Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Dětské skupiny mají zelenou

Dětské skupiny mají zelenou
Na Vysočině se uskutečnil kulatý stůl určený pro stávající provozovatele a nové zřizovatele dětských skupin v Kraji Vysočina. Ministerstvo práce a sociálních věcí pokračuje v podpoře této formy péče o děti a zveřejnilo předpokládaný harmonogram výzev evropského sociálního fondu z Operačního programu Zaměstnanost, ze kterého budou dětské skupiny pro další dva roky financovány.
 

 
 

Na Vysočině je v tuto chvíli v provozu 16 dětských skupin s kapacitou 206 míst. Jejich zřizovatelé - obce, neziskové organizace tak reagovaly na nedostatek míst v mateřských školách a na možnost zajistit péči pro děti mladší 3 let. Umožňují rodičům malých dětí, kteří se chtějí vrátit do práce po mateřské či rodičovské dovolené, lépe slaďovat rodinný a pracovní život. Dětské skupiny poskytují pravidelnou péči o předškolní děti již od jednoho roku věku do zahájení povinné školní docházky.  V dětské skupině může být maximálně 24 dětí, většinou se ale jedná o menší skupiny do 12 dětí, ve kterých je větší prostor pro zajištění individuálního přístupu k dětem. Dle velikosti skupiny je pak určen počet pečujících osob, obvykle na každých 6 dětí připadá jedna pečující osoba. Ty mají většinou pedagogické, zdravotnické či sociální vzdělání, nebo profesní kvalifikaci chůvy.


„Dětskou skupinu považuji za velice dobrou a administrativně jednodušší  a flexibilnější alternativu předškolní péče o děti pro lokality, ve kterých je vyčerpána kapacita mateřských škol či je zde poptávka ze strany rodičů  po zajištění péče pro děti mladší 3 let. Po návštěvě některých dětských skupin na Vysočině mohu potvrdit vysokou úroveň péče o děti, respektování jejich specifických potřeb a také spokojenost rodičů s nabízenou službou,“ sdělil k této formě péče o děti náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

 

Veškeré informace týkající se zřízení či provozování dětské skupiny naleznete na webových stránkách MPSV nebo můžete kontaktovat metodičku projektu „Podpora implementace dětských skupin“ pro Kraj Vysočina Mgr. Alenu Doležalovou, tel. 778 455 795, mail: alena.dolezalova@mpsv.cz.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2018 / 24.10.2018

Počet návštěv: 5034
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek