Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - červen 2013

 
 
 • Německý velvyslanec na Vysočině představil projekt „Šprechtíme“ (12.6.2013)
  J. E. Detlef Lingemann

  Posílení poptávky po výuce německého jazyka na základních a středních školách na Vysočině bylo jedním z témat, se kterými začátkem června navštívil Vysočinu německý velvyslanec Detlef Lingenamm. S hejtmanem Kraje Vysočina Jiřím Běhounkem a krajskou radní pro oblast školství Janou Fialovou se shodli na nutnosti podpory výuky německého jazyka, jehož neznalost může představovat v mnoha případech limitující podmínku při získávání zajímavé práce u zahraničních firem v regionu. „Jako velkou příležitost vidíme všichni v zavedení druhého povinného jazyka na druhém stupni základních škol. Pokud budou žáci vědět, že znalost němčiny je pro ně konkurenční výhodou, bude jednodušší je ke studiu přilákat,“ uvedla Jana Fialová.

   
 • Petice proti změnám v jízdních řádech rychlíků přes Vysočinu dnes dorazila k ministrovi dopravy (12.6.2013)
  Petice proti změnám v jízdních řádech rychlíků přes Vysočinu dnes dorazila k ministrovi dopravy

  Celkem 2312 podpisů občanů je pod dvěma peticemi, v nichž občané Vysočiny a cestující rychlíkovými i regionálními železničními spoji vyjadřují svůj osobní nesouhlas s rozhodnutím Ministerstva dopravy ČR o zrušení a omezení vybraných rychlíkových spojů přes Vysočinu. Obě petice dnes dopoledne předal na sekretariát iniciátora této redukce ministra Zbyňka Stanjury náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. „ To co udělalo ministerstvo dopravy za našimi zády, mimo stanovené termíny a bez ohledu na dopad na cestující v našem regionu je neomluvitelné. Jedinou a možnou nápravou je v tomto případě znovuzavedení rychlíkových spojů dle původního jízdního řádu,“ uvedl Libor Joukl.

   
 • Kontrola hospodaření ROP Jihovýchod - bez výhrad (11.6.2013)
  ROP

  Ministerstvo financí ČR 5. června 2013 ukončilo přezkoumání hospodaření Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2012 s verdiktem: nebyly zjištěny chyby a nedostatky. Navíc při přezkoumání hospodaření nebyla zjištěna také žádná závažná rizika, která by mohla mít negativní dopad na hospodaření Úřadu Regionální rady Jihovýchod v budoucnosti.

   
 • Střední školy na Vysočině se stanou centry vzdělávání (11.6.2013)
  Střední školy na Vysočině se stanou centry vzdělávání

  Střední školství v Kraji Vysočina čekají s příchodem nového školního roku organizační změny, které prozatím vyřeší nedostatek studentů, ekonomické propady a udrží plošně dostupnost středního vzdělání. „Optimalizace je naprosto nezbytná, aby krajské školství jako celek mohlo fungovat. Stávající uspořádání středních škol potřebuje změnu, musí se přizpůsobit poptávce trhu práce a zaměstnavatelů, efektivně využívat budovy, vytvářet stabilní školní celky a také dbát na specializaci pedagogických pracovníků,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství s tím, že kraj v podstatě navazuje na kroky, připravované vedením kraje už v roce 2010.

   
 • Ocenění Skutek roku letos získalo 24 výjimečných aktivit a osobností (11.6.2013)
  Skutek roku

  Kraj Vysočina vyhlásil 10. června 2013 výsledky čtvrtého ročníku soutěže Skutek roku. Kulisou slavnostního předávání cen za 24 počinů osob a projektů organizací byly tentokrát prostory zámku ve Velkém Meziříčí. „Smyslem soutěže je ocenění a především zviditelnění aktivit těch, kteří v uplynulém roce vykonali pro kraj něco mimořádného nebo nad rámce svých povinností,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. O výsledném pořadí skutků rozhodla veřejnost hlasováním.

   
 • Úřadem roku Půl na půl je Krajský úřad Kraje Vysočina (10.6.2013)
  Úřadem roku Půl na půl je Krajský úřad Kraje Vysočina

  Krajský úřad Kraje Vysočina zvítězil v letošním ročníku soutěže, která hodnotí opatření zaměřená na vyrovnání profesních šancí žen a mužů. Titul udělovaný Ministerstvem vnitra s názvem Úřad roku Půl na půl obhájila Vysočina se značným předstihem před ostatními přihlášenými potřetí za sebou. „Komise u Kraje Vysočina ocenila v první řadě rozsah přístupu a aktivit, zejména to, že nechápeme genderovou politiku jen jako vyrovnání šancí pro ženy a muže, podporujeme aktivity směřující ke slaďování osobního a pracovního života,“ uvedl Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina.

   
 • Pozvánka na výstavu fotografií První republika (10.6.2013)
  Pozvánka na výstavu fotografií První republika

  Sídlo Kraje Vysočina bude v červnu a v červenci patřit výstavě fotografa Angelo Purgerta – První republika. Výstava, která bude zahájena ve středu 12. června 2013 v 17 hodin, potrvá až do 2. srpna 2013. Výtěžek z výstavy v sídle Kraje Vysočina bude věnován organizaci APLA Vysočina.

   
 • Vysočinu brázdí šest originálních vlaků (10.6.2013)
  Vysočinu brázdí šest originálních vlaků

  V sobotu se na Vysočině prezentovalo šest nových vozů RegioSpider s originálními polepy vybraných regionálních měst. Tři vozy zamířily z Havlíčkova Brodu přes Chotěboř, Bystřici nad Pernštejnem do Velkého Meziříčí, další tři soupravy jely přes Jihlavu a Náměšť nad Oslavou do Jaroměřic nad Rokytnou. „Nové vozy jsou pro města skvělou reklamou, protože budou zajíždět i do jiných částí kraje a také k sousedům,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl a dodal, že České dráhy poskytly plochu vozů zdarma a města si hradila pouze samotný polep.

   
 • Hejtman Jiří Běhounek svolal preventivně členy krajské povodňové komise (10.6.2013)
  Hejtman Jiří Běhounek svolal preventivně členy krajské povodňové komise

  Na základě nařízení Ústřední povodňové komise a Ústředního krizového štábu a s ohledem na vysoké riziko významné srážkové činnosti ve dnech 9. – 11. června svolal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek dnes ráno preventivně jednání krajské povodňové komise.

   
 • Velvyslanec Ukrajiny Borys Zajčuk dnes zavítal na Vysočinu (7.6.2013)
  Velvyslanec Ukrajiny Borys Zajčuk dnes zavítal na Vysočinu

  Hejtman Jiří Běhounek, další členové Rady Kraje Vysočina a Stálé konference se dnes setkali s velvyslancem Ukrajiny v České republice Borysem Zajčukem a obchodním radou velvyslanectví Zinovijem Hošovskym. Kromě společného jednání v sídle kraje byla pro ukrajinské hosty připravena komentovaná prohlídka dispečinku, vozového parku a nedávno pořízeného simulátoru Zdravotnické záchranné služby a představení Pavilonu urgentní a intenzivní péče jihlavské nemocnice. Své aktivity v Zakarpatí představila také Jihlava, Vysoká škola polytechnická a krajská hospodářská komora. Programu velvyslance se zúčastnil i zástupce krajanské komunity na Vysočině Vasyl Horblyanskyj.

   
 • Vysočina hostila zástupce kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne (7.6.2013)
  Vysočina hostila zástupce kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne

  Tento týden přijeli na Vysočinu zástupci kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne, aby se setkali s regionálními umělci, řediteli galerií a uměleckoprůmyslových škol, prohlédli si zdejší výstavní prostory a seznámili se s možnostmi spolupráce.

   
 • Konference představila aktivní seniorskou politiku (6.6.2013)
  Konference představila aktivní seniorskou politiku

  Lze žít v seniorském věku aktivně? Jakých radostí si mohou senioři dopřávat? Jak tomu napomáhá Kraj Vysočina? Tyto a mnohé další otázky byly zodpovězeny na konferenci „Aktivní seniorská politika v kontextu přeshraniční spolupráce“, která se konala 5. června v sídle Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě. Po úspěšném projektu Rodinných pasů totiž Kraj Vysočina pokračuje ve spolupráci s Dolním Rakouskem v rámci aktivní seniorské politiky.

   
 • Kraj Vysočina letos začne za podpory EU s modernizací čtyř silnic (5.6.2013)
  Kraj Vysočina letos začne za podpory EU s modernizací čtyř silnic

  Kraj Vysočina v první polovině letošního roku začne modernizaci čtyř svých klíčových silnic na páteřních komunikacích druhých tříd. V loňském roce požádal o jejich finanční podporu z Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod, kde uspěl. Na stavby v celkové předpokládané hodnotě 586 milionů korun by Evropská unie měla přispět částkou zhruba 432 miliony korun, zbývající část uhradí z vlastních zdrojů Kraj Vysočina.

   
 • Nová putovní výstava fotografií partnerských regionů Kraje Vysočina k vidění v Pelhřimově (5.6.2013)
  Nová putovní výstava fotografií partnerských regionů Kraje Vysočina k vidění v Pelhřimově

  Ve veřejných prostorách Nemocnice Pelhřimov je k vidění již třetí série fotografií, na kterých jsou zobrazeny atraktivity partnerských regionů Kraje Vysočina. „Nejnovější soubor tvoří celkem 30 velkoplošných fotografií z Dolního Rakouska, Nitranského samosprávného kraje, regionu Champagne-Ardenne, Zakarpatské oblasti Ukrajiny, Tchaj-wanu a samozřejmě z naší Vysočiny,“ zmínil Ladislav Seidl, vedoucí oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina a doplnil: „Z každého regionu bylo vybráno pět nejkrásnějších fotek, které zobrazují charakteristickou přírodu a krajinu nebo kulturní dědictví a život v zahraničních regionech, se kterými Kraj Vysočina nejvíce spolupracuje.“

   
 • Přijďte si to vyžehlit (i u svého životního prostředí) (5.6.2013)
  Přijďte si to vyžehlit (i u svého životního prostředí)

  V pátek 7. června mezi 13.30 a 16.30 hod. se na Masarykově náměstí v Pelhřimově uskuteční akce pro širokou veřejnost zaměřená na zpětný odběr vysloužilých elektrozařízení s názvem Přijďte si to vyžehlit. Kraj Vysočina podporuje tuto problematiku ze společného projektu se společností ELEKTROWIN a.s., která plní povinnosti pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu pro skupiny elektrozařízení velké a malé domácí spotřebiče, elektrické a elektronické nástroje.

   
 • Jazzový most 2013 začne už tento pátek v Polné (4.6.2013)
  Ilustrační foto

  Cyklus hudebních koncertů s názvem Jazzový most, přiváží již potřetí do měst a obcí Kraje Vysočina zajímavé hudební skupiny věnující se jazzové hudbě, a to ve všech jejích podobách. Ať už tradiční dixielandové, bluesové a swingové nebo i moderním experimentům kombinující postupy nejrůznějších dalších hudebních žánrů. V programu se představují jak domácí soubory z regionu Vysočiny, tak jejich hudební kolegové z Dolního Rakouska.

   
 • Nejlepší cyklisté v Kraji Vysočina jsou ze Světlé a ze Štoků (4.6.2013)
  Nejlepší cyklisté v Kraji Vysočina jsou ze Světlé a ze Štoků

  V Havlíčkově Brodě v prostorách zimního stadionu v Kotlině se dnes uskutečnilo krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. Žáci 16 základních škol poměřili své síly, znalosti, dovednosti a šikovnost tradičně v pěti soutěžních disciplínách. V kategorii mladších zvítězila ZŠ Světlá nad Sázavou, Lánecká a mezi staršími byla nejúspěšnější ZŠ a MŠ Stoky. „Pro tři nejlepší školy z každé kategorie připravil Kraj Vysočina kromě věcných darů i finanční bonus. Škola na prvním místě získá 25 tisíc korun, druhá 15 tisíc korun a třetí 10 tisíc korun. Věřím, že to bude motivace i pro další školy, aby se aktivně zapojili do dopravní výchovy svých žáků a podpořily pedagogy, kteří se dopravní výchově věnují,“ řekl Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

   
 • Krajský odbor životního prostředí bude řídit Eva Horná (4.6.2013)
  Eva Horná

  Novou vedoucí krajského odboru životního prostředí byla ředitelem krajského úřadu Zdeňkem Kadlecem a dnes i Radou Kraje Vysočina jmenována Eva Horná. Na nové pracoviště s 26 podřízenými oficiálně Horná nastoupí už zítra. Odbor životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina v současné době aktuálně řeší Integrovaný systém nakládání s odpady nebo čerpání evropských dotací na revitalizace parků a zateplování krajského nemovitého majetku.

   
 • Kraj Vysočina pošle obcím jeden milión na ochranu majetku (4.6.2013)
  Ilustrační foto

  Dotaci ve výši téměř milión korun na ochranu obecního nemovitého majetku si letos mezi sebe rozdělí 35 obcí regionu. „Touto cestou podpory jdeme už od roku 2004 a obcím jsme rozdělili už více než 10 miliónů korun na zabezpečení 450 objektů,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Maximální dotaci ve výši 50 tisíc korun letos například získaly obce Střítež, Lipník, Bezděkov a Dalešice.

   
 • Na Vysočině začaly sportovní hry mentálně postižených (4.6.2013)
  Ilustrační obrázek

  V Zubří u Nového Města na Moravě byly včera zahájeny 38. Sportovní hry pro mentálně postiženou mládež. Stalo se tak za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála, personálního ředitele společnosti Žďas Zbyňka Kadlece a předsedy ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislava Dvořáka. V areálu rekreačního střediska poměří mezi sebou síly 109 sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením Kraje Vysočina, Olomouckého kraje a Jižní Moravy.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 63 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3- 4  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2013 > Tiskové zprávy - červen 2013

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 170426

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek