Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Čínská velvyslankyně se na Vysočině zajímala o další možnosti spolupráce s provincií Hubei

Čínská velvyslankyně se na Vysočině zajímala o další možnosti spolupráce s provincií Hubei
Kraj Vysočina dnes navštívila velvyslankyně Čínské lidové republiky v Praze J. E. Ma Keqing. Velvyslankyně se při setkání s krajskou radou zajímala zejména o konkrétní výstupy partnerství Kraje Vysočina a čínské provincie Hubei, o vzájemnou spolupráci v podnikatelské sféře i možnosti výměnných stáží vysokoškolských studentů. Memorandum o spolupráci mezi Krajem Vysočina a čínskou provincií Hubei bylo podepsáno 31. října 2014.
 

 
 

„Spolupráce Vysočiny a provincie Hubei se slibně rozvíjí také v oblasti zdravotnictví. Před dvěma lety absolvovali dva lékaři z Nemocnice tradiční čínské medicíny ve Wuhanu tříměsíční stáž v jihlavské nemocnici, kde se zajímali zejména o fungování emergency. Letos na podzim naopak vyšle Nemocnice Jihlava svého lékaře načerpat znalosti o tradiční čínské medicíně do partnerské nemocnice ve Wuhanu,“ přiblížil spolupráci obou regionů hejtman Jiří Běhounek a doplnil, že aktivnější by si představoval spolupráci mezi podnikatelskými subjekty na obou stranách. „Stává se, že ze strany našich podnikatelů je zájem o spolupráci s čínským partnerem, ale z Číny není adekvátní odezva,“ doplnil zkušenosti některých firem hejtman Běhounek.


Čínská velvyslankyně s doprovodem se v rámci pracovního programu setkala také se zástupci nejvýznamnějších regionálních firem s vazbou na čínský trh – Zall Jihlava Airplanes, s. r. o., ŽĎAS, a. s. a TTS energo, s. r. o. V jihlavské firmě specializující se na konstrukci, výrobu, prodej a údržbu celokovových a kompozitových letadel v kategorii ultralight  a LSA pod značkou SKYLEADER zakončila čínská delegace svůj program prohlídkou provozu a setkáním s vedením společnosti.


čína

čína

čína

čína

čína


 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2018 / 25.4.2018

Počet návštěv: 5521
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek