Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor dopravy a silničního hospodářství > Silniční projekty spolufinancované z prostředků EU > Dotační tituly
„Zdraví našich dětí je pro nás prioritou a je skvělé, že se mu chceme i v rámci školní docházky více věnovat. Zdravé školy tak pro nás vytváří důležitou oporu v regionu, prostřednictvím které můžeme toto téma přenášet až na místní úroveň a zároveň budovat odpovědnost jednotlivců k vlastnímu zdraví a rozvíjení životních kompetencí od nejranějšího věku dětí,“ uvedla v úvodu Hana Hajnová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.
Tématem přednášek letošního ročníku byly především reakce na stávající pandemii a s ní související onemocnění a přesun našich životů do online prostředí. Jedním z nejvýznamnějších je psychický dopad na děti a pedagogy. Jak uvedla Marie Vyhnanovská, školní psycholog ZŠ Seifertova Jihlava nejdůležitější je odlišovat různé formy komunikace. Komunikace s dětmi, ale hlavně také s rodiči. Myslet na jednoduché heslo: spokojený učitel = spokojený žák a z toho také vyplývá, abychom nezapomínali dávat si svoje „osobní mantinely“ a rozlišovali svůj čas, kdy jsme pedagogem a kdy rodičem, partnerem. V bloku kyberbezpečnosti Lucie Časarová, vedoucí projektu Kraj pro bezpečný internet představila různé formy osvěty, např. Soutěžní kvíz pro žáky s tematikou internetové bezpečnosti, který probíhá až do konce února 2022. Každý měsíc jsou vylosováni dva výherci věcných cen. Více informací naleznete ZDE.
Irena Zimenová ze Státního zdravotního ústavu (SZÚ) po krátké ukázce cvičení představila připravované projekty ve spolupráci s Krajem Vysočina - program Pohyb je život a seminář Děti na startu, což je trénink správných pohybových aktivit pro hodiny tělocviku na MŠ a ZŠ, který se uskuteční již 13. listopadu 2021 v Jihlavě. Informace ze SZÚ doplnil Stanislav Wasserbauer, který se věnoval aktuálnímu tématu mýty v očkování nejen proti covid-19.
Za Krajskou hygienickou stanici (KHS) Kamila Hodačová jasně a srozumitelně popsala, jak postupovat a koho kontaktovat, pokud máme nakaženého žáka ve třídě a jak nyní probíhá karanténa. Jana Böhmová z KHS představila projekt „Máme to na talíři a není nám to jedno“. Olga Johanidesová z krajského odboru školství její blok doplnila o informace související s novou legislativou v oblasti školního stravování.
V odpolední části proběhl blok s Petrou Nováčkovou z Centra primární prevence Spektrum a Kateřinou Součkovou z Poradenského centra pro pedagogy a rodiče, organizace Kolpingovo dílo ČR, z. s. Obě přednášející popsaly velice inspirativní příklady z toho, jak pracovaly s dětmi a rodiči v době lockdownu. Organizace své služby nabízí pouze pro žďárský okres.
Konference spadá do aktivit realizovaných Zdravým Krajem Vysočina v rámci místní Agendy 21.
Všechny prezentace z konference jsou volně dostupné v odkazech pod touto tiskovou zprávou.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se