Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku

Cink, Kulhavý a Nashová brali medaile v závodě horských kol v Novém Městě na Moravě

Víkend od pátku 11. května patřil v areálu v okolí hotelu Ski v Novém Městě na Moravě závodům Světového poháru horských kol. V pátečních sprinterských závodech dominovali především zahraniční jezdci, prvenství získali Švýcar Sepp Freiburghaus a Švédka Alexandra Engenová. Domácí cyklisté se do finálových šestic nedostali. Nejlepší Čech, Milan pěšný, dojel desátý a Pavla Havlíková se umístila druhá v malém finále, celkově obsadila osmé místo.

V závodě cross country se následně dařilo Jaroslavu Kulhavému, vítězi loňského Světového poháru a mistru světa, který dojel druhý za Švýcarem Nino Schurterem a před třetím Jihoafričanem Burrym Standerem. Přidala se k němu v závodě žen také česká cyklistka ve službách amerického týmu, Kateřina Nashová, která skončila třetí, lepší byla Francouzka Julie Bressetová, po třech závodech, a druhá Ruska Irina Kalentieva. Jediným českým závodníkem, který v Novém Městě na Moravě vybojoval zlato, byl v závodě muži U23 Ondřej Cink. Pochvalu sklidili od zástupců světové cyklistiky také pořadatelé závodů z Nového Města na Moravě. Byly oceněny kvalitně připravené třídenní závody v nově vybudovaném areálu, který vedle lyžařských podniků je připravený nabídnout služby cyklistům, ale také laické veřejnosti. Závody horských kol významně podpořil Kraj Vysočina finanční dotací.

Celým sprortovním kláním doprovázel návštěvníky v Novém Městě na Moravě promotým Kraje Vysočina, který fanoušky vybavil speciálními fandícími tyčemi. Zájemci si mohli ve stanu Kraje Vysočina zasoutěžit o zajímavé ceny a získat materiály například s tipy na strávení aktivní dovolené v regionu. Propagační stan byl pořízen z projektu Vítejte na Vysočině financovaním z EU a ROP Jihovýchod.

Příznivci horský kol a adrenalinu mají možnost pokračovat v návštěvě Kraje Vysočina a zhlédnout už tento víkend Mistrovství České republiky 24 hodin MTB v Jihlavě. Závody budou odstartovány z Masarykova náměstí v sobotu v pravé poledne. Jezdci si mohou podle svých sil zvolit maraton na 6, 12 nebo 24 hodin. Součástí závodů je také Mistrovství středních škol Kraje Vysočina, nad kterým převzala záštitu Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství. K dispozici bude fanouškům po celý den opět promotým Kraje Vysočina se svým programem. Propagační stan byl pořízen z projektu Vítejte na Vysočině financovaním z EU a ROP Jihovýchod.

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.5.2012 / 18.5.2012