Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Dny otevřených ateliérů v Kraji Vysočina po šesté

Ateliéry
Šestý ročník podzimní slavnosti výtvarného umění a uměleckých řemesel v regionu Vysočiny vypukne už o nadcházejícím víkendu. Dny otevřených ateliérů se tentokrát uskuteční v sobotu 1. a v neděli 2. října, kdy někteří výtvarníci a umělečtí řemeslníci na Vysočině zpřístupní svá tvůrčí zázemí. „Návštěvníci se tak mohou osobně seznámit s umělci v jejich domácím prostředí. Navázat dialog a poznat jejich práci jinak než jsou zvyklí z běžných výstav. Navíc si bude v některých ateliérech možné použité výtvarné techniky a postupy vyzkoušet,“ zve radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Cílem projektu je propagace umění, řemesel a zprostředkování kontaktu tvůrce a návštěvníka. Do prvního ročníku se v roce 2011 zapojilo pět desítek tvůrců a galerií, které tehdy navštívila tisícovka zájemců. V minulém roce navštívilo 160 zapojených ateliérů téměř jedenáct tisíc osob. „To je dosavadní rekord, který potvrzuje, že o uměleckou a řemeslnou tvorbu je zájem a otevřené ateliéry má smysl pořádat i nadále,“ upřesnil Jiří Jedlička, ředitel Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které akci z pověření Kraje Vysočina organizačně zabezpečuje.

 

Akce se i tentokrát zúčastní na dvě stovky tvůrců ve svých ateliérech, dílnách a galeriích. Pro všechny zájemce připravil organizátor informační materiály, které jsou už od začátku září postupně distribuovány v Informačních místech v Kraji Vysočina. Těmi jsou Muzeum Vysočiny a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzeum Vysočiny v Třebíči, Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě, Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Městské muzeum v Chotěboři a Informační centrum ve Ždírci nad Doubravou. Informační brožurky budou dále distribuovány také do Informačních center a v celém Kraji Vysočina. Aktuální informace jsou dostupné na www.vysocina-kultura.cz, ty nejaktuálnější pak na facebookových stránkách. Stručný přehled výtvarníků s adresami byl otištěn také v krajských novinách Kraje Vysočina.


Akce se tradičně koná ve čtyřech příhraničních regionech. Kromě Vysočiny se návštěvníkům už představili také tvůrci v Jihočeském kraji a Jihomoravském kraji, v polovině října se projekt uskuteční i v Dolním Rakousku, kde akce před lety vznikla.  

„Otevřené ateliéry rok od roku stále více prokazují svoji opodstatněnost a po uplynulých pěti ročnících potvrdily svoje zasloužené místo v kalendáři zajímavých kulturních aktivit v Kraji Vysočina, který její konání podporuje jak finančně, tak i organizačně,“ uvedla krajská radní Marie Kružíková, která nad akcí převzala záštitu. „Důvodem konání akce je také propagace uměleckých řemesel. Mnohá z nich mizí a stávají se kuriozitami. Chceme řemesla popularizovat, a to i mezi mladou generací, která se rozhoduje o svém budoucím povolání a možná i inspirovat rodiče, když se rozhodují, jakým oborům by se měli jejich potomci věnovat,“ dodává Marie Kružíková, která si akci nenechá ujít a každoročně některý z ateliérů s rodinou navštíví.

 

Dny otevřených ateliérů jsou hrazeny z rozpočtu Kraje Vysočina, generálním sponzorem je Nová tiskárna Pelhřimov.

 

  • Více informací František Štibor, Koordinátor Dnů otevřených ateliérů
  • Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, tel.: 725 043 181, e-mail: stibor@muzeumhb.cz
 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.9.2016 / 30.9.2016

Počet návštěv: 8459
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek