Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Běloruský hokejový dorost trénuje v Pelhřimově

hokej
Čtvrtým rokem využívá hokejový tým HC Soligorsk z partnerského regionu Minské oblasti Běloruska pozvání Kraje Vysočina na hokejový kemp. Pro třiadvacet mladých hokejistů do 12 let je v Pelhřimově připraven týdenní intenzivní trénink zaměřený především na zlepšení herní techniky, kombinačních dovedností, zvýšení kondice. Organizaci sportovního soustředění zajišťují HC Lední Medvědi Pelhřimov. Mladí hráči si během svého pobytu na Vysočině kromě Pelhřimova zahráli také na ledě v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a v Jindřichově Hradci. Běloruský HC Soligorsk v současné době působí v běloruské extralize, mládež pro klub trénuje slovenský trenér Tomáš Čajkovský.
 

 
 

Týdenní rozvrh hokejového kempu počítá každodenně s dopoledním intenzivním tréninkem. Na přání běloruského klubu je do programu zařazeno co nejvíce zápasů s různě silnými soupeři. Kemp bude o víkendu ukončen dvoudenním maratonem patnácti zápasů pěti domácích klubů právě s hostujícím HC Soligorsk. Pozvání na led vedle domácího Pelhřimova přijaly kluby z Jindřichova Hradce, Kladna, Bystřice nad Pernštejnem a Českého Krumlova.

 

Prázdninový hokejový kemp se v Pelhřimově koná už sedmým rokem, pokaždé na objednávku Kraje Vysočina. První tři ročníky jej využívali hokejisté z partnerského francouzského regionu. Poté, co region změnil správní členění a zanikla původní struktura tamního hokejového klubu, využívá nabídku k tréninku běloruský partnerský region.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.8.2018 / 23.8.2018

Počet návštěv: 4874
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek