Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - duben 2015

 
 
 • Enersol 2015: Na Vysočinu se sjelo na dvě stě odborníků na energetické zdroje (20.4.2015)

  Zástupci pěti zemí se v závěru minulého týdne v Jihlavě zúčastnili dvoudenní mezinárodní konference Enersol 2015. „Krajské město nebylo jako pořadatel vybrané náhodou, zástupci Kraje Vysočina byli v projektu v uplynulých pěti letech velmi úspěšní, když čtyřikrát vyhráli národní kolo a jednou přivezli druhé místo,“ vysvětlil Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Zahájení výstavby obchvatu tří obcí Pelhřimovska (20.4.2015)
  I/34

  Plány části přeložky silnice I/34 mezi Pelhřimovem a Božejovem se od dnešního dne stávají skutečností. Slavnostně odstartovala stavba obchvatu Ústrašína, Ondřejova a Myslotína. Během následující 31 měsíců vyroste nová více než pět kilometrů dlouhá silnice splňující všechny parametry pro současnou intenzitu dopravy. Zahájení důležité dopravní stavby se zúčastnil i Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, který uvedl: „Pokud Kraj Vysočina intenzivně modernizuje páteřní síť vlastních silnic, měl by se podobně chovat i v případě silnic I. třídy i stát. Silnice I/34 neodpovídá historicky svými parametry dopravnímu zatížení, obyvatelé obcí poukazují na kluk a exhalace.“

   
 • Zemřel PAN HOKEJISTA Jaroslav Holík (17.4.2015)

  Ve věku 72 let zemřel v noci na dnešek hokejový mistr světa z roku 1972 z Prahy a sedminásobný mistr republiky, úspěšný trenér a významná osobnost Vysočiny Jaroslav Holík. Rodák z Havlíčkova Brodu za jihlavskou Duklu odehrál 602 zápasů. V letech 1999 až 2003 byl hlavním koučem reprezentační dvacítky a jako zatím historicky jediný trenér ji dovedl ke zlatu na mistrovství světa, a to hned dvakrát po sobě v letech 2000 a 2001. V roce 2012 obdržel nesmlouvavý útočník i trenér za svůj celoživotní postoj hlavní cenu Českého klubu fair play. „Jako velkého fanouška hokeje mě zpráva o úmrtí Jaroslava Holíka velice zasáhla. V každém věku byl obrovský bojovník. S jeho osobou odešel kus historie československého i českého hokeje. Upřímnou soustrast celé jeho rodině,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu pro romské vysokoškolské studenty (17.4.2015)

  Stipendijní program Romského vzdělávacího fondu vyhlásil stipendijní cyklus pro akademický rok 2015-2016. Nabízí v otevřené akademické soutěži stipendium romským studentům bakalářského, magisterského nebo doktorského studia studujícím na státem akreditovaných vysokých školách, kteří jsou občany nebo mají trvalý pobyt v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Maďarsku, Kosovu, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, Slovensku a Turecku.

   
 • Na Vysočině začala konference k problematice vzdělávání k udržitelnému rozvoji (16.4.2015)
  Konference ŽP

  Ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR pořádá Kraj Vysočina čtvrté setkání zástupců krajů k problematice vzdělávání k udržitelnému rozvoji. Cílem dvoudenní konference je podpora a znovu začlenění vzdělávání k udržitelnému rozvoji do základní vzdělanosti občanů.

   
 • Vysočina hostí finále Enersol (16.4.2015)
  Enersol

  Dva dny bude trvat na Vysočině poměřování sil středoškoláků z celé České republiky a ze Slovenska v odborné soutěži ENERSOL. Soutěž, která se letos koná už pojedenácté, se zabývá šetřením energií, obnovitelnými zdroji energií a snižováním emisí v dopravě. Dnešního slavnostního zahájení se osobně účastní radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová a Juraj Horváth, místopředseda Nitranského samosprávného kraje, partnerského regionu Kraje Vysočina.

   
 • Tichý svět představuje unikátní pracovní portál pro neslyšící (16.4.2015)
  Konference pro neslyšící

  Radní Kraje Vysočina Petr Krčál dnes v sídle Kraje Vysočina zahájil konferenci společnosti Tichý svět, v rámci které postupně ve všech čtrnácti krajích představuje veřejnosti nový portál pracovních příležitostí pro neslyšící. Součástí unikátního portálu jsou nejen pracovní nabídky pro osoby se sluchovým postižením z celé České republiky, ale také praktické příručky pro neslyšící, zaměstnavatele a úřady práce. „V Kraji Vysočina v současné době žije zhruba 150 úplně neslyšících osob domlouvajících se pouze znakovou řečí, nová služba jim jistě pomůže lépe mapovat trh práce,“ hodnotí kladně služby portálu radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

   
 • Ve Světlé se prezentovali nejlepší badatelé z celé Vysočiny (16.4.2015)

  Ve Světlé nad Sázavou se ve čtvrtek 9. dubna uskutečnila Celokrajská přehlídka středních škol v přírodních vědách, další klíčová aktivita projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost. Žákovské týmy nižších gymnázií, základních škol a středních škol v Kraji Vysočina ukázaly svoji školní i mimoškolní činnost zaměřenou na zkoumání přírody, živočichů, chemických reakcí či fyzikálních jevů kolem nás.

   
 • Začíná dvoudenní maraton přijímacích zkoušek na střední školy (15.4.2015)
  Volná místa na středních školách

  Dva dny budou na 33 krajských středních školách Kraje Vysočina nabízejících maturitní obory probíhat pilotní přijímací zkoušky, stejně tak se tomu stane i na dalších 10 školách jiných zřizovatelů v regionu. Testy z češtiny a matematiky, které pro pilotní testování dodává Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání, by měly podle plánů ministerstva školství být v budoucnu povinnou součástí přijímacího řízení na obory zakončené maturitou. „Letos je čistě na řediteli školy, jakou váhu dá výsledkům pilotních přijímacích zkoušek. I do budoucna bude platit, že střední škola může kromě výsledků přijímacích zkoušet přihlížet při přijímacím řízení také k ostatním studijním aktivitám a úspěchům,“ upozornila Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

   
 • Setkání na pietním místě v Novém Veselí věnovaném památce Petra Vejvody (15.4.2015)
  Alej Petra Vejvody

  Dubová alej 18ti stromů na břehu Veselského rybníka vysazena 17. října 2014 hejtmany českých a moravských krajů a prezidentem ČR byla pojmenována po hrdinovi Petrovi Vejvodovi. V důstojné pietě byla dnes za přítomnosti rodiny, hejtmana Kraje Vysočina a majitelů pozemků Kinských odhalena pamětní deska se skromným textem velkého životního příběhu. Vzpomenout na svého spolužáka přišli studenti žďárské střední školy i přátelé ze Sdružení dobrovolných hasičů Klášter Žďár nad Sázavou. Šestnáctiletého Petra Vejvodu pobodala 14. října psychicky nemocná žena, která se dostala do jeho školy. Když zaútočila na jednu ze studentek, Petr spolužačce okamžitě přišel na pomoc. Utrpěl přitom ránu nožem do hrudníku, na vážná zranění zemřel.

   
 • Cvičné odvody (15.4.2015)
  Cvičné odvody

  Krajské vojenské velitelství Kraje Vysočina dnes využilo prostor sídla Kraje Vysočina k provedení cvičných odvodů. Šlo čistě o ukázku přípravy a možného průběhu odvodů, vedení evidence a zvládnutí samotného procesu. Figuranty civilisty „sehráli" členové aktivních záloh, tedy lidé, kteří se rok co rok zúčastňují dobrovolně vojenských cvičení a v případě ohrožení státu budou povoláni. Provádění cvičných odvodů je stejně jako nácvik přípravy na mimořádné události povinností vyplývající ze zákonů a na ně navazujících prováděcích předpisů a rozhodnutí ústředních orgánů.

   
 • Projekty přeshraniční spolupráce přinesly na Vysočinu stovky milionů korun (15.4.2015)

  V programovém období 2007-2013 realizovaly subjekty z Vysočiny celkem 53 přeshraničních projektů z programu česko-rakouské spolupráce s celkovými způsobilými náklady ve výši 19,9 milionů Euro. Příspěvek z Evropského fondu pro regionální rozvoj činil 16,7 milionů Euro, tedy více než 450 milionů korun. Ve 26 projektech se role vedoucího partnera, který koordinuje spolupráci mezi všemi partnery v projektu a nese také největší odpovědnost za úspěšnou realizaci aktivit, ujala organizace z Kraje Vysočina. „Nejvíce projektů vzniklo v oblasti spolupráce s rakouskými partnery při vytváření a posilování sítí veřejných institucí, spolků a neziskových organizací, zlepšení dopravní a regionální dostupnosti, ochraně životního prostředí, rozvoji lidských zdrojů, vzdělávání a kvalifikace,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

   
 • Spolupráce regionálních firem s čínskou provincií Hubei pokračuje (14.4.2015)

  V říjnu loňského roku navázal Kraj Vysočina spolupráci s čínskou provincií Hubei, Česko-čínského podnikatelského fóra se zúčastnilo přes sto podnikatelů a členů samospráv obou zahraničních partnerů. „Díky memorandu o spolupráci mezi oběma regiony se podařilo nastartovat spolupráci mezi firmami, která už přináší první konkrétní výsledky,“ těší náměstka hejtmana Kraje Vysočina Libora Joukla.

   
 • EXPO 2015: Expozicí Kraje Vysočina provedou studenti VŠPJ (14.4.2015)
  Expo VŠPJ

  Čtveřice sympatických studentů oboru cestovní ruch Vysoké školy polytechnické Jihlava bude v září letošního roku provázet expozicí Kraje Vysočina na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Pavel, Bohdana, Míša a Iveta obstáli mezi třinácti přihlášenými vysokoškoláky, prokázali znalost dvou světových jazyků a především měli přehled o dění a památkách na Vysočině. „Stejně, jako je pro Kraj Vysočina EXPO 2015 příležitostí k prezentaci na mimořádné světové akci, tak je nabídka spolupráce pro vysočinské vysokoškoláky příležitostí zúročit teoretické poznatky z výuky,“ vysvětluje radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Světová výstava se v letošním roce zaměří na úspěchy vědy, techniky a na ochranu životního prostředí. V rámci české i vysočinské expozice bude představeno české umění.

   
 • Jubilejní setkání krajské rady se seniory (13.4.2015)
  Rada seniorů

  Rada Kraje Vysočina se v závěru minulého týdne letos poprvé sešla se zástupci Krajské rady seniorů. Setkání navázalo na dřívější pravidelné schůzky. „Šlo o jubilejní desáté setkání. Jejich závěry jsou směrodatné pro obě strany. Aktuální diskuze se týkala zdravotnictví, sociálních služeb, životního prostředí, školství a v neposlední řadě možností kulturního vyžití. Zmíněny byly také plánované akce pro letošní rok,“ pronesl krajský radní pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • ISSS Hradec Králové: Kraj Vysočina představí novinky v elektronickém zdravotnictví (13.4.2015)
  ISSS 2015

  Kraj Vysočina se i letos spolupodílí na organizaci dvoudenní odborné konference Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové. Kraj Vysočina je pro letošní ročník garantem odborného bloku elektronizace zdravotnictví. V rámci této speciální sekce představí vedoucí krajského odboru informatiky Petr Pavlinec spolu s vedoucím informatikem krajské Nemocnice Jihlava projektový záměr Národního centra výměny zdravotní dokumentace.

   
 • Nejlepším truhlářem je David Řezníček ze SŠS Jihlava (13.4.2015)

  SPŠ a SOU Pelhřimov uspořádalo 12. ročník krajské soutěže oboru Truhlář, které se zúčastnilo celkem čtrnáct soutěžících ze šesti středních škol z celé Vysočiny. Navzájem změřili své teoretické i praktické dovednosti.

   
 • Čistá Vysočina: Dvacetitisícím dobrovolníkem je deváťák Jakub Koumar z Polné (10.4.2015)
  Čistá Vysočina

  Jeho jméno bude letos spojováno s akcí Čistá Vysočina. Jakub Koumar je dvacetitisícím dobrovolníkem, který se zapojí do jarního úklidu regionu. „Jakuba nevybralo vedení školy z 611 žáků náhodou, ekologii a životnímu prostředí se věnuje už několik let, je také dlouholetým členem Klubu Pampeliška, který na ZŠ vede žáky k ekologické výchově,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský, který se dnes dopoledne s Jakubem setkal a poděkoval mu za jeho aktivitu.

   
 • Nejlepšími sportovci Kraje Vysočina 2014 jsou rychlobruslařka Martina Sáblíková a automobilový závodník Martin Prokop (9.4.2015)
  Sportovec Kraje Vysočina

  Rychlobruslařka Martina Sáblíková a automobilový závodník Martin Prokop jsou držiteli ceny Sportovec Kraje Vysočina 2014. O výsledcích rozhodovala sedmi členná odborná porota, nominace podložené loňskými nejlepšími výsledky předkládaly sportovní kluby. Ve čtvrtek 9. dubna 2015 byly v Horáckém divadle v Jihlavě během slavnostního večera vyhlášeni také nejlepší sportovci v kategorii junioři - cena v této věkové kategorii patří atletovi Jiřímu Sýkorovi a orientační běžkyni Tereze Čechové. Nejlepším sportovním kolektivem byl vyhlášen hokejový tým Kraje Vysočina ročník 1999, který loni zvítězil v konkurenci 14 krajů na Zimní olympiádě dětí a mládeže. Poprvé v historii tohoto ceremoniálu byla vyhlášena cena za přínos pro sport, jejím premiérovým držitelem je horolezec Radek Jaroš.

   
 • Studenti Akademie ve Světlé nad Sázavou se zúčastnili výtvarného workshopu ve Francii (9.4.2015)

  Šest studentů výtvarných oborů Akademie ve Světlé nad Sázavou se od 16. do 19. března 2015 zapojilo do tvůrčího workshopu Vyšší školy umění a designu v Remeši. Jejich cesta do Remeše je příslibem dlouhodobé aktivní spolupráce mezi těmito dvěma školami.

   
 

Zobrazeno je 20 z celkem 56 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2015 > Tiskové zprávy - duben 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 92660

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek