Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Desítky trofejí zvěře zdobily sál ve Žďáře nad Sázavou

Žďár hostí výstavu loveckých trofejí
V sále Hasičské vzájemné pojišťovny ve Žďáře nad Sázavou se ve druhé polovině března uskutečnila chovatelská přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2015 v honitbách na Žďársku. Chovatelskou přehlídku uspořádala Českomoravská myslivecká jednota – okresní myslivecký spolek Žďár nad Sázavou, kterému organizaci v souladu se zákonem o myslivosti svěřil Krajský úřad Kraje Vysočina a městské úřady Žďár nad Sázavou, Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě a Velké Meziříčí. „Chovatelské přehlídky trofejí se pořádají pro hodnocení kvality chované zvěře a kontrolu zvěře ulovené. Myslivci, ale i ostatní zájemci si můžou prohlédnout rohy, parohy a parůžky rohaté a parohaté zvěře včetně lebky oddělené před prvním krčním obratlem, ale k vidění jsou i zbraně u prasete divokého nebo lebky a kůže některých šelem,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád.
 

 
 

V rámci výstavy se uskutečnila také chovatelská přehlídka trofejí z Oblasti chovu jelena evropského Žďárské vrchy. Toto území vymezil krajský úřad v roce 2003 na základě návrhu držitelů honiteb Světnov LDO, Zámek Žďár a Staré Ransko. „Chov jelena evropského ve Žďárských vrších má dlouholetou tradici. Oblast byla vyhlášena z iniciativy profesora Nečase z Lesnické fakulty VŠZ Brno už v roce 1958 a od té doby tady dosahují značných chovatelských úspěchů, odloveno bylo mnoho jelenů v medailové hodnotě,“ prozradila vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu Kraje Vysočina Eva Horná.

 

V současné době je i s ohledem na stávající legislativu oblast vymezena na menší ploše než tomu bylo v minulosti. Také početní stavy jelení zvěře se oproti době minulé snížily, což se pozitivně projevilo na rozsahu škod v lesních porostech. Rozhodující slovo při hospodaření s jelení zvěří v oblasti mají vždy držitelé honiteb. Státní správa myslivosti pouze dozírá, aby byly dodržovány příslušné právní předpisy.

 

  • Více informací: Jiří Bartoš, vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti, tel.: 564 602 204, e-mail: bartoš.j@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2016 / 24.3.2016

Počet návštěv: 8152
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek