Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Mapa webu


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Blíží se uzávěrka fotosoutěže PHOTOGRAPHIA NATURA 2022

Muzeum Vysočiny Jihlava každoročně pořádá fotografickou soutěž, která si za dobu své existence našla řadu příznivců. Letos se koná už úctyhodný 19. ročník. „Už jen do 11. listopadu probíhá v jihlavském muzeu příjem soutěžních fotografií. Ty nejlepší a nejzajímavější snímky budou následně k vidění na výstavě v muzeu,“ uvedl Roman Fabeš, náměstek pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů s tím, že řada soutěžících již své fotografie zaslala.
 

 
 

Téma pro letošek zní Lesní motivy, a proto se očekává velký zájem ze strany fotografů. Musí se jednat výlučně o snímky pořízené na území České republiky, nikoliv v zahraničí. Není tedy podmínkou, aby se jednalo o lokalitu z Vysočiny, čímž se rozšiřuje okruh možných soutěžních snímků. Les bývá oblíbeným cílem většiny lidí, a to v jakoukoliv roční dobu. Zejména nyní na podzim přináší smíšené lesy úchvatnou barevnou podívanou. Obzvlášť za slunného počasí, které u nás panovalo ještě i v polovině října. Neméně zajímavé jsou i nynější mlhavé scenérie, které dávají krajině romantický až pohádkový nádech. Lesy na Vysočině jsou poznamenané kůrovcovou kalamitou, ale i zde se dají najít tajuplná a dech beroucí zákoutí. Nevšední jsou také pohledy směrem vzhůru až do samotných korun stromů. Každý soutěžící může podat maximálně deset fotografií. Úplné podmínky soutěže včetně přijatelných formátů snímků a přihlašovací formulář jsou k dispozici na webové stránce https://mvji.cz/photographia-natura/. Pokud byste měli jakékoliv dotazy, je potřeba se obrátit na kurátora soutěže Pavla Bezděčku z Muzea Vysočiny Jihlava, který vše rád zodpoví. Je lepší předejít nedodržení podmínek, aby nedošlo k vyřazení snímku ze soutěže.

 

Z vybraných fotografií se uskuteční v jihlavském muzeu výstava, jejíž slavnostní zahájení je naplánováno na pátek 25. listopadu v 17 hodin. Součástí této vernisáže bude i vyhodnocení soutěže, předání cen vítězům a zároveň dojde k vyhlášení tématu pro rok 2023. U všech předchozích ročníků se vždy podařilo sestavit zajímavou a velmi pěknou výstavu, v což věří pořadatelé i letos.

 

Fotosoutěž Photographia Natura byla poprvé pořádána Muzeem Vysočiny Jihlava v roce 2004. Jejím cílem bylo povzbudit amatérské fotografy k tvůrčí práci, neboť i přes to, že jejich fotografie dosahují vysokých kvalit, neměli pro ně mnohdy žádné uplatnění. Prostřednictvím výstavy své snímky přiblížili široké veřejnosti. Hned v prvním ročníku, který měl téma Příroda, se sešlo 106 snímků od 37 autorů. Do dosavadních uzavřených 18 ročníků bylo podáno celkem 4 042 snímků od 924 autorů. Prozatímní rekord v počtu přihlášených autorů drží rok 2010 s tématem Stromy, kdy se zapojilo 99 autorů. Největší počet fotografií patří roku 2018 na téma Květy, listy, plody, a to 468 snímků. Od roku 2016 je výstava koncipována jako putovní, neboť po Jihlavě bývá vystavena i v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, díky čemuž je dostupnější pro návštěvníky i z tohoto regionu.

 

Neváhejte tedy a projděte si svoje fotoalba a fotoarchivy nebo ještě na poslední chvíli vyrazte do přírody.


  • Více informací: Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 
 
 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 24.10.2022 / 24.10.2022

Počet návštěv: 389
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek