Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Dotační řízení pro poskytovatele sociálních služeb - archiv dokumentů

 
 
 

Od roku 2015 dochází ke změně financování sociálních služeb. Prostředky již nerozděluje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, které novelu v souvislosti s přechodem financování připravovalo, ale jednotlivé kraje. Cílem novely je přitom transparentní, zpětně ověřitelné poskytování dotací a nediskriminační jednotný přístup ke všem poskytovatelům bez ohledu na jejich právní formu. V souvislosti s přechodem odpovědnosti za financování sociálních služeb z Ministerstva práce a sociálních věcí ČR na kraje byly Zastupitelstvem Kraje Vysočina schváleny Zásady pro financování sociálních služeb. Ty upravují pravidla a podmínky pro poskytnutí, čerpání, kontrolu a finanční vyúčtování dotace. Kraj Vysočina využil pro první rok navrhovaný postup stanovený v Metodice MPSV a navrhovaných vzorců pro výpočet finanční podpory dle druhu služeb, zohlednil též odlišnou formu poskytování sociální služby, tedy zda se jedná o služby poskytované ve formě ambulantní, terénní či pobytové. Na odboru sociálních věcí Krajského úřadu byli také vyčleněni zaměstnanci na posuzování žádostí, administraci dotačního programu a dále pak na kontrolu poskytování dotací ze státního rozpočtu a metodické návštěvy, jejichž účelem je odkrytí nedostatků v kvalitě poskytovaných služeb. 

 

Odkazy


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Rodinný a sociální portál > Dotační řízení pro poskytovatele sociálních služeb

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 71221

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek