Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Domov Bez zámku oslavil půl století existence

Pečeť
Už padesát let nabízí sociální služby Domov bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov). Oslava významného výročí zařízení, které pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se uskutečnila v tomto týdnu v kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou. „Padesáté výročí je stejně jako u lidí dobou bilancování, ohlédnutí se. Je ale i dobou očekávání a vhlédnuti do budoucnosti. Proto bych domovu popřál pro příští léta hodně spokojených klientů a hodně spokojených zaměstnanců. Rád bych také, aby ti, co nás navštíví, u nás nacházeli příjemné a přátelské prostředí,“ popřál radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Jako heslo oslav si zaměstnanci Domova bez zámku zvolili slogan “A pořád nás to baví“ a jako dárek si nadělili časosběrný dokument s názvem Rok nového života a připravili výstavu fotografií s názvem Jako ty. Výstava, jejímž autorem je profesionální fotograf Taka Tuka, představuje lidi s mentálním postižením, kteří touží po stejných prožitcích a hodnotách jako kdokoliv z nás. Ať už je to láska, přátelství, smysluplná práce, potřeba někam patřit či někam směřovat. Jednotlivé příběhy zvěčněné na velkoformátových barevných fotografiích si může veřejnost prohlédnout v prostorách kavárny Pohodička, kde budou vystaveny do konce července.


Historie dnes krajského zařízení sahá až do roku 1966, kdy se z domova pro důchodce stal ústav sociální péče pro mužské obyvatele s mentálním postižením. Od roku 2010 procházel ústav jako vůbec první na Vysočině procesem transformace. Jeho obyvatelé nyní žijí v malých domácnostech na šesti místech Vysočiny. Příspěvkovou organizací Kraje Vysočina se Domov bez zámku stal v roce 2004.


 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

Počet návštěv: 7331
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek