Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Školský portál > Ekonomika školství > Rozvojové a dotační programy MŠMT
Vyberte:
Do šestého ročníku soutěže Bezpečná Nemocnice bylo v letošním roce přihlášeno třináct projektů. Tři do sekce technicko – provozní, deset příkladů dobré praxe posuzovala porota v ošetřovatelsko-medicínské oblasti. Firma Johnson & Johnson, s.r.o. věnovala finanční odměnu ve výši 100 tisíc korun vítěznému projektu v každé kategorii.
Výsledky celostátní soutěže Bezpečná nemocnice v technicko-provozní oblasti:
1. místo: Ústřední vojenská nemocnice – Vojenská fakultní nemocnice Praha – Zajištění bezpečného prostředí na oddělení akutní psychiatrické péče (řešení obtížných situací způsobených specifickými pacienty s psychotickými poruchami s nekritičnosti k vlastní chorobě, těžkými depresemi a dalšími)
2. místo: Fakultní nemocnice Plzeň – Prevence vzniku nežádoucích událostí v oblasti používání zdravotnické techniky (zabývá se proaktivním přístupem k minimalizaci nežádoucích událostí spojených s používáním zdravotnických prostředků, zejména se zvýšeným rizikem)
3. místo: Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace – Bezpečí v péči o oslabeného pacienta (zabývá se bezpečím pacientů a návštěvníků od vstupu do areálu nemocnice, jednotlivých budov až po oddělení a řeší technické prostředky k usnadnění pobytu v nemocnici a zajištění potřeb a bezpečí klientů)
Výsledky celostátní soutěže Bezpečná nemocnice v ošetřovatelsko-medicínské oblasti
1. místo: Masarykův onkologický ústav, příspěvková organizace – Projekt HALÓ (specializovaný na neslyšící pacienty nebo klienty se specifickými problémy komunikace, zaměřený na základní orientaci v ústavu a podávání adekvátních informací souvisejících s diagnostikou a léčbou ve srozumitelné formě včetně zajištění tlumočení ve znakové řeči)
2. místo: Svitavská nemocnice, a.s. – Kvalita v péči o oslabeného pacienta v kontextu psychosociálních faktorů aneb Vzdělávání pro posílení respektu k lidské důstojnosti (vznikl kreslený materiál k intervizi, který na základě desítky vyjmenovaných případů uvedených vtipem, poskytuje prostor pro řešení navozených problémů v přístupu k pacientům, a to především z pohledu respektu, autonomie, důstojnosti, ochrany soukromí a intimity)
3. místo: Nemocnice Písek, a.s. – Sledování vlivu nutriční podpory v rámci péče o oslabené pacienty (zaměřeno na seniory průměrného věku 73 let s vybranými diagnózami, cílená nutriční výživa představuje sice zvýšení nákladů na stravovací jednotku, ale investice do stravování se odrazí právě v úspěšnosti a rychlosti léčby, ve snížení délky hospitalizace a snížení nákladů na léčbu)
Celostátní soutěž o cenu hejtmana Kraje Vysočina s názvem „Bezpečná nemocnice“ včetně navazující akce celostátní konference „Dny bezpečí“ jsou tradičními každoročními akcemi pořádanými Krajem Vysočina. Obě akce mají za cíl upozornit na možná rizika při poskytování zdravotních služeb, a to jak rizika pro pacienty, tak pro personál, včetně předání všech informací souvisejících s bezpečím v lůžkových zdravotnických zařízeních. Jedná se o předání tzv. „dobré praxe“ v oblasti zdravotnictví. První ročník celostátní soutěže byl vyhlášen v září 2008. Od tohoto roku je do soutěže přihlašováno stále více projektů. Od roku 2010 je možné přihlašovat projekty do dvou sekcí, a to technicko-provozní a ošetřovatelsko-medicínské. Vítězné projekty jsou tradičně prezentovány na celostátní konferenci „Dny bezpečí“, která je organizována paralelně.
Přehled absolutních vítězů soutěže Bezpečná nemocnice:
2008 – 1. ročník
„Zvyšování bezpečnosti zdravotnického zařízení na základě systémového řízení rizik“ - Fakultní nemocnice Ostrava
2009 – 2. ročník
„Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“ – Svitavská nemocnice, a.s
2010 – 3. ročník
„Bezpečnostní pás – prevence pádu pacienta“ – Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace
2011 – 4. ročník
„Elektronické sledování povinností zaměstnanců“ – Všeobecná fakultní nemocnice v Praze
2012 – 5. ročník
Nemocnice Na Homolce s projektem Systém evidence a dokumentace práce klinického farmaceuta v Nemocnici na Homolce – základní nástroj bezpečnosti farmakoterapie
Partnery ankety jsou Spojená akreditační komise, o. p. s., Johnson & Johnson s.r.o., Project HOPE – Česká republika, o. p. s., a Česká asociace sester, o. s.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se