Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Tiskové zprávy - duben 2015

 
 
 • Velikonoční sníh zpomalil zalesňování (9.4.2015)
  Zalesňování

  Jaro a podzim lesníci většinou využívají k zalesňování po těžbě, které jim ukládá. Letošní pozdní konec zimy a velikonoční sníh byl ale v části Vysočiny důvodem, proč bylo zalesňování komplikovanější. „V nejvyšších polohách kraje leželo více než 10 cm sněhu. Ten dodá sice do země potřebnou vláhu, zároveň však přibrzďuje zalesňování. S příchodem příznivějšího počasí tak budou muset lesníci zalesňovat s větším nasazením“, okomentoval situaci se sněhem Zdeněk Chlád, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

   
 • Na Vysočině jednala Komise Rady Asociace krajů ČR pro sociální záležitosti (8.4.2015)

  V Kraji Vysočina se v tomto týdnu uskutečnilo jednání Komise Rady Asociace krajů České republiky pro sociální záležitosti. Letošní druhé setkání se konalo za účasti náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Zuzany Jentschke Stöcklové a zástupců všech 14 krajů. Klíčovými tématy jednání byly přechod financování sociálních služeb, možnosti čerpání finančních prostředků z fondů EU či rodinná a seniorská politika krajů. „Přínosem je nejen výměna aktuálních informací nebo výměna názorů na aktuální situaci v sociální oblasti, ale i nastavení jednotného postupu v dalších krocích,“ řekl radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

   
 • Nové lůžko přispěje k modernizaci výuky v jihlavské zdravotnické škole (8.4.2015)
  Nové lůžko přispěje k modernizaci výuky v jihlavské zdravotnické škole

  Vedení Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy Jihlava dnes převzalo od společnosti LINET elektrické polohovací lůžko, které poslouží k výukovým účelům. "Budoucí zdravotní sestry z jihlavské školy se budou moci na své povolání připravovat s moderním vybavením, které odpovídá dnešním standardům lůžkové péče a používají ho nemocnice po celém světě," ocenila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

   
 • Psychosociální klima porodnic: Výzkum potvrdil vysokou spokojenost žen s péčí krajských porodnic na Vysočině (8.4.2015)
  2012 Vysočina - první miminko

  Všech pět krajských nemocnic na Vysočině spolupracovalo na pilotním projektu hodnocení porodnic, který provedli odborníci z Katedry psychologie FF UK v Praze a Lékařské fakulty UK v Plzni. Z výsledků jasně vyplývá, že maminky jsou s péčí v porodnicích Kraje Vysočina velmi spokojeny. Úplnou spokojenost s porodní péčí na Vysočině vyjádřilo 62 % žen, s péčí na oddělení šestinedělí 54 % žen. „Příznivě hodnotím fakt, že 83 % žen vyjádřilo jasnou ochotu vrátit se do téže porodnice a doporučit ji přátelům. To je pro naše porodnice obrovské pozitivum. Z výzkumu je patrný i prostor pro zlepšování. Maminky chtějí více informací, emoční podporu ze strany zdravotníků, je pro ně důležitý vzhled prostor porodnice a nepřejí si neustálé vyplňování formulářů,“ vyjmenoval základní výsledky průzkumu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

   
 • Čistá Vysočina: Zase po roce začíná úklid přírody (8.4.2015)
  Čtvrtý ročník sběru odpadků na Vysočině skončil, dobrovolníci sebrali 92 tun

  Na Vysočině začíná 11. dubna 2015 velký jarní úklid přírody. V letošním roce se přihlásilo téměř 21 tisíc dobrovolníků, kteří budou odpadky sbírat především kolem silnic a na veřejných prostranstvích měst a vesnic. Oproti loňskému roku se číslo navýšilo téměř o 2,5 tisíce lidí. Krajem organizovaná akce Čistá Vysočina potrvá do 22. dubna. „V minulých letech zájemců o akci Čistá Vysočina pokaždé přibývalo. Prvního ročníku v roce 2009 se celém kraji zúčastnilo 6000 lidí, o rok později už 14 500. Nejpočetnější skupina dobrovolníků se letos zaregistrovala na Havlíčkobrodsku,“ prozradil radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.

   
 • U Trnavy rozkvetl koniklec (8.4.2015)
  U Trnavy rozkvetl koniklec

  V lokalitě přírodní památky Kobylinec u Trnavy na Třebíčsku rozkvetl v minulých dnech koniklec velkokvětý, který patří na Seznam přísně chráněných druhů rostlin podle Bernské úmluvy. S chráněnou lokalitou i její pravidelnou údržbou se seznámil krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a pro oblast životního prostředí Zdeněk Chlád. „Silně ohrožený rostlinný druh koniklece velkokvětého se nachází v České republice jen v moravské části, lokalita Kobylinec je nejzápadnějším místem jeho výskytu na Vysočině. Naším zájmem jako správce území není přístup do lokality v době květu konikleců na přelomu března a dubna nijak omezovat. Je ale nezbytné, aby se zde návštěvníci chovali ukázněně a ohleduplně,“ upozornil přímo na místě krajský radní.

   
 • Světový den zdraví (7.4.2015)
  Zdravý kraj

  Dnešek je Světovým dnem zdraví. Při této příležitosti uspořádal Zdravý Kraj Vysočina ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem a Svazem neslyšících a nedoslýchavých ČR Den zdraví pro neslyšící. Jeho účastníky čeká přednáška o nemocech cév a srdce, měření tlaku krve a poradenství ke zdravému životnímu stylu. Nad akcí, která je tlumočená do znakové řeči, převzal záštitu radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.

   
 • 31. Běh městem Jarmily Kratochvílové ovládli Keňani (7.4.2015)
  Běh městem Jarmily Kratochvílové

  Velikonoční neděle byla v Golčově Jeníkově tradičně ve znamení Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Jedenatřicátý ročník svátečního silničního závodu, který je součástí Českého běžeckého poháru, si nenechal ujít ani hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a členové z Českého olympijského výboru, kteří oceňovali vítěze ve všech šesti kategoriích. Kraj Vysočina patří dlouhodobě mezi podporovatele této akce.

   
 • Seznamte se s hierarchií nakládání s odpady (7.4.2015)
  Hierarchie nakládání s odpady

  V kongresovém centru sídla Kraje Vysočina byla dnes za účasti krajských radních zahájena výstava Hierarchie nakládání s odpady, která prezentuje spolupráci Kraje Vysočina se společnostmi EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN zabývajícími se předcházením vzniku odpadu a třídění využitelných složek. „Kraj Vysočina patří k místům, kde se třídí nejvíce. I tak ale ročně každý z nás vyprodukuje v průměru 400 kilogramů odpadu, více než polovina musí být skládkována. Jedním z cílů této výstavy je poměr mezi recyklovaným a skládkovaným odpadem změnit,“ vysvětlil radní Kraje Vysočina pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeněk Chlád.

   
 • Vyhlášené výběrové řízení na obsazení místa ředitelky/ředitele Horáckého divadla Jihlava (7.4.2015)
  HDJ

  Rada Kraje Vysočina dnes vyhlásila výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Horáckého divadla Jihlava. Současný ředitel Josef Fila na konci letošní divadelní sezóny odchází do důchodu, a tak kraj jako zřizovatel instituce, hledá jeho nástupce. „Od nového ředitele nebo ředitelky očekáváme především zkušenosti s řízením pracovního týmu s důrazem na probouzení jejich vlastního potenciálu,“ uvedla krajská radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková. Lhůta pro podání přihlášek byla stanovena do 22. května 2015.

   
 • Investiční mapa Kraje Vysočina doplněna o data o silnicích (7.4.2015)
  Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast financí

  Dubnovou novinkou v internetové sekci Hospodaření transparentně Kraje Vysočina na www stránkách Kraje Vysočina je doplnění souhrnných informací o investicích do modernizace a nákladů na opravy silnic II. a III. tříd. „Naším cílem je poskytnout veřejnosti informace o investičních aktivitách kraje v místě jejich bydliště, případně i v celém kraji a sledovat v jakém rozsahu v této lokalitě kraj investuje. Jako patrně první z krajů nabízíme aplikaci přehledu modernizace a oprav krajských komunikací. On-line aplikace je neustále aktualizována,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a grantové politiky Vladimír Novotný.

   
 • Mladá univerzita už posedmé (3.4.2015)
  Mladá univerzita 2014

  Na začátku srpna se už po sedmé uskuteční Mladá univerzita Waldviertel. Pětidenní akce pro studenty z Vysočiny a Dolního Rakouska ve věku od 11 do 14 let bude mít letos téma Člověk jako dobrodružství. „V přednáškách a workshopech se účastníci budou zabývat nejrůznějšími oblastmi lidských činností - od medicíny, přes filozofii, umění až po vědu. I letos na ně čekají napínavé přednášky a zábavné workshopy,“ říká radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jana Fialová.

   
 • Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu (2.4.2015)
  Hrad Roštejn zahájí sezonu už o tomto víkendu

  Hrad Roštejn o tomto víkendu oficiálně zahájí letošní turistickou sezónu. Otevřeno bude i na Velikonoční pondělí 6. dubna. „Začátek sezóny bude na Roštejně tematický, prohlídky zpestří velikonoční výzdoba expozic a ukázka také pečení perníků a zdobení vajíček v černé kuchyni,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

   
 • Infekční pavilon Nemocnice Jihlava čeká demolice (1.4.2015)

  Rada Kraje Vysočina na dnešním zasedání projednala podklady k výběrovému řízení na demolici bývalého infekčního pavilonu v areálu Nemocnice Jihlava. Zchátralá budova, která už několik let nemá využití, by k zemi měla jít na přelomu dubna a května. „Objekt je v havarijním stavu a je pro potřeby nemocnice nevhodný a nevyužitelný. Případná rekonstrukce by vyžadovala vysoké náklady, proto jsme se souhlasili s variantou demolice,“ vysvětlil na dnešní tiskové konferenci náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

   
 • Silný vítr poškodil park dětského domova (1.4.2015)
  Prudký vítr trápí Vysočinu

  Extrémně silný vítr včera a ještě během dnešního dopoledne polámal zhruba dvě desítky stromů v parcích Dětského domova Nová Ves u Chotěboře a v zámeckém parku Domova ve Zboží. „Kvůli padlým stromům jsme zakázali pohyb v areálu domova, auta přeparkovali na bezpečné místo a čekáme až se vítr zmírní, abychom mohli prověřit případné škody v areálu domova,“ informovala Etela Coufalová, ředitelka Dětského domova v Nové Vsi. Silné kmeny popadaných stromů poškodily střešní žlaby a plechový sklad Domova ve Zboží.

   
 • Bezpečná Vysočina: Na silnicích v regionu posílí hlídky dopravní policie žáci základních škol (1.4.2015)
  Bezpečná Vysočina

  Už šest speciálních laserových radarů využívají několik měsíců dopravní policisté na Vysočině při hlídání dodržování pravidel silničního provozu. Řidiči se s nimi mohou potkat po celém kraji. Například během dubna budou na vybraných místech regionu řidiče kontrolovat kromě dopravních policistů i žáci základních škol. Řidiče sami zhodnotí a podle toho, zda se dopustili nebo nedopustili přestupku, odmění je sladkostmi nebo citrony. První ze série preventivních akcí zastihla řidiče ve Velkém Beranově na Jihlavsku.

   
 

Zobrazeno je 16 z celkem 56 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 2 -3-  další stránka >
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy - 2015 > Tiskové zprávy - duben 2015

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 92661

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek