Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro samosprávu > Rada kraje > Podklady pro jednání rady


 

Podklady pro jednání rady

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Autorská soutěž Péče o naše památky 2020 má šest hlavních vítězů

Autorská soutěž Péče o naše památky 2020 má šest hlavních vítězů
Syndikát novinářů na Vysočině opět po roce uspořádal autorskou soutěž Péče o naše památky. Zúčastnit se mohli redaktoři i kronikáři.
 

 
 

Po jedenácté v historii se konala autorská soutěž Péče o naše památky. V tomto ročníku porotci hodnotili celkem 18 prací od devíti autorů z devíti médií. Hlavní cenu, jíž představují finanční odměna 1 000 korun od Syndikátu novinářů Vysočina a pěkné věcné dary od partnerů soutěže Kraje Vysočina a telčského pracoviště Národního památkového ústavu, získalo šest novinářů:

 

  • Kryštof Havlice z časopisu PROPAMÁTKY – za článek o obnově mlýna v Trhonicích
  • Helena Zelená Křížová ze Žďárského deníku – za článek o osudu kapličky v Křídlech
  • Michal Mašek ze serveru Vysočina-news.cz – za příběh zvonu v Bartoušově u Havlíčkova Brodu
  • Martin Singr z Jihlavského deníku – za téma o chystaném muzeu ve Frankově Zhořci na Žďársku
  • Irena Šarounová z Českého rozhlasu Vysočina – za příspěvky o rabínském domě v Třebíči a prvorepublikovém domě v Počátkách
  • Jiří Bárta z mediální skupiny MAFRA – za rozhovor s kastelánem zámku v Náměšti nad Oslavou

 

Porotu v tomto ročníku také velmi zaujaly příspěvky Arnošta Pacoly z Horáckých novin, Jakuba Hlouška z časopisu NaCestu a Jany Kudrhaltové z Havlíčkobrodského deníku. Tito autoři obdrželi finanční odměnu 500 korun a taktéž věcné dary od partnerů soutěže.

 

Autorská soutěž Péče o památky Vysočiny byla vysočinským sdružením Syndikátu novinářů ČR poprvé vyhlášena v roce 2009. Od samého začátku cílem je a zůstává ocenit autory, kteří své čtenáře, diváky či posluchače informují o iniciativním, příkladném vztahu (jak jednotlivců, tak subjektů) k péči o hmotný odkaz minulosti.

 

Rozhodující pro hodnocení bylo a nadále zůstává: jak tvůrce splnil zadání, tedy jak přiblížil životní postoje lidí a jejich vztah k péči o konkrétní památky na Vysočině. Významnou roli má stylistika a čtivost příspěvku. Naopak roli až tak nehraje, zda jde o památku „velkou“ (hojně navštěvovanou), nebo malou z některé vsi na Vysočině – i tam bývají příklady péče o místní památky hodné následování.

 

V tomto roce nemohli pořadatelé s ohledem na pandemii koronaviru předávat ceny osobně v rámci tradičního slavnostního setkání novinářů s hejtmanem Kraje Vysočina. „Balíčky s cenami proto zamířily k oceněným autorům poštou a finanční odměny jsme posílali na účet. Přejeme si, aby příští ročník už opět mohl být zakončený osobním setkáním s úspěšnými novináři a kronikáři,“ poznamenal předseda Syndikátu novinářů Vysočina Jaroslav Paclík.

 

Kraji Vysočina a Národnímu památkovému ústavu děkujeme za podporu autorské soutěži. Těšíme se na další ročník.

 

 

  • zpráva převzata od Syndikátu novinářů Vysočina
  • Kontakt pro případné doplňující informace:
    Jaroslav Paclík, předseda Syndikátu novinářů Vysočina
    E-mail: syndikat.vysocina@volny.cz 
    Telefon: 606 644 809

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.3.2021 / 15.3.2021

Počet návštěv: 1509
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek