Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2016

 
 
 • Petr Krčál: Základem rodiny musí být pevné sociální vazby (9.3.2016)
  Rodinné kruhy na Vysočině

  V sídle Kraje Vysočina se uskutečnila konference s názvem Rodinné kruhy na Vysočině. Pořádala ji organizace TreMedias, která se zabývá otázkou nových trendů v oblasti náhradní rodinné péče. Významnou událost v této oblasti zahájil radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál, který poukázal na hlavní problémové body, o kterých se na konferenci jednalo. „Stoupající nároky na pracovní výkonnost vyžadují stále vyšší předpoklady vzdělání. Toho nelze dosáhnout při souběžném založení rodiny, která u mnoha mladých lidí ztrácí na významu. Mění se postavení rodiny hlavně v oblasti generačního ukotvení a budování kariéry jednotlivých příslušníků rodiny,“ uvedl radní Petr Krčál s tím, že v kraji Vysočina jsou si odborníci vědomí oslabování funkčnosti a role rodiny a že pozorují negativní tendence v rámci postavení rodiny jako sociální instituce.

   
 • Řemesla na Vysočině: Nová příručka pro budoucí středoškoláky (9.3.2016)
  Řemesla na Vysočině

  V nákladu 15 tisíc kusů vydal Kraj Vysočina tematického průvodce po učebních oborech nabízených středními školami v kraji. Pro budoucí uplatnění v oblastech průmyslu, stavebnictví, ve službách, zemědělství a lesnictví i v uměleckých řemeslech je aktuálně na krajských školách nabízeno ke studiu 47 oborů. „Vzhledem k tomu, že přihlášky ke studiu na středních školách přijímají jejich ředitelé až do poloviny března, je ještě předčasné hodnotit zájem žáků o konkrétní zaměření a obory. Z našich statistik je ale zřejmé, že řemesla jsou živá a žáci devátých ročníků mají k dispozici zhruba 2500 volných míst učebních oborů,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • První ocenění pro mistry tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina (8.3.2016)
  Aleš Uherka

  Kraj Vysočina v letošním roce poprvé v historii udělí titul v oblasti tradiční lidové kultury „Mistr tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina„. Pokud bude s návrhem rady kraje souhlasit krajské zastupitelstvo, bude cena předána Drahomíru Smejkalovi z Jihlavy, který se věnuje oboru výsek pilníků a rašplí a Aleši Uherkovi z Bystrého u Poličky, který provozuje kolářské řemeslo.

   
 • Kraj postaví pro Nemocnici Nové Město na Moravě nový dětský pavilon (8.3.2016)
  Nemocnice NMnM

  Rada Kraje Vysočina dnes rozhodla, že v areálu novoměstské nemocnice nebude dětský pavilon opravován, ale že zde pro malé pacienty vyroste zcela nový objekt. „Od rekonstrukce stávajícího pavilonu s přístavbou lůžkové části v druhém nadzemním podlaží jsme po vyhodnocení nákladů na předpokládané práce upustili. Objevily se problémy se statikou, upozorněni jsme byli na vady příček, poškození konstrukcí, nevyhovující hydroizolace a objevila se i nutnost vyztužovat svislou i základovou konstrukci. Při porovnání nákladů na rekonstrukci a na výstavbu nové budovy jsme došli k rozhodnutí strhnout stávající objekt a na jeho místě postavit bez kompromisů provozních i technických nový objekt,“ informoval dnes na tiskové konferenci náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • Mobil pomůže záchranářům najít místo nehody (8.3.2016)
  Mobilní aplikace záchranka

  Nová mobilní aplikace ode dneška pomáhá Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina. Jejím hlavním úkolem je vyhledat polohu pacientů, kteří volají na linku 155. „Pokud se dostanete do život ohrožující situace, stačí přidržet nouzové tlačítko na displeji a spustit tak vytáčení tísňové linky,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že z telefonu se automaticky odešla zpráva, která záchranáře informuje o aktuální poloze zraněného, případně i o tom, že se léčí s vážnou nebo chronickou nemocí.

   
 • V Domově pro seniory ve Velkém Meziříčí oslavili páté výročí (8.3.2016)
  Beseda s Bubílkovou

  Už pět let uplynulo od přestěhování Domova pro seniory Velké Meziříčí na ulici Zdenky Vorlové, který původně sídlil v Hornoměstské ulici. U této příležitosti připravilo vedení domova na začátku týdne společnou oslavu výročí. Mezi pozvanými hosty nechyběli zástupci zřizovatele organizace, kterým je Kraj Vysočina. „Je dobré si připomenout, co všechno se tady za dobu pěti let podařilo vybudovat, kolika klientům pracovníci domova poskytli pomoc, podporu a péči,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Zlatý erb 2016 získaly weby Havlíčkova Brodu, Police a elektronická služba Velkého Meziříčí (7.3.2016)
  Zlatý erb

  Do sídla Kraje Vysočina se dnes sjeli představitelé měst, obcí, školských zařízení i zástupci dobrovolných hasičů, aby zjistili, kdo letos zvítězil v soutěži Zlatý erb 2016. Nejlepšími webovými stránkami se ve své kategorii pyšní Střední průmyslová škola Třebíč, první místo slaví Sbor dobrovolných hasičů Bohdalov, obec Police, město Havlíčkův Brod a kategorii elektronická služba zvítězilo Velké Meziříčí se svou Elektronickou úřední deskou.

   
 • Pro zdravotně postižené se otevře nebe nad Náměští (7.3.2016)
  Vrtulník

  Lidé se zdravotním postižením budou mít opět jedinečnou příležitost poznat zblízka dění na letecké armádní základně. Základna vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou opět připravuje akci Open skies for handicapped, čímž doslova otevře nebe handicapovaným. Cílem programu je seznámit zdravotně postižené s bezpečnostní politikou ČR a k organizaci se připojí také Kraj Vysočina. „Formou zážitku chceme návštěvníkům z řad hendikepovaných přiblížit roli armády v naší společnosti,“ sdělil radní Kraje Vysočina pro oblast sociální věcí a prorodinné politiky Petr Krčál po jednání na Letecké základně v Náměšti nad Oslavou.

   
 • Čistá Vysočina: Do úklidu Vysočiny se přihlásil rekordní počet účastníků (7.3.2016)
  Čistá Vysočina piktogram

  22 115 dobrovolníků z 495 organizací se letos zaregistrovalo do 8. ročníku osvětové akce Čistá Vysočina. Tradiční jarní úklid organizovaný v rámci aktivit Zdravého Kraje Vysočina se tak stal jednoznačně nejmasovější akcí v historii Kraje Vysočina. „Mezi nahlášenými převažují školy, kde má tato aktivita také osvětový a výchovný podtext. Dále potom samy obce a sbory dobrovolných hasičů. Sbírají také oblastní charity, myslivecké spolky, turisté, místní organizace různých politických stran, rodinná centra, spolky mládeže…. Sousedské vztahy budou v rámci sběru odpadků konkrétně utužovat například Sklenský sousedský spolek, Přátelé Radostína, Novovesáci a další,“ informuje radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský. Za 7 let akce Čistá Vysočina se díky lidské všímavosti, angažovanosti a pomoci podařilo přírodu očistit o několik stovek tun odpadu.

   
 • Zlatým Ámosem 2015 se může stát učitelka z Vysočiny (7.3.2016)
  Zlatý Ámos

  Semifinálové kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos 2015 dopadlo úspěšně pro šestici pedagogů včetně Aleny Michálkové ze ZŠ a MŠ Černovice. O postup do finále usilovalo celkem 14 učitelů, kteří zvítězili v regionálních kolech. „Rozhodování jsem porotě vůbec nezáviděla. Žáci své učitele na cestu do Prahy museli vybavit třemi věcmi, které dokládají jejich vzájemný vztah a byli velmi originální. Oceňuji, že paní učitelka z Černovic se neztratila a naopak se probojovala až do finále,“ uvedla radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Řemeslo Vysočiny: Nejlepší strojní mechaniky vychovávají na středních školách v Chotěboři a v Ledči nad Sázavou (6.3.2016)
  KOVO JUNIOR

  Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola v Ledči nad Sázavou se ujala pořadatelství krajského kola sooutěže KOVO JUNIOR 2016 pro mladé strojiní mechaniky. Do soutěže, která v ruchu Roku řemesel podporuje řemeslnou zručnost žáků a popularizuje tradiční obory, nastoupilo deset žáků oboru strojní mechanik. „Mezi nejúspěšnějšími a oceněnými figurovali žáci krajských středních škol z Chotěboře a Ledče nad Sázavou. Právě díky těmto aktivitám – odborným soutěžím se nám daří prohlubovat spolupráci škol s podnikatelským sektorem a porovnávat připravenosti budoucích absolventů oborů,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě vstupuje do roku 2016 se skvostnými výstavami (4.3.2016)

  Pro rok 2016 připravila havlíčkobrodská galerie pestrou nabídku výstav. K těm nejpoutavějším budou jistě patřit výstavy věnované ilustrační tvorbě DĚTSKÝ SVĚT OČIMA HELENY ZMATLÍKOVÉ, JOSEF LADA NEJEN DĚTEM a BROUČCI JANA KARAFIÁTA. Už v sobotu 5. břena začíná výstava DĚTSKÝ SVĚT OČIMA HELENY ZMATLÍKOVÉ, která představí v plné šíři práci jedné z našich nejznámějších ilustrátorek Heleny Zmatlíkové a bude jedinečná, neboť autorčino dílo není běžně vystavováno.

   
 • Studenti můžou začít s přístavbou stavební školy v Havlíčkově Brodě (3.3.2016)
  STavba povolena§

  Na půdě Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě dnes zástupci Kraje Vysočina, města, školy i dodavatele slavnostně zahájili připravovanou přístavbu. Rýčů se chopili náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a za spoluinvestora – Město Havlíčkův Brod místostarostka Ivana Mojžyšková. „Celkově přístavba nových dílen pro praktickou výuku, kterou si během praxe postaví samotní žáci, vyjde na téměř 20 miliónů korun. Krajský rozpočet zaplatí skoro 15 miliónů a zbylou částku je připravené doplatit město,“ uvedl dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že hotovo by mělo být do začátku příštího školního roku.

   
 • Společenský ples Rodinných pasů Kraje Vysočina opět spojí generace (3.3.2016)
  Ples rodinných pasů

  Tradičně s vrcholem plesové sezony přichází i letos Společenský ples Rodinných pasů Kraje Vysočina. Pátý ročník se uskuteční v sobotu 19. března v prostorách jihlavského hotelu Gustav Mahler. „Rodinná party, jak je tato akce veřejností vnímána, se opět ponese v tematickém duchu. Letos bude na motivy muzikálu Mamma Mia, který se těší oblibě napříč generacemi,“ nastiňuje radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.

   
 • Vysočina se opět připojuje k celostátní akci Březen - měsíc čtenářů 2016 (3.3.2016)
  Březen měsíc čtenářů

  Už posedmé vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků (SKIP) celostátní akci s názvem Březen – měsíc čtenářů, a navazuje tak na projekty Březen – měsíc internetu a Březen – měsíc knihy (poprvé byl vyhlášen v roce 1955). Statistiky ukazují, že k této akci se každoročně hlásí více než čtyři sta knihoven v České republice. „Letošní motto zní Knihovny jsou kreativní nejen v Březnu a to o naší krajské knihovně jistě platí. Pozornost letošní celostátní akce je zaměřena nejen na návštěvníky knihovny, ale na čtenáře obecně, což potvrzují i aktivity knihovny v Havlíčkově Brodě,“ přibližuje radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Humpolec si připisuje další titul nejlepšího Města pro byznys v Kraji Vysočina (2.3.2016)
  Krajské setkání místních samospráv

  Tradiční krajské setkání místních samospráv k aktuálním tématům veřejné správy pořádané Svazem měst a obcí Český republiky letos doplnilo slavnostní vyhlášení výzkumu Město pro byznys. Nejlepším místem pro podnikání je podle výzkumu Humpolec, který obsadil první příčku. Pomyslné stříbro získal Pelhřimov a i třetí příčka patří Pelhřimovsku, konkrétně Pacovu. „Humpolci k prvenství podle průzkumu pomohla dobrá infrastruktura, počet významných zaměstnavatelů, úroveň a počet studentů odborného vzdělává, ale například i vstřícnost radnice k podnikání,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský, který se setkání více než stovky zástupců měst a obcí Vysočiny účastnil.

   
 • Březen měsícem hlasování v krajské anketě Zlatá jeřabina a Skutek roku 2015 (2.3.2016)

  Od 1. března může veřejnost svým hlasem podpořit ocenění zajímavé kulturní akce nebo příkladné obnovy památky v anketě Zlatá jeřabina. Ve stejný den začalo hlasování také v druhé krajské anketě Skutek roku. Ta dává možnost vyniknout všem osobám a společnostem, které v roce 2015 vykonaly pro region něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch. „Obě ankety jsou tradiční záležitostí a jsem velmi ráda, že můžeme záslužné a dobrovolnické aktivity tímto způsobem ocenit. V případě Zlaté jeřabiny podporujeme činnosti a malé i větší kulturní akce, které si zaslouží, aby se o nich vědělo,“ vysvětlila radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Hlasování v obou anketách je možné až do konce března. Více informací na www.kr-vysocina.cz/pocinroku.

   
 • Krajské policejní ředitelství otevřelo brány studentům (2.3.2016)
  DOD krajského policejního ředitelství

  Přilákat do svých řad budoucí maturanty se rozhodlo Krajské ředitelství policie kraje Vysočina. Studentům posledních ročníků napříč regionem proto v těchto dnech atraktivní formou představuje práci policie, její moderní zázemí, výzbroj i výstroj a nabízí možnost uplatnění u bezpečnostního sboru. Vedení většiny středních škol z Vysočiny akci vítá a se svými studenty se do zázemí policie v Jihlavě plánuje podívat, stejně jako radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která na Den otevřených dveří Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zavítala o druhém březnovém dnu. „Praktická ukázka toho, jak to u policie každodenně funguje, studenty Gymnázia Telč zaujala. Vyslechli si základní teoretické informace, se zájmem si prohlédli operační středisko, střelnici nebo tělocvičnu a někteří zvažují možnost stát se ochránci veřejného pořádku,“ přiblížila návštěvu radní Jana Fialová.

   
 • Kraj podpoří účast studentů z partnerských regionů na Letní žurnalistické škole (2.3.2016)
  LŽŠ 2015

  Kraj Vysočina podpoří účast studentů z partnerských regionů na dvanáctém ročníku Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. „Projekt, který navazuje na práci slavného vysočinského rodáka, dlouhodobě podporujeme. Předchozích pět ročníků školy navštívili studenti z partnerského regionu Zakarpatské oblasti Ukrajiny, vloni se k nim přidali zájemci z Dolního Rakouska a Nitranského samosprávného kraje,“ říká Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu s tím, že v letošním roce kraj nabídne účast všem zájemcům z šesti partnerských oblastí.

   
 • Skvosty partnerského Nitranského samosprávného kraje jsou k vidění v sídle kraje (1.3.2016)
  Vernisáž výstavy Skvosty Nitranského kraje

  Výstavu fotografií, které představují kulturně-historické dominanty partnerského regionu Kraje Vysočina – Nitranského kraje, dnes přijel slavnostně zahájit její kurátor a profesionální slovenský fotograf Jozef Peniak. Vernisáže ve foyer kongresového centra sídla Kraje Vysočina se zúčastnila i radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. „Velice si vážím společné spolupráce s partnery z Nitranského samosprávného kraje, ráda se k nim vracím a ještě raději realizujeme společné projekty. Výstava není jediným úspěšným počinem, například letos v dubnu pojedou herci Horáckého divadla v Jihlavě představit svou hru do divadla Andreje Bagara v Nitře,“ prozradila radní Marie Kružíková.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 -4- 5  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - březen 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 97055

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek