Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Další čerpadla i přilby s sebou přivezli hasiči do Zakarpatské oblasti Ukrajiny

Další čerpadla i přilby s sebou přivezli hasiči do Zakarpatské oblasti Ukrajiny
Zakarpatským hasičům slouží další tři nová plovoucí čerpadla od Kraje Vysočina a chrání je 30 nových profesionálních přileb přímo od generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR Drahoslava Ryby. Nové vybavení svým ukrajinským kolegům přivezli na konci minulého týdne zástupci Krajského hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v čele s generálním ředitelem hasičů Drahoslavem Rybou. O jejich přivítání v Užhorodu se postaral přímo ředitel Státní služby Ukrajiny pro mimořádné situace Mykola Oleksandrovyč Čečotkin.
 

 
 

Na společné meziregionální partnerství Kraje Vysočina a Zakarpatské oblasti Ukrajiny navázali i hasiči. „Spolupráci nestavíme jen na materiální pomoci, ale její nedílnou součástí je i výměna zkušeností. Ukrajinské kolegy zaujal náš systém požární ochrany založený na profesionálních a dobrovolných hasičích. Naším nejbližším společným projektem je příprava podkladů, informací a legislativy k případnému fungování dobrovolných hasičů na Ukrajině. Náš dlouholetý a propracovaný systém bude jistě možné po určitých úpravách využít i na území našich východních přátel. Už na konci tohoto měsíce přijedou na tuto tematicky zaměřenou návštěvu Vysočiny kolegové přímo z Kyjeva,“ prozradil Jan Slámečka, starosta krajského sdružení dobrovolných hasičů Kraje Vysočina.  

 

Přenosné plovoucí čerpadlo PH-POSEIDON osazené motorem Honda je určeno jednak k čerpání vody do cisternových stříkaček z volně přístupných přírodních zdrojů, ale i k odčerpávání vody ze zatopených prostor a své využití najde i při odstraňování škod v zemědělství. Tato čerpadla patří i k vybavení jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v České republice. Tři nová čerpadla pro hasiče ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny v celkové hodnotě necelých 100 tisíc korun daroval Kraj Vysočina prostřednictvím fondu ViZa. Celkem je jimi vybaveno už devět jednotek. Třicet profesionálních hasičských přileb předal generální ředitel hasičů Drahoslav Ryba hasičům ve městě Tjačiv, Rachiv a Jasinja.


Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 170 projektů, které z této meziregionální spolupráce a na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil více než 56 miliónů korun. Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílí stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava (Užhorod) nebo Pelhřimov (Mukačevo), partnerství měst se rozšířilo i na Třebíč (Rachiv), Žďár nad Sázavou (Chust), Nové Město na Moravě (Mižhirja) a vyjednávají i představitelé města Chotěboř (Tjačiv). Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky. 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.7.2018 / 18.7.2018

Počet návštěv: 4975
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek