Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2010

 
 
 • Preventivní vlak dorazil na Vysočinu (23.3.2010)
  Preventivní vlak

  Nehody na přejezdech, smrt na střeše vagonu po zásahu proudem z troleje s 25 000 volty, či vlakem sražený člověk, který přebíhal koleje. Při těchto neštěstích stále umírají zbytečně lidé a statistiky hovoří jednoznačně: velmi rizikovou skupinou jsou mladí ve věku od 13 do 19 let. Proto vypravily i na Vysočinu České dráhy, Policie ČR, BESIP Ministerstva dopravy, Drážní inspekce a ČD Cargo speciální Preventivní vlak. Studenti i veřejnost měli 22. března možnost navštívit promítání krátkých filmů s ukázkami reálných neštěstí na železnici, při kterých zbytečně umírají lidé, prošli praktickým nácvikem první pomoci se záchranáři a diskutovali s drážními vyšetřovateli, policisty a odborníky z BESIPu.

   
 • Aktuální stav hladin řek na Vysočině k 23. 3. 2010 (23.3.2010)

  Průtoky významných vodních toků v regionu Vysočiny zůstávají na úrovni II. stupně povodňové aktivity (stav pohotovosti) na pěti místech Vysočiny: řeka Jihlava - profil Bransouze a Ptáčov, řeka Trnava – profil Červená Řečice, řeka Šlapanka – profil Mírovka, řeka Moravská Dyje – profil Radkov.

   
 • Hladiny řek na Vysočině stoupají (22.3.2010)
  pytle s pískem

  Jarní tání sněhu a víkendový déšť zvedly hladiny řek také na Vysočině. Dnes ráno zaznamenali hydrometeorologové a správci povodí přesažení hodnot I. stupně povodňové aktivity (stav bdělosti) na desíti sledovaných místech na řekách v regionu. Během odpoledních hodin přesáhly průtoky ve významných vodních tocích úroveň II. stupně povodňové aktivity (stav pohotovosti) na šesti místech Vysočiny: řeka Jihlava - profil Bransouze, řeka Balinka – profil Baliny, řeka Trnava – profil Červená Řečice, řeka Šlapanka – profil Mírovka, řeka Moravská Dyje – profil Radkov a řeka Svratka - profil Borovnice.

   
 • Petr Krčál : Komunitní plánování zajistí rozvoj služeb (22.3.2010)
  Petr Krčál

  Mezi modely komunitní práce je mnohdy uváděno i komunitní plánování, které můžeme definovat jako analýzu sociálních podmínek, sociální politiky a působnosti služeb, stanovování cílů, priorit a mobilizace vhodných zdrojů pro zabezpečení odpovídajících služeb a komunitních programů.

   
 • Třetí babybox na Vysočině funguje v Třebíči (22.3.2010)

  Od 19. března je v provozu babybox při Nemocnici Třebíč. Záměrně je umístěn na nepříliš frekventovaném místě, ale v blízkosti vchodu. Třebíč je třetím místem s babyboxem na Vysočině. Matky v tíživé situaci do něj mohou anonymně odložit novorozence.

   
 • Gratulace hejtmana Vysočiny k titulu Česká Miss (22.3.2010)

  Je mi potěšením i touto cestou pogratulovat Jitce Válkové z Náramče na Třebíčsku a jejím rodičům k získání titulu České Miss 2010. Je sympatické vědět, že národ svým hlasováním rozhodl, že nejkrásnější ženou Čech a Moravy je dívka z Vysočiny. Jitčina přirozená spontálnost a komunikativnost se jí bude jistě hodit při účasti na Miss Universe. Hodně štěstí.

   
 • Prohlášení hejtmana kraje Vysočina k financování Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina (19.3.2010)
   
 • Veřejné fórum upozornilo na desítku největších problémů Vysočiny (19.3.2010)
  Logo Zdravý kraj

  První veřejné krajské fórum v České republice proběhlo 18. března 2010 v sídle kraje Vysočina v Jihlavě. Výsledkem debaty odborníků a zástupců krajské samosprávy je desítka nejpalčivějších problémů našeho regionu.

   
 • Má to smysl. Třiďte odpad! (19.3.2010)
  kontejnery na tříděný odpad

  Motto v nadpisu je zároveň cílem dlouhodobého společného projektu kraje Vysočina a autorizované obalové společnosti EKO-KOM a.s., který je zaměřený na prevenci předcházení vzniku odpadů, intenzifikaci odděleného sběru využitelných složek komunálního odpadu a jejich využití.

   
 • Na Vysočině bude více rybníků (17.3.2010)
  OP ZP

  Členové krajské pracovní skupiny hodnotili 247 projektů z Operačního programu Životní prostředí. Na uzavřené X., XI., XIII. a XIV. kolo příjmu žádostí do Operačního programu Životní prostředí navázalo dne 17. března 2010, v sídle kraje Vysočina, zasedání a jednání „Pracovní skupiny pro výběr a zajištění implementace projektů Operačního programu Životní prostředí v letech 2007-2013“ (níže jen „KPS“).

   
 • Datové schránky hezky česky (17.3.2010)
  Datové schránky

  Pod tímto názvem proběhl včera v sídle kraje Vysočina seminář zaměřený na problémy spojené s fungováním datových schránek. Seminář byl rozdělen na dvě části – v první prezentovali svá stanoviska a postoje k problémům s užíváním datových schránek zástupci Ministerstva vnitra ČR, České pošty a společnosti První certifikační autorita, naproti tomu druhá část byla zaměřena na aktivní diskusi účastníků.

   
 • Soutěž „S Vysočinou do Evropy“ vyvrcholila velkým finále (17.3.2010)
  globus

  Soutěž S Vysočinou do Evropy, která probíhala od listopadu 2009 do února 2010, vyvrcholila včera v sídle kraje Vysočina velkým finále. Toho se zúčastnilo 32 nejlepších soutěžících z dlouhodobé části. Do širšího finále postoupili studenti z několika středních škol z celé Vysočiny, nejlepších výsledků ve finálovém klání dosáhli studenti Gymnázia Třebíč. Do finále se probojovali také studenti Střední školy stavební Jihlava, Hotelové školy Třebíč, Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod aj.

   
 • Vláda uvolní pro kraje finance na opravy silnic II. a III. tříd (16.3.2010)
  silnice

  Kabinet premiéra Jana Fischera včera rozhodl o vyčlenění 750 milionů korun na obnovu dopravní infrastruktury krajů po letošní zimě. Vysočina chce z těchto prostředků získat minimálně 70 milionů. Podle Libora Joukla, náměstka hejtmana Vysočiny pro oblast dopravy budou letošní náklady na zajištění základní nutné údržby k odstranění škod v našem regionu zhruba o 50 – 100 milionů vyšší než v loňském roce. Oznámené schválení dodatečných finančních prostředků ze státního rozpočtu proto považuje i vedení kraje Vysočina za další konkrétní důkaz možné efektivní spolupráce vlády a krajů.

   
 • Předávání cen tvůrcům nejlepších webových stránek v kraji (15.3.2010)
  Zlatý erb

  Dnes probíhalo v Jihlavě předávání cen tvůrcům nejlepších webových stránek dvou soutěží z oblasti informačních technologií – krajského kola soutěže Zlatý erb a soutěže Mladý web Vysočiny.

   
 • Stavba Vysočiny: Hejtman i letos předá svou cenu (12.3.2010)
  Stavba Vysočiny

  Investoři, architekti, projektanti i stavební firmy se mohou až do konce dubna hlásit do osmého ročníku soutěže Stavba Vysočiny. Stejně jako v minulých letech udělí hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek jedné z přihlášených realizací Cenu hejtmana kraje Vysočina. Stane se tak na slavnostním vyhlášení, které je naplánováno na 15. června 2010 v Kulturním domě v Přibyslavi.

   
 • Kraj Vysočina prezentuje venkovskou architekturu Moravského Horácka (12.3.2010)
  venkovské stavby

  Příležitost seznámit se s lidovou architekturou vesnic Moravského Horácka nabízí výstava, kterou je možné si prohlédnout do 28. března 2010 v prostorách kongresového centra sídla kraje Vysočina v Jihlavě.

   
 • Hejtman se setkal s vedením Jihlavy (11.3.2010)
  Jihlava

  Hejtman Jiří Běhounek včera pokračoval v návštěvách okresních měst a tentokrát zavítal na magistrát krajského města Jihlavy. Společně s ním přišel informovat o činnosti policie krajský ředitel Josef Bačkovský. Diskuse zúčastněných se zaměřila například na blížící se oslavy významného výročí hudebního skladatele Gustava Mahlera, pavilon urgentní a intenzivní péče v jihlavské nemocnici nebo kompletní revitalizaci městského nádraží.

   
 • Krajské nemocnice na Vysočině ušetří příští rok více než 19 mil. na nákupu zemního plynu (11.3.2010)
  zdravotnictvis

  Kraj Vysočina resp. jeho osm zdravotnických zařízení ušetří 19 809 690 mil. Kč za nákup zemního plynu. Za jeho odběr od letošního května do dubna příštího roku zaplatí o 46 procent méně než v předchozím období. Vysočina využila elektronickou aukci zemního plynu jako první instituce veřejného sektoru v ČR. Prvenství jí patří od loňského roku i v e-soutěžení při nákupu elektrické energie.

   
 • Udržitelné podnikání na Vysočině (10.3.2010)
  Logo Zdravý kraj

  „Udržitelné podnikání na Vysočině“ bylo tématem Krajského fóra podnikatelského sektoru kraje Vysočina, které proběhlo jako další z aktivit projektu „Vysočina 21“, jenž je realizován za podpory Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí.

   
 • Kraj podporuje letošní velkolepé oslavy životního výročí Gustava Mahlera (10.3.2010)
  G. Mahler

  Oslavy 150. výročí narození Gustava Mahlera jsou na Vysočině naplánované už od letošního května, jejich přípravy pro kraj začaly ale už v roce 2007. Hlavní osa kulturního programu je tvořena mezinárodním hudebním festivalem Mahler Jihlava 2010 – Hudba tisíců. Dalšími mezníky oslav budou odhalení Mahlerova pomníku v Parku Gustava Mahlera nebo slavnosti v rodném domě G. Mahlera v Kalištích u Humpolce. Tyto a další aktivity podpořil kraj Vysočina během čtyř let částkou zhruba 3,5 mil. korun.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 57 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2010 > Tiskové zprávy - březen 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 239175

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek