Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor dopravy a silničního hospodářství > Silniční projekty spolufinancované z prostředků EU > Dotační tituly
Česká spořitelna představila kurz Bezpečnosti na internetu. Uživatelé mohou získat informace jaká využívat hesla, proč používat legální software, co je to phising, apod.
Chcete se seznámit s možnostmi internetu, jeho klady, ale také zápory? Podívejte se na seriál, který vytvořilo sdružení CZ.NIC, Jak na Internet.
Pokud jste se nemohli zúčastnit osobně konference nebo byste si chtěli připomenout zajímavé prezentace, máte možnost.
Členové pracovní skupiny elektronické bezpečnosti připravily powerpointovou prezentaci týkající se problematiky elektronické bezpečnosti. Zájemci tak mají možnost seznámit se s tématy jako je kyberšikana, kyberstalking apod. Prezentaci mohou využít i učitelé pro seznámení studentů s toutu problematikou.
Česká policie zprovoznila zjednodušený systém pro oznamování trestné činnosti páchané prostřednictvím internetu.
Již pět společností poskytující internetové připojení v Kraji Vysočina užívá značku Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET. Značka by měla být pro uživatele internetového připojení signálem, že poskytovatel nabízí výrobky prosazující myšlenku el. bezpečnosti a také, že se poskytovatel o tuto problematiku aktivněji zajímá.
Vítězné týmy v soutěži Víš, co ti hrozí na netu? měly možnost zúčastnit se neobvyklé prohlídky jihlavského podzemí a Vyšší policejní školy Ministerstva vnitra v Jihlavě.
Pokud chcete vědět o všech aktivitách v oblasti elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina, stáhněte si nový leták.
Byly zveřejněny kompletní výsledky soutěže Víš, co ti hrozí na netu?, včetně odkazů na jednotlivá díla. Dále si můžete stáhnout fotografie z vyhlášení výsledků soutěže.
Společnost Seznam.cz se po třech letech rozhodla natočit druhý díl "informačně-preventivního" filmu Seznam se bezpečně. Celý film je opět založen na reálných příbězích. Film je určen dětem ve věku 10 − 16 let, jejich rodičům a pedagogům.
Dnes byly v Jihlavě vyhlášeny výsledky prvního ročníku soutěže Víš, co ti hrozí na netu? Studenti a žáci základních a středních škol v Kraji Vysočina podle zadání pomocí hraného filmu, počítačové animace, powerpointové prezentace, komixu, plakátu nebo fotorománu zachytit nebo upozornit na problematiku elektronické bezpečnosti. „První ročník překvapil obrovským zájmem především ze strany základních škol. Celkem porota, složená z členů pracovní skupiny pro problematiku elektronické bezpečnosti, hodnotila 91 prací. Do soutěže se zapojilo zhruba 200 žáků,“ uvedl Zdeněk Ryšavý, radní Kraje Vysočina pro oblast informatiky.
Den bezpečnějšího internetu je každoročně organizován mezinárodní sítí INSAFE. Je nepsaným pravidlem, že tento svátek všech příznivců bezpečnějšího internetu se koná druhý den v druhém týdnu druhého měsíce roku, takže pro nadcházející rok 2012 je jeho datum 7. února. Kraj Vysočina v souvislosti s tímto dnem vyhlásí v pátek 10. února výsledky soutěže Víš, co ti hrozí na netu?
Už od roku 2009 věnuje Kraj Vysočina intenzivní pozornost problematice elektronické bezpečnosti. O rok později krajská rada schválila Strategii elektronické bezpečnosti na roky 2010 – 2013. Její naplňování je spojeno s každoročním bilancováním a hodnocením jejího naplňování. Na definování cílů Strategie krajský tým spolupracuje např. také s krajským policejním ředitelstvím, centrálními institucemi nebo hospodářskou komorou, státním zastupitelstvím.
Začalo to fotkou odhaleného poprsí dívky, která měla měsíc před patnáctými narozeninami, a skončí to ústavní sexuologickou léčbou. Takový je verdikt havlíčkobrodského okresního soudu nad třicetiletým Martinem Doležalem z Ledče nad Sázavou, který čelil obžalobě ze zneužití dítěte k výrobě pornografie.
Již tři společnosti poskytující internetové připojení v Kraji Vysočina získaly právo k užívání značky Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET. Jedná se o společnosti WIFCOM, JaroNet a Hor@cko.net, které poskytují internetové připojení v okresech Třebíč, Ždár nad Sázavou a Pelhřimov.
Pokud chcete vědět o všech aktivitách v oblasti elektronické bezpečnosti v Kraji Vysočina, stáhněte si leták.
Cílem této soutěže je přiblížení problematiky elektronické bezpečnosti a jejich negativních důsledků žákům a studentům základních a středních škol na Vysočině. Informační a komunikační technologie mohou být pro žáky zajisté prospěšné, avšak při jejich nesprávném používání mohou představovat rizika, jejichž dopady mohou mít neodvratitelné následky.
Vyšší policejní škola Ministerstva vnitra v Jihlavě pořádala ve spolupráci s Krajem Vysočina konferenci Dětská kybernetická kriminalita a sociální sítě. Konference se bude konala ve dnech 13. a 14. října 2011 v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina.Konference byla určena pro zaměstnance veřejné správy a samosprávy.
Pracovní skupina k elektronické bezpečnosti, která působí na krajském úřadě, připravila pro poskytovatele internetového připojení a další subjekty působící v oblasti ICT (prodejci hardwaru, softwaru, tvůrci softwaru nebo webových stránek) v Kraji Vysočina značku „Kraj Vysočina DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET.“
Tento týden udělil Kraj Vysočina první firmě poskytující internetové připojení známku bezpečnosti „DOPORUČUJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET“. Nové označení mající charakter doporučení má upozornit veřejnost na kvalitní službu, kterou lze s jistotou používat. „Jako první značku bude užívat společnost WIFCOM, která působí na Pelhřimovsku,“ prozradil Petr Pavlinec, vedoucí krajských informatiků.
Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se