Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - červenec 2011

 
 
 • Hory shora v sídle kraje Vysočina (15.7.2011)
  Hory z hora v sídle kraje Vysočina

  Návštěvníci sídla kraje Vysočina mají od 13. července možnost zhlédnout výstavu fotografií z horolezeckých výstupů Radka Jaroše. Celkem 36 fotografií zachycuje horolezeckou kariéru novoměstského rodáka od roku 2002, kdy zdolal svojí druhou osmitisícovku Kangchenjungu v Himalájích.

   
 • Nejvyšší ocenění kraje Vysočina: Režisér Theodor Mojžíš dokončil sběr podkladů pro všech sedm filmových medailonků (15.7.2011)
  Na nejvyšší krajské ocenění letos z nominací vybráno sedm osobností

  Tento týden skončila druhá série natáčení filmových medailonků osobností, které budou v letošním roce oceněny Nejvyšší cenou kraje Vysočina. Sedm návštěv u tří žen a čtyř mužů zabralo přibližně 14 dní. Poslední natáčecí dny se odehrály ve Velkém Meziříčí u všestranně talentované studentky Hany Pořízkové. Štáb pořídil z každého setkání zhruba hodinu záznamu. Dvou až tříminutové portréty budou poprvé promítnuty na slavnostním večeru u příležitosti předání Nejvyšších krajských ocenění 21. října 2011 v Jihlavě.

   
 • První tři nové sanitní vozy záchranky na Vysočině vyjedou do terénu ještě o prázdninách (14.7.2011)
  nový sanitní automobil

  Pro krajskou záchranku na Vysočině začnou už během července jezdit tři zcela nové sanitky, do konce roku zdravotnické zařízení posílí ještě o další dvě rychlá auta. „První letošní nové vozy budou dány k dispozici pro územní oblast Havlíčkův Brod, Pelhřimov a pokud nenastanou jiné okolnosti také pro novoměstsko. Záchranáři u nových vozů oceňují především standardně nabízený pohon všech čtyř kol, který na Vysočině v zimním období zlepšuje jízdní vlastnosti a zvyšuje prostupnost terénem,“ uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Vozový park Zdravotnické záchranné služby čítá nyní celkem 52 vozidel, přičemž téměř polovina je mladších čtyř let.

   
 • Centrální školní jídelna Třebíč ve finále soutěže „O nejlepší český oběd“ (14.7.2011)
  Centrální školní jídelna Třebíč ve finále soutěže „O nejlepší český oběd“

  Druhý ročník celostátní soutěže jídelen s názvem „O nejlepší český oběd“ zná už své finalisty jak v českém tak v moravském kole. Centrální školní jídelna Třebíč uspěla v prvním semifinále a probojovala do finále moravského kola, které proběhne 23. srpna.

   
 • Kulturní léto na Vysočině (13.7.2011)
  Kulturní léto na Vysočině

  Letní měsíce nabídnou v kraji Vysočina pestrou škálu kulturních zážitků. Zájemci mají možnost navštívit řadu výstav, festivalů a koncertů. Některé z osvědčených i nových aktivit podpořil kraj Vysočina. Letos uvolnil na letní kulturní akce částku 750 tisíc korun. Vrcholnou kulturní událostí je srpnový 13. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou.

   
 • Kamenice nad Lipou ožila šestým ročníkem Hračkobraní (13.7.2011)
  Kamenice nad Lipou ožila šestým ročníkem Hračkobraní

  V červenci je již tradičně Kamenice nad Lipou městem hraček. Od středy 13. do neděle 17. července hostí zámecké prostory celorepublikový festival hraček z přírodního materiálu. Šestý ročník HRAČKOBRANÍ nabídne svým návštěvníkům řadu prodejních stánků, několik výrobních dílem a mimo jiné i výstavu hraček inspirovaných čínským horoskopem.

   
 • Ohlédnutí za cyklistickým putováním (13.7.2011)
  Ohlédnutí za cyklistickým putováním

  Účastníci letní cyklojízdy, která projela Vysočinu doslova křížem krážem, ukončili tuto cestu 8. července 2011 v odpoledních hodinách v pivovaru filmových Postřižin v Dalešicích. Projekt „Křížem krážem Vysočinou na kole" na podporu turistiky organizovala pro nejširší veřejnost příspěvková organizace Vysočina Tourism za podpory společnosti ČEZ a.s.

   
 • Severojižní propojení kraje Vysočina (13.7.2011)
  Severojižní propojení kraje Vysočina
   
 • Zateplení nemocnic v Jihlavě a v Pelhřimově bude stát 55 miliónů (12.7.2011)
  Zateplení nemocnic v Jihlavě a v Pelhřimově bude stát 55 miliónů

  Kraj Vysočina pokračuje v zateplování veřejných budov ve svém majetku. Očekává, že vložená investice přinese značné úspory energií, a to min. 50 %. Celkové náklady letos realizovaných stavebních úprav vyjdou na 55 miliónů korun. Kraj sáhne do svého rozpočtu pro částku 45 miliónů a zbylých 10 miliónů pokryje získaná dotace z Operačního programu životní prostředí. „V rámci stavebních úprav se zateplí celý interní pavilon Nemocnice Jihlava a pavilon ambulantních služeb v Nemocnici Pelhřimov,“ uvádí Libor Joukl, náměstek hejtman kraje Vysočina pro oblast majetku.

   
 • Janovická lípa z Vysočiny bojuje o vítězství v soutěži Strom roku 2011 (12.7.2011)
  Janovická lípa z Vysočiny bojuje o vítězství v soutěži Strom roku 2011

  Do finále celostátní ankety Strom roku, kterou po desáté vyhlásila Nadace Partnerství, postoupilo dvanáct stromů a skupin stromů se zajímavým příběhem. O nejsympatičtějším stromu republiky mohou obyvatelé rozhodovat od neděle 10. července. Každý, kdo podpoří některého z finalistů zasláním dárcovské SMS nebo podpisem na hlasovacím archu, zároveň přispěje do veřejné sbírky určené na výsadbu a ochranu stromů. Vítězný strom získá poukaz na odborné arboristické ošetření a postoupí do mezinárodní ankety Evropský strom roku.

   
 • Vysočina má novou sérii brožur kulturních památek a přírodních zajímavostí. S projektem pomohla Evropa (11.7.2011)
  Vysočina má novou sérii brožur kulturních památek a přírodních zajímavostí. S projektem pomohla Evropa

  Nová turistická sezóna nabídla na Vysočině kromě osvědčených cílů výletů, festivalů a rozšířených nabídek hradů a zámků i sadu 39 informačních brožurek zaměřených na slohová období, typy kulturních a druhy přírodních památek a regiony, doplněných přehlednou mapkou a rovněž řadu trhacích map jednotlivých regionů kraje. Projekt za 4,4 miliónu Kč nabízí celkem 240 tisíc výtisků brožur, 468 tisíc listů trhacích map i nové webové stránky www.dedictvivysociny.cz.

   
 • Kraj využívá další možnosti energetických úspor (11.7.2011)
  Kraj využívá další možnosti energetických úspor

  Střední průmyslová škola v Třebíči hostila 4. července konferenci k projektu „Snižování energetické náročnosti“. Akce je podpořena z Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013“. Kraj Vysočina společně se svými partnery Energetickou agenturou Vysočiny a Energetickou regionální agenturou Dolní Rakousko hledají další možnosti úspor v oblasti energií.

   
 • Vysočina účastníkem kongresu o orchidejích (8.7.2011)
  Vysočina účastníkem kongresu o orchidejích

  Hluboká nad Vltavou hostila na přelomu května a června 4. Mezinárodní kongres o ochraně orchidejí. Kraj Vysočina, který na svém území pečuje o 119 chránněných území, ze kterých je 61 zaměřeno na ochranu orchidejí, přijal pozvání a jako jediný z krajů ČR prezentoval svojí činnost v této oblasti. Ročně vynakládá na péči o území s těmito vzácnými rostlinami 4 milióny korun.

   
 • Studenty střídají v krajských školách stavbaři. Provedou opravy za 140 milionů korun (8.7.2011)
  Studenty střídají v krajských školách stavbaři. Provedou opravy za 140 milionů korun

  Během dvou prázdninových měsíců vystřídají ve středních kraje Vysočina studenty stavbaři. "Kraj v letošním roce ze svého rozpočtu vynaloží na přípravu a realizaci investic a oprav svých školských budov 150 milionů korun. Jedná se o téměř padesátku akcí. V 90% jde o akce realizované v době letních prázdnin, tak aby byl co nejméně omezen provoz škol," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Vysočiny pro oblast majetku.

   
 • Obchodní centrum Novoměstská ve Žďáře nad Sázavou prochází zjišťovacím řízením (8.7.2011)
   
 • Soutěž Obec přátelská rodině: Loni uspěly Třebíč a Hrotovice, letos mají šanci další města a obce (7.7.2011)
  Soutěž Obec přátelská rodině: Loni uspěly Třebíč a Hrotovice, letos mají šanci další města a obce

  Více než pět milionů korun má i letos připraveno Ministerstvo práce a sociálních věcí pro města a obce, které podporují rodiny svých obyvatel. Počtvrté proto vyhlásilo soutěž Obec přátelská rodině, která představuje šanci na umístění pro malé obce i větší města, protože se soutěží v šesti velikostních kategoriích. "V loňském roce díky svým prorodinným aktivitám získaly finanční ocenění Třebíč a Hrotovice. Letos soutěžní formulář přijímá vyhlašovatel až do konce července. Města i obce mají proto ještě dostatek času pochlubit se svými aktivitami a zařadit se mezi oceněné," připomíná Martin Hyský, radní kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje.

   
 • Křížem krážem Vysočinou na kole 2011 (4.7.2011)
  Křížem krážem Vysočinou na kole 2011

  Vysočina Tourism, příspěvková organizace kraje Vysočina připravila další ročník cyklistické aktivity. V pořadí 4. ročník nabízí zájemcům procestovat celou Vysočinu. V rámci naplánovaných tras navštíví cyklisté přes 100 měst a obcí a v nohách se jim promítne více než 430 kilometrů.

   
 • Setkání hejtmana s medailisty Her V. letní olympiády dětí a mládeže (4.7.2011)

  Mladí sportovci z Vysočiny se ve dnech 21. 6. – 26. 6. 2011 zúčastnili Her V. letní olympiády dětí a mládeže ČR, která proběhla o Olomouckém kraji. Výprava kraje Vysočina získala během celých her celkem 13 medailí – 1 zlatou, 7 stříbrných a 5 bronzových. Nejúspěšnější sportovce reprezentace přivítal 30. 6. hejtman kraje Jiří Běhounek v sídle Krajského úřadu kraje Vysočina.

   
 • Výroční zpráva kraje Vysočina pro rok 2010 (4.7.2011)
  Titulní strana výroční zprávy

  Kraj Vysočina v tomto týdnu zveřejnil na svých internetových stránkách Výroční zprávu kraje Vysočina za rok 2010. V pořadí již pátý exemplář kraj vydává pouze v elektronické podobě. „Vycházíme vstříc velké skupině uživatelů internetu a zároveň se chováme hospodárně. Další výhodou elektronické podoby je rychlost, s jakou můžeme informace s veřejností sdílet,“ řekl Zdeněk Kadlec, ředitel krajského úřadu. V jednadvaceti kapitolách se čtenář může seznámit s aktivitami krajské samosprávy i úřadu za dvanáct uplynulých měsíců loňského roku.

   
 • Kraj předal nové výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby v Kamenici nad Lipou (1.7.2011)
  Kraj předal nové výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby v Kamenici nad Lipou

  Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina zanese do své mapy nové výjezdové stanoviště. Novostavba v Kamenici nad Lipou má zajistit neodkladnou přednemocniční lékařskou péči pro jihozápadní část kraje Vysočina. Nové stanoviště za téměř 12,5 milionů korun vyrostlo na jižním okraji průmyslové zóny v Masarykově ulici za deset měsíců. Investice zahrnuje i plně vybavené sanitní vozidlo za 3,5 milionu korun a další zdravotnické vybavení. Důležitost stavby zdůraznil svojí návštěvou Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, který ke stavbě dodává: „Velmi si vážím a oceňuji přístup kraje Vysočina, který i v této nelehké době dokázal vybudovat další stanoviště zdravotnické záchranné služby. Oceňuji, že kraj Vysočina nemyslí jen na obyvatele Vysočiny. V případě Kamenice nad Lipou bude nově vybudované stanoviště sloužit i obyvatelům obcí z oblasti jindřichohradecka za hranicemi kraje.“

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 40 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2011 > Tiskové zprávy - červenec 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 186724

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek