Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - červenec 2022

 
 
 • Když znalost jazyků otvírá dveře do světa (13.7.2022)

  První červencový týden se v Krems an der Donau konalo tradiční setkání mladých lidí z různých koutů Evropy eljub E-Book Woche. Své zástupce zde měly kraje Jihočeský, Jihomoravský a Kraj Vysočina, který zastupovali Martin Špinar a Petra Dětská. V obou případech úspěšní absolventi krajského kola olympiády v německém jazyce.

   
 • Kraj podpoří audiovizuální výchovu Centra dokumentárního filmu (12.7.2022)

  Částkou 200 tisíc korun letos podpoří Kraj Vysočina činnosti Centra dokumentárního filmu v Jihlavě. Centrum už šest let nabízí vzdělávací akce pro školy i veřejnost, zaměřuje se na oblast filmu, dokumentaristiky, mapování současných světových událostí. Funguje 7 dní v týdnu v prostorách Kina Dukla pod hlavičkou spolku DOC.DREAM.

   
 • Administrativní změna při uzavírání smluv s ubytovateli ukrajinských válečných uprchlíků (12.7.2022)

  S ohledem na legislativní změny, které přinesla novela zákonů souhrnně označovaných jako tzv. Lex Ukrajina, upravuje Kraj Vysočina i způsob uzavírání smluv s komerčními a obecními ubytovateli.

   
 • 26. ročník Evropského fóra Wachau (7.7.2022)
  26. ročník Evropského fóra Wachau

  Náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Hana Hajnová přijala pozvání k účasti na 26. ročníku Evropského fóra Wachau, které se konalo na konci června tradičně v Krems an der Donau. Letošní ročník pravidelného diskusního setkání významných hostů země Dolní Rakousko z oblasti politiky, obchodu, kultury, médií a diplomacie se nesl v duchu ochrany budoucnosti Evropy. Cílem diskusí bylo hledání společné cesty pro bezpečnou budoucnost v Evropě.

   
 • Vysočina nechyběla na zahájení českého předsednictví v Bruselu (7.7.2022)
  Vysočina nechyběla na zahájení českého předsednictví v Bruselu

  Od července převzala Česká republika na půl roku předsednictví v Radě EU. Kraj Vysočina nechyběl u symbolického předání štafety mezi Francií a Českem, které se uskutečnilo v sobotu 2. července v Bruselu při běžeckém závodě na legendárním stadionu Trois Tilleuls, kde v roce 1952 překonal Emil Zátopek světový rekord v běhu na 10 km. Osobnost Emila Zátopka a jeho přátelství s francouzským běžcem Alanem Mimounem se staly hlavním mottem zahájení českého předsednictví v Bruselu. Organizátoři proto připravili pro asi čtyři stovky amatérských běžců Běh přátelství ve dvojicích na 2x 2,5 km, o startovní výstřel se postarala vysočinská rodačka a držitelka světového atletického rekordu v běhu na 800 m Jarmila Kratochvílová.

   
 • S lesníkem do lesa, tentokrát nedaleko studánky U Křiváku (6.7.2022)
  S lesníkem do lesa, tentokrát nedaleko studánky U Křiváku

  Radost z blížících se prázdnin, kamarádství, soutěživost – to všechno a ještě mnohé další se naplno projevilo na akci lesní pedagogiky „S lesníkem do lesa“. Ta proběhla na konci června v Malém lese nedaleko studánky U Křiváku u Žďáru nad Sázavou. Více než 110 dětí ze žďárských základních škol si mohlo na devíti stanovištích osvojit nejen teoretické znalosti o lese, ale získat i praktické zkušenosti.

   
 • Kraj Vysočina připravil výroční zprávu za rok 2021 (6.7.2022)
  Kraj Vysočina připravil výroční zprávu za rok 2021

  Kraj Vysočina zveřejnil v těchto dnech na svých webových stránkách Výroční zprávu Kraje Vysočina za rok 2021. V osvědčené elektronické podobě a přehledném členění se zájemci dozvědí o činnosti krajské samosprávy i důležitých informacích z chodu krajského úřadu za uplynulý rok. Na více než 150 stranách je shrnuto vše, čeho kraj dosáhl a kam směřuje.

   
 • FORESTS´ FUTURE 2022: Setkání lesníků a vědců v Jihlavě (4.7.2022)

  V minulém týdnu se v Jihlavě na mezinárodní konferenci „FORESTS´ FUTURE 2022 – Consequences of Bark Beetle Calamity in Central Europe“ sešli vědci a lesničtí odborníci z osmi zemí Evropy a diskutovali o průběhu kůrovcové kalamity, obnově lesa na vzniklých velkoplošných holinách i o budoucnosti lesů ve střední Evropě. Garantem setkání byl Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, záštitu nad konferencí poskytl ministr zemědělství Zdeněk Nekula.

   
 

Zobrazeno je 8 z celkem 28 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2022 > Tiskové zprávy - červenec 2022

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 6530

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek