Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - březen 2016

 
 
 • Atraktivní mistrovství musherů ve Vysočina Areně (1.3.2016)
  Canicross

  Ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě se v říjnu letošního roku uskuteční netradiční Mistrovství Evropy v canicrossu, bikejöringu a scooteru. Organizátor závodů – Tělocvičná jednota Sokol Maxičky, která patří k největším musherským klubům, a je jediným zástupcem mezinárodní federace tohoto sportu v Česku, získala od Kraje Vysočina na pořádání šampionátu dotaci ve výši 150 tisíc korun. „Organizátoři očekávají, že v jednotlivých disciplínách a věkových kategoriích se představí až 600 závodníků z celé Evropy,“ uvedl dnes náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Dobrovolní hasiči z Vysočiny získají od kraje téměř tři a půl milionu korun (1.3.2016)
  hasiči

  Na opravy a repase mobilní požární techniky získají letos jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí v Kraji Vysočina téměř 1, 7 milionu korun. Stejnou částku uvolní krajský rozpočet na podporu akceschopnosti jednotek dobrovolných hasičů i na výchovu mládeže. „V prvním případě půjdou peníze na opravy cisternových automobilových stříkaček do osmi obcí, které si na kraj podaly žádost a splňují potřebná kritéria. Ve druhém případě jde o schválenou dotaci pro Krajské sdružení kraje Vysočina - Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska,“ přiblížil podporu náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.

   
 • Jana Fialová: Startujeme Rok řemesel a odborného vzdělávání (1.3.2016)
  Vyhlášení Roku řemesel

  Po několikatýdenních přípravách odstartoval Kraj Vysočina maraton aktivit a publicity k popularizaci profesí českého řemesla pod názvem Rok řemesel. „Rozjíždíme vlastní kampaň, která zapadá do té celostátní a klade si za cíl představit řemeslo jako klíčový nástroj pro udržení obslužnosti regionů i zajímavou volbu pro mladou generaci. Odborné vzdělávání na 25 školách v regionu s 41 obory zakončenými výučním listem cíleně podporujeme už několik let. Z aktuálního výzkumu agentury Ipsos vychází, že více než 60 % dotázaných rodičů na Vysočině chce své děti poslat právě na odborné školy. Jde o nejvyšší číslo v České republice. Po letech práce s veřejným míněním, prací s dětmi na základních školách a zavádění moderních a neokoukaných projektů do praxe vidíme úspěch v podobě zvyšování zájmu o řemeslo i na straně rodičů,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová.

   
 • Hledá se vítěz 22. ročníku soutěže Vesnice roku (1.3.2016)
  Vesnice Vysočiny

  Obce na Vysočině už opět můžou soutěžit o titul Vesnice roku 2016, v letošním roce jde o 22. ročník soutěže. Až do 29. dubna bude ministerstvo pro místní rozvoj přijímat přihlášky do soutěže, kterou stejně jako v minulých letech vyhlásilo společně se Spolkem pro obnovu venkova ČR, Ministerstvem zemědělství ČR a Svazem měst a obcí ČR. „V minulém roce se do soutěže přihlásilo patnáct obcí z Vysočiny a krajským vítězem se stal Martínkov na Třebíčsku. Obce z Vysočiny bodovaly historicky i celostátně. Například Ořechov na Žďársku v roce 2014 vybojoval celorepublikově druhé místo a obec Křižánky skončila v roce 2012 na třetím místě,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.

   
 • Celkem 3,6 miliardy korun pro Vysočinu – proplaceno, ukončeno, v provozu (1.3.2016)
  Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy

  Poslední tři projekty silnic Kraje Vysočina čekají na proplacení dotace. Celkem bylo od roku 2007 dodnes dokončeno 53 projektů silnic II. a III. třídy, obchvatů a mostů za více než 3,6 miliardy korun dotací z ROP Jihovýchod. 311 kilometrů bezpečnějších a kvalitnějších silnic II. a III. třídy nejen pro auta, ale i pro chodce, nové průtahy a obchvaty obcí, 38 nových mostů, snížená hlučnost a prašnost a mnohá další pozitiva můžeme najít za dotacemi, které se podařily Kraji Vysočina získat a také úspěšně prostavět.

   
 

Zobrazeno je 5 z celkem 85 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 3 4 -5-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2016 > Tiskové zprávy - březen 2016

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 97053

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek