny!
Spam, sociální inženýrství, phishing – všechny tyto praktiky by mohly mít společného jmenovatele, a tím jsou právě podvodné e-maily. Ty jsou velmi častým prostředkem útočníků, jak nám – uživatelům – uškodit.
Nakupování na internetu, je i vzhledem k aktuální situaci, stále častější. Tento způsob nakupování má bezesporu své výhody. Nemusíte nikam chodit, máte větší výběr zboží a často i lepší ceny. Nakupování online má ale i svá rizika, na která bychom neměli zapomínat.
Ve středu 23. června 2021 proběhlo na Krajském úřadě Kraje Vysočina ocenění nejúspěšnějšího soutěžícího celorepublikového finále Kvízu PLUS projektu Kraje pro bezpečný internet.
Žáci a studenti ve věku 11 až 19 let se mohou zapojit do mezinárodního výzkumu týkajícího se kyberšikany.
Projekt Kraje pro bezpečný internet představil 9. února, při příležitosti Dne bezpečnějšího internetu, seriál deseti nových videospotů Internet pod lupou, které mají veřejnost upozornit na nejnovější trendy v oblasti IT bezpečnosti a kyberkriminality.
Fake news neboli smyšlené, úmyslně zmanipulované zprávy, které se šíří jako „seriózní“ zpravodajství, jsou novodobým fenoménem. Autory těchto zpráv většinou motivuje možnost finančního zisku, ovlivnění veřejného mínění, zisk politických hlasů nebo jen radost ze strachu druhých. V dnešní době, kdy se svět potýká s pandemií Covid-19, se s těmito zprávami setkáváme velmi často, ať už se jedná o smyšlené zprávy o nemoci samotné či o aktuálně probíhajícím očkování.
Soutěž Nevěř všemu na netu je již 10. ročníkem pravidelné soutěže věnující se problematice IT bezpečnosti, kterou každoročně vyhlašuje pracovní skupina el. bezpečnosti, která působí na Krajském úřadě Kraje Vysočina. V pondělí 8, března proběhlo online vyhlášení vítězů této soutěže. Tématem tohoto ročníku byla důvěryhodnost a pravdivost informací na internetu, fake news či podvodné a řetězové e-maily, tzv. hoaxy.
Pracovní skupina k elektronické soutěži vyhlašuje jíž po desáté kreativní soutěž Nevěř všemu na netu.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se