Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - duben 2011

 
 
 • Muzeum Vysočiny Třebíč se mění, pomáhají evropské peníze (6.4.2011)
  Muzeum Vysočiny Třebíč se mění, pomáhají evropské peníze

  Předáním staveniště byla letos v únoru zahájena náročná obnova významné národní kulturní památky kraje Vysočina - zámku v Třebíči. Jde o sídlo Muzea Vysočiny Třebíč, p.o., které po reorganizaci hlavní budovy zpřístupní veřejnosti nové sály a umožní rozšíření návštěvnických tras o cca 40 %, začlení zámecké expozice a fragmenty kláštera do moderní prezentace muzea. Návštěvníci tak budou moci obdivovat mnoho unikátních sbírkových předmětů, které jsou doposud ukryty v depozitářích.

   
 • Kraj Vysočina má v Bruselu novou adresu (6.4.2011)
  Kraj Vysočina má v Bruselu novou adresu

  Kancelář kraje Vysočina v Bruselu sídlí od 1. dubna 2011 na nové adrese Rue du Commerce 20/22 v blízkosti všem evropským institucím. Zástupkyně kraje Vysočina v Bruselu doporučila změnu sídla poté, co se na původní adrese v sousedství Českého zastoupení v Bruselu prudce zvýšilo nájemné. „V souvislosti s rozpočtovými škrty a navýšením nájmu od nového roku, byla tato změna nezbytná. Kraj Vysočina bude nyní sídlit na stejné adrese jako bruselské zastoupení partnerského regionu kraje Vysočina Dolní Rakousko,“ uvedla současná zástupkyně kraje v Bruselu Martina Tomšů. Kraj si od nové kanceláře slibuje zejména bližší spolupráci s rakouským partnerem.

   
 • Jarní konference zdravých škol na Vysočině 2011 (5.4.2011)
  Jarní konference zdravých škol na Vysočině 2011

  Kraj Vysočina hostil v úterý 29. března ve svém sídle Jarní konferenci zdravých škol na Vysočině 2011. Na konferenci byly prezentovány aktuální informace z odborů kraje Vysočina, nabídka vzdělávacích programů pro pedagogy od Státního zdravotního ústavu (SZÚ) a úspěšný program Prevence úrazů, který kraj realizuje ve spolupráci se SZÚ plošně ve 3. třídách základních škol. Záštitu nad akcí převzali Marie Kružíková a Martin Hyský, členové Rady kraje Vysočina.

   
 • Zástupci Vysočiny na konferenci ISSS (5.4.2011)
  Zástupci Vysočiny na konferenci ISSS

  Hradec Králové hostí 4. až 5. dubna 14. ročník konference Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS 2011). Jako každý rok přijali pozvání do kongresové centra Aldis vrcholní političtí reprezentanti, zástupci státní orgánů i samosprávných celků, odborníci na informační technologie, včetně dodavatelů moderních technologií a služeb. Konference ISSS patří mezi nejvýznamnější svého druhu ve střední i východní Evropě. Jako v předešlých letech je i letošní ročník konference doprovázen mezinárodní částí LORIS (Local and Regional Information Society) a V4DIS (visegrad Four for Developing Information Society). Kraj Vysočina je tradičně spoluorganizátorem mezinárodní sekce LORIS.

   
 • Ministerstvo dopravy povolilo dostavbu dálničního přivaděče k průmyslové zóně Pávov u Jihlavy (4.4.2011)
  Ministerstvo dopravy povolilo dostavbu dálničního přivaděče k průmyslové zóně Pávov u Jihlavy

  Po letech čekání se dočkalo krajské město Jihlava rozhodnutí ministerstva dopravy o dostavbě mimoúrovňového křížení dálničního přivaděče se spojením průmyslové zóny Pávov. Vyřešení dopravního problému na jedné z nejfrekventovanějších silnic na Vysočině slíbil ministr dopravy Vít Bárta loni v říjnu. "Přijíždím na Vysočinu, abych oznámil, že za dva týdny začínáme soutěžit dodavatele stavby a podnikat konkrétní kroky, aby v roce 2012 mohla být stavba nájezdu dokončena," upřesnil ministr Vít Bárta při své pracovní návštěvě Vysočiny.

   
 • Poklady Moravy: To nejlepší z Vysočiny v Národním muzeu (3.4.2011)
  Poklady Moravy: To nejlepší z Vysočiny v Národním muzeu

  Kraj Vysočina se od 1. dubna prezentuje v rámci prestižní výstavy Moravského zemského muzea s názvem Poklady Moravy. Výstava Poklady Moravy – příběh jedné historické země, která celkově zobrazuje historicko-kulturní souvislosti teritoria Moravy, představuje region na pomezí Čech a Moravy až do 15. května v prostorách nové budovy Národního muzea v Praze.

   
 • Hvězdná návštěva na Vysočině (1.4.2011)
  Hvězdná návštěva na Vysočině

  Kraj Vysočina je díky svému přístupu k internetovým technologiím, novým aktivitám a pilotním projektům označován za lídra České republiky v oblasti informačních technologií. Potvrdilo se to i v pátek 1. dubna, kdy v sídle kraje Vysočina probíhalo hned několik významných akcí, a to včetně mezigalaktické návštěvy, která zanechala svou stopu v internetových stránkách kraje Vysočina.

   
 • Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II (1.4.2011)
  Představitelé kraje Vysočina přivítali experty projektu eCitizen II

  Kraj Vysočina hostil 22. až 24. března společný seminář a studijní návštěvu partnerů projektu eCitizen II, financovaného z programu INTERREG IVC. Jeho hlavním cílem je rozvoj elektronických služeb regionálních a místních samospráv, které jsou zaměřeny na občany a podporují jejich aktivní účast při důležitých rozhodovacích procesech. Skupinu 25 odborníků z měst a obcí devíti evropských zemí osobně přivítal Jiří Běhounek, hejtman kraje Vysočina společně s krajskými radními Zdeňkem Ryšavým, Martinem Hyským a Vladimírem Novotným.

   
 • Nejlepší webové stránky na Vysočině mají Jihlava, Okříšky a sportovní klub FC Čáslavice – Sádek (1.4.2011)
  Zlatý erb

  Dnes byli v Jihlavě oceněni tvůrci nejlepších webových stránek dvou soutěží z oblasti informačních technologií – krajského kola soutěže Zlatý erb a krajského kola soutěže JuniorErb. Nejvyšší příčky obsadily osvědčená Jihlava a Okříšky, dále Informační portál sportovního klubu FC Čáslavice – Sádek, SDH Velký Beranov a zabodovala také home page Nemocnice Havlíčkův Brod. Největší přízni veřejnosti se letos na Vysočině těšily internetové stránky Heřmanova.

   
 

Zobrazeno je 9 z celkem 49 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2011 > Tiskové zprávy - duben 2011

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 201191

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek