Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina
„Pokud bude ze strany nemocnic zájem o pokračování soutěže, je Kraj Vysočina připraven na předchozí ročníky navázat. Vnímáme obrovský tlak na nemocnice související s důsledky masivní migrace. Personál nemocnic se po dlouhých letech opět věnuje léčbě diagnóz, které se v minulosti mezi populací objevovaly sporadicky. Je třeba na tyto výzvy velice rychle reagovat. Z pozice vedení nemocnic navíc přichází potřeba připravovat se na náročné energetické období, hledat alternativy, pokud je to však v rámci sofistikovaných provozů vůbec možné. A to vše pod tlakem veřejnosti, která vyžaduje stále stejný vysoký standard poskytované služby,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
Výsledky 13. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice s tématem „Covid-19 – Co dal a vzal?“
1. Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace
Elektronizace procesů v době pandemie
2. Všeobecná fakultní nemocnice Praha
Krizová správa, krizová komunikace
3. Domažlická nemocnice a. s.
Zajištění bezpečnosti zdravotníků při práci v OOPP v rizikovém prostředí
4. VVaÚvVZD Brno – nemocnice
Covid-19 – Co dal a vzal?
5. Fakultní nemocnice Ostrava
Algoritmus organizace práce na Centrálních operačních sálech FNO v době výskytu COVID-19
6. Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace
COVID 19 cesta bez konce?!
7. Krajská zdravotní, a.s. – ONP Ryjice
Jak prakticky, bezpečně a reálně uchopit problematiku Covid-19 na lůžku následné péče
„V rámci našeho oceněného projektu jsme se věnovali hned třem klíčovým oblastem – autotriáži, kterou Nemocnice Jihlava vyzkoušela přímo na úrovni pacienta. Prostřednictvím jednoduchých elektronických dotazníků byla vyhodnocována rizikovost pacienta při příchodu do nemocnice. Ten byl následnou SMS zprávou informován, jak má při příchodu postupovat a jak se dále chovat. Dále jsme věnovali velkou pozornost komunikaci uvnitř nemocnice, využívali elektronických nástrojů pro porady. Třetí zkušeností, kterou jsme v projektu sdíleli, byla elektronizace dokumentů mezi červenou a zelenou zónou, kde jsme absolutně vyloučili papírovou cestu. Tuto praxi využíváme téměř stále, navíc ve větší míře,“ popsal stručně základní obrysy vítězného projektu David Zažímal z jihlavské nemocnice.
Všeobecná fakultní nemocnice Praha uspěla s projektem, který reagoval na mimořádnou událost, ke které došlo v Ostravě – jednalo se o útok aktivního střelce, který zasáhl 9 osob. „ Není jednoduché přímo po tak otřesném činu dostat relevantní informaci k určeným zaměstnancům tak, aby nevznikla panika. Informace byla přesná a včasná. Využili jsme skutečnosti, že většina zaměstnanců je pravidelně přítomna na PC. V případě nutnosti vyskočí na obrazovce okno, kde je s určenou skupinou sdílena informace – co se děje a jak se při této situaci chovat,“ uvedl Jan Klášterka z Všeobecné fakultní nemocnice Praha.
Ceny Bezpečná nemocnice 2020 byly předány v rámci pravidelné konference Bezpečná nemocnice aneb OPĚT SPOLU. Konference byla na četná přání přenášena online.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se