Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Protikorupční strategie Kraje Vysočina > Oznámení korupčního jednání
Popis simulované situace: V rekonstruované budově kotelny v areálu podniku Čepro, a.s., provoz Šlapánov došlo k úniku plynu, výbuchu a následnému požáru. Čtyřem osobám se podaří z hořícího objektu včas uniknout. Zbylých dvacet lidí zůstalo v kotelně uvězněno. Požár si vyžádal čtyři oběti na životech. Uvnitř průmyslového areálu hrozilo další rozšíření požáru a byly ohroženy i sousední objekty. Okamžitě proběhla evakuace pracovníků ohrožených objektů. Okamžitě byl svolán svolán krizový štáb obce Šlapánov, který zajistil evakuaci nádraží a vyrozumění obyvatelstva.
Do celé akce bylo zapojeno více než sto hasičů, policistů a zdravotníků.
Hodnocení cvičení:
plk. Ing. Drahoslav Ryba, ředitel HZS kraje Vysočina
Do cvičení bylo zapojeno na šest desítek profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů. K celkovému vyhodnocení cvičení dojede zhruba za tři týdny po obdržení zpráv od rozhodčích. Z prvních postřehů je zřejmé, že cvičení splnilo svůj účel a cíl. Z naší strany došlo k ověření reálných dojezdových časů jednotek, spojení a komunikace. Poprvé si zde hasiči vyzkoušeli třídění zraněných v nebezpečné zóně metodou START. Celkově jsem s odvedenou prací hasičů, jak při samotném zásahu, tak také při koordinaci složek integrovaného záchranného systému velmi spokojen.
Ing. Jan Murarik, vedoucí oddělení pro řešení mimořádných událostí, Krajský úřad kraje Vysočina
Velmi důležitým faktorem při společném zásahu složek integrovaného záchranného systému je vzájemná součinnost pod velením velitele zásahu. Každý musí znát svoji činnost a v činnosti neomezovat druhé.Cvičení prověřilo funkčnost fónicého spojení při činnosti složek integrovaného záchranného systému, vzájemné poznání a způsob nasazení záchranářské techniky a vybavení a způsob třídění zraněných a příjmu zraněných k péči.v nemocničním zařízení. Podobné cvičení se plánuje na podzim na Třebíčsku, kde bude simulovanou událostí pád letadla.
Ing. Martin Němeček, Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina
Do plánovaného cvičení bylo zapojeno několik desítek zdravotníků. Na místě zasahoval vrtulník LZZS Jihlava, čtyři posádky RLP, tři posádky RZP a dvě posádky DRNR. Zdravotníky byla prověřena aktivace traumatologického plánu s uvědoměním zaměstnanců o mimořádné události pomocí sms zprávy na mobilní telefony. Na místě byl aktivován stan pro hromadné neštěstí, který se opět osvědčil pro léčbu zraněných při nepříznivém počasí. Cvičení nám umožnilo prověřit jak činnost zasahujících posádek na místě mimořádné události, tak také organizaci a akceschopnost jak záchranářů, tak i Zdravotnického operačního střediska. Jedním z cílů cvičení byl i nácvik a prověření práce s novou spojovací technikou ZZS - ručními radiostanicemi TPH 700 Jupiter. Metodika práce i technické parametry radiostanic se ukázaly jako vyhovující pro nasazení do ztížených podmínek hromadného neštěstí i do běžného provozu. Celé cvičení hodnotíme velice kladně.
Jitka Svatošová, tisková mluvčíZobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se