Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ – CESTÁŘSKÉ RODEO 2008

sypač
V sobotu 13. září 2008 proběhl pod záštitou náměstka hejtmana kraje Vysočina Ing. Václava Kodeta v sídle Krajské správy a údržby silnic Vysočiny historicky první „Den otevřených dveří“ s bohatým doprovodným programem, spojeným se soutěží o nejzručnějšího řidiče organizace „Cestářské rodeo 2008“.
 

 
 

Program zahájil v dopoledních hodinách ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Ing. Zdeněk Vacek. Poté odstartovalo první kolo dovednostní soutěže řidičů, do které se přihlásilo celkem 14 účastníků z jednotlivých cestmistrovství organizace. Jejich úkolem bylo zvládnout na přesnost i čas vytyčenou překážkovou dráhu, např. slalom mezi kužely, vyhýbací manévry, couvání a průjezd zavěšenými brankami. Soutěž byla doplněna o prověření znalostí v poskytování první pomoci.

 Druhé kolo bylo zahájeno po malé polední přestávce, ve které si všichni přítomní mohli prohlédnout vystavenou historickou i současnou cestářskou techniku. K vidění byl např. zrekonstruovaný  víceúčelový traktor Škoda 30 z roku 1947 v soupravě s rovněž historickým gredrem. Velkému zájmu se těšil např. nový pokladač drtě a živic, který se používá k opravám povrchů vozovek v současnosti. Z další zajímavé silničářské techniky byl k vidění moderní tažený zametač KOBRO 3000, určený ke sběru nečistot a čištění komunikací, automobilový jeřáb využívaný pro vyprošťování kamionů a zdvihání těžkých břemen do hmotnosti 28 tun s ramenem dosahující do výšky 31m a samozřejmě zimní sypače.

Pro reálnou představu práce silničářů si mohla veřejnost vyzkoušet jízdu v jednom plně vystrojeném sypači, která nadchla nejen děti, ale i celou řadu dospělých. Pro děti byly dále připraveny soutěže ze znalostí dopravních značek za podpory Ministerstva dopravy/ Besip, ukázka reflexních doplňků pro chodce a cyklisty od firmy Altima nebo ukázka sanitního vozu Záchranné zdravotnické služby. Na figurantech Českého červeného kříže byla možnost vyzkoušet si poskytování první pomoci např. při otevřené zlomenině nebo postup vyprošťování raněného z auta po nehodě. Velkým lákadlem bylo předvedení pásového zásahového vozidla Hasičského záchranného sboru.

Návštěvníci se mohli seznámit s areálem jihlavského cestmistrovství a rovněž tak s pracovištěm dispečerské zimní služby uvnitř budovy. Po celou dobu bylo k dispozici chutné občerstvení a řada soutěží, ze kterých si děti mohly odnést množství upomínkových předmětů s logem organizace.

Před vyhlášením výsledků soutěže „cestářského rodea“ převzal slavnostně ředitel organizace Ing. Vacek klíče od nové traktorové sekačky Same R3.EVO od zástupce předávající firmy SOME.

Při závěrečném ceremoniálu předal náměstek hejtmana kraje Vysočina Ing. Kodet putovní pohár nejlepšího cestmistrovství vítěznému řidiči z Třebíče. Další medailová místa obsadili řidiči z cestmistrovství Telč a Havlíčkův Brod.

 Vedení organizace a pořadatelé akce zhodnotili průběh prvního dne otevřených dveří za velmi zdařilý, těší se na uspořádání dalšího ročníku a věří, že se tato akce stane silničářskou tradicí v kraji Vysočina.

 

  • Renata Pavlasová, sekretariát ředitele
    Krajská správa a údržba silnic Vysočiny

    tel.: 567 117 158, e-mail: pavlasova.r@ksusv.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2008 / 23.9.2008

Počet návštěv: 38825
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek