Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2010

 
 
 • Mladí lidé se vzdělávali v Centru lidských zdrojů Pelhřimov (10.3.2010)
  mládež

  V centru lidských zdrojů v Pelhřimově se mladí lidé 5.-7. března učili být správnými lídry projektů programu Mládež v akci. Tento program umožňuje projektovým managerům a organizacím pracujících s mládeží vytvářet mezinárodní projekty, které mají na místní úrovni jedno společné – neformální vzdělávání, neboli učení, které si ani neuvědomujeme.

   
 • Na Vysočině podala kandidátní listinu do voleb první strana (9.3.2010)
  volby

  Na Vysočině včera podala kandidátní listinu první strana do voleb do Poslanecké sněmovny. Jak informovala Alena Kuchařová, koordinátorka voleb v kraji Vysočina, první kandidátku podala strana Pravý blok. Strany, které mají zájem o účast v letošních parlamentních volbách, musí odevzdat kandidátní listiny na krajský úřad do 23. března do 16:00 hod.

   
 • Vysočina pomůže s nákupem dvou hasičských vozidel pro Přibyslav a Nové Veselí (9.3.2010)
  hasici

  Nové Veselí a Přibyslav si rovným dílem rozdělí krajskou milionovou dotaci na pořízení nových hasičských vozidel pro místní sbor dobrovolných hasičů. Obě obce mají již garantovánu účelovou dotaci od Hasičského záchranného sboru. I přesto bude povinná spoluúčast obcí představovat výrazný zásah do jejich rozpočtu. Nová vozidla obce nakoupí v letošním roce.

   
 • Soutěž Zlatý erb – slavnostní ceremoniál krajského kola Vysočiny (9.3.2010)
  Zlatý erb

  Ceny vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí budou předány na slavnostní ceremoniálu za účasti hejtmana kraje Jiřího Běhounka. Ceremoniál se koná 15. března 2010 (od 9:45 hod) v kongresovém sále sídla kraje Vysočina.

   
 • Hlasování v VI. ročníku ankety Zlatá jeřabina (8.3.2010)
  Zlatá jeřabina

  Šedesátka adeptů na nejlepší kulturní počiny roku 2009 bojuje o hlasy veřejnosti v tradiční anketě Zlatá jeřabina. Seznam nominací v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví je zveřejněn na webových stránkách kraje. Jednotlivé kulturní počiny jsou představeny krátkou anotací a fotografiemi vystihujícími atmosféru kulturních akcí a stav kulturních památek před a po jejich obnově. V anketě je možné hlasovat do 9. dubna 2010 a to buď elektronicky prostřednictvím hlasovacího formuláře uveřejněného na stránkách kraje v sekci kultura a památky nebo písemně pomocí originálního hlasovacího lístku uveřejněného v únorových novinách Kraj Vysočina.

   
 • Hledá se jedenáctá Vesnice Vysočiny (5.3.2010)
  Vesnice Vysočiny, logo

  Vysočina opět po roce hledá další vesnici roku. Až do 30. dubna se mohou přihlásit obce, které se umí prosadit a rozvíjet ve všech oblastech veřejného života. V loňském roce se do soutěže přihlásilo na Vysočině 30 obcí. Vysočina je krajem, který neskrývá vesnický charakter a soutěživost.

   
 • Přírodní zahrady bez hradnic. Projekt odstartoval i na Vysočině. (5.3.2010)
  růže

  Česko-rakouský přeshraniční projekt “Přírodní zahrady bez hranic” přináší na Vysočinu myšlenku přírodě blízkých zahrad, uvedení do praxe ekologické údržby soukromých a školních zahrad a veřejné zeleně.

   
 • Vladimír Novotný: Dotace spolkům a sdružením krize neohrozila (2.3.2010)
  Vladimír Novotný

  Sto tisíc korun krajských dotací si mezi sebou v letošním roce rozdělí Konfederace politických vězňů České republiky v kraji Vysočina, Český svaz bojovníků za svobodu, Vojenské sdružení rehabilitovaných AČR, Svaz důchodců ČR - krajská rada kraje Vysočina a dále Moravskoslezský svaz Vojenských táborů nucených prací Pomocné technické prapory. Finanční prostředky využívají sdružení především k pořádání členských schůzí, vydávání klubových zpravodajů, zajišťování klubových akcí apod.

   
 • Kraj připravuje rozdělení dalších dotací z Programu obnovy venkova Vysočiny (2.3.2010)
  obec

  Dotace z krajského Programu obnovy venkova Vysočiny (POVV) bude letos přiznána celkem 624 obcím do 1500 obyvatel. Kraj Vysočina tak v rámci POVV rozdělí více než 68,5 milionů korun. Nejvíce žádostí obce tradičně podaly na opravy místních komunikací (144), následují opravy obecních úřadů (72) a kulturních zařízení (71). Tyto tři typy tvoří téměř polovinu všech žádostí. „Obce ale budou za peníze z tohoto programu opravovat i školy, čekárny na zastávkách hromadné dopravy, hřbitovy, hasičské zbrojnice ale i třeba veřejné vodovody nebo kanalizace,“ dodal radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • Vysočina hledá nejlepší sportovce roku 2009 (2.3.2010)
  sport

  Již poosmé hledá kraj Vysočina nejlepší sportovce regionu. Do sedmi vyhlášených kategorií veřejnost i kluby v minulých týdnech nominovaly 100 sportovců a týmů. Mezi nimi rozhodne o nejlepších podle výkonů a úspěchů odborná porota. Veřejnost má možnost podpořit své favority v kategorii jednotlivec a kolektiv prostřednictvím čtenářské ankety. Hlasování ve čtenářské anketě je možné zasláním anketního lístku, který je v současné době zveřejňován v tisku, nebo internetovým hlasováním na speciálních webových stránkách www.sportoveckrajevysocina.cz. Hlasování končí 19. března 2010.

   
 • Sídlo kraje patřilo šachistům (2.3.2010)
  ilustrační foto šachy

  Devadesátka mladých šachistů ze základních a středních škol na Vysočině se včera utkala v krajském šachovém přeboru. Čtyřčlenná družstva z Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Havlíčkovy Borové, Humpolce, Žďáru nad Sázavou a Náměště nad Oslavou bojovala v sídle kraje v Jihlavě o postup do republikového finále. Kromě družstev získali ocenění i nejlepší šachisté turnaje.

   
 • Spolupráce se Zakarpatím získává další konkrétní podobu (1.3.2010)
  ilustrační foto Zakarpatí

  Na pracovní cestu do Zakarpatské oblasti Ukrajiny se v polovině minulého týdne vydali zástupci kraje Vysočina. Výprava vedená ředitelem krajského úřadu Zdeňkem Kadlecem měla za úkol především posoudit předběžné návrhy konkrétních projektů spolupráce partnerských regionů na tento rok. Po přijetí na Oblastním úřadě v Užhorodě se skupina věnovala prohlídce objektů, kterých by se společné aktivity mohly týkat. V každém jednotlivém případě byly přímo na místě zmapovány podmínky pro uskutečnění záměru a byly posouzeny možnosti organizace prací i jejich společného financování.

   
 • Rada vlády jednala o strategii v oblasti vyloučení (1.3.2010)

  Hrzánský palác v Praze byl svědkem jednání Rady vlády pro integraci Romů, které se účastnili zástupci jednotlivých krajů České republiky. Za kraj Vysočina se jednání zúčastnil radní kraje pro oblast sociálních záležitostí, multikulturní výchovy a prevence sociální patologie Petr Krčál. Ten také přednesl základní obrysy pohledů kraje Vysočina na otázku vládní Strategie boje proti sociálnímu vyloučení, kterou krajům předložil ministr pro lidská práva Michael Kocáb.

   
 • Petr Krčál: Transformace sociálních služeb je funkční systém (1.3.2010)
  Petr Krčál

  Pracovní návštěvu Pardubického kraje absolvoval v pátek 26. února 2010 krajský radní Vysočiny pro sociální oblast Petr Krčál. Se svým pardubickým protějškem - resortním radním Miloslavem Macelou jednali o koncepčním rozvoji sociálních služeb v České republiky do roku 2012 a dále se věnovali transformaci ústavů sociální péče, kde jde o vytvoření životních podmínek a prostoru pro lidi, kteří z různých důvodů nejsou schopni žít samostatně nebo se svou rodinou. Jednání se zúčastnili i vedoucí krajského oddělení sociálních služeb Vysočiny Jiří Bína a projektový manažer transformace Roman Sýkora.

   
 • Domov sociální péče v Háji se bude rekonstruovat (1.3.2010)
  Léčebna Háj

  Ústav sociální péče v Háji u Ledče nad Sázavou se bude v nejbližším období rekonstruovat. Po několika letech pronájmu bude kraj Vysočina přebírat zapůjčené prostory, které sloužily pacientům Léčebny dlouhodobě nemocných, která je v těsném sousedství. Ústav v Háji čeká komplexnější rekonstrukce ubytovací části. Dojde k výraznému vylepšení kvality bydlení klientů, a to přestavbou na jedno až tří lůžkové pokoje. Na osmdesát klientů s mentálním postižením tak dostane nové, velmi moderní bydlení a další prostory pro volnočasové a vzdělávací aktivity.

   
 • Pamětní pochod připomenul boj českého národa za svobodu (1.3.2010)

  Příslušníci aktivních záloh Armády České republiky v kraji Vysočiny si 27. – 28. února připomněli poslední fázi přesunu Československé jednotky na frontu a uctili tak hrdinství československých vojáků za druhé světové války. Pamětní pochod se uskutečnil formou závodu tříčlenných družstev Aktivních záloh Armády České republiky, a to z Jihlavy do obce Bohdalec na Žďársku, kam se na šedesát dobrovolníků z celé České republiky dostalo těsně před ránem. Trasa celého pamětního pochodu měřila přes čtyřicet kilometrů.

   
 • Jak dál rozvíjet cestovní ruch na Vysočině (1.3.2010)

  Setkání u kulatého stolu na téma rozvoje cestovního ruchu na Vysočině uspořádala 25. února 2010 v Jihlavě Regionální rada Jihovýchod spolu se Svazem obchodu a cestovního ruchu a příspěvkovou organizací Vysočina Tourism. Na padesát zástupců různých organizací v cestovním ruchu, podnikatelů, kraje a obcí živě diskutovalo o podpoře cestovního ruchu v kraji, o produktech a službách, které je nutné zlepšit a o konkrétních tématech podpory.

   
 

Zobrazeno je 17 z celkem 57 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2010 > Tiskové zprávy - březen 2010

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 239333

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek