Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Education for Sustainable Development - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj

 
 
 

Projekt Education for Sustainable Development (ESD) - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj, podpořený z programu Erasmus+ (KA2 – Strategická partnerství za účelem výměny zkušeností a dobré praxe), realizuje Kraj Vysočina v roli koordinátora společně s projektovými partnery z Vysočiny a ze svých partnerských a spolupracujících regionů v Evropě.

 

Partneři projektu ESD:

Vysočina Education - školské zařízení pro vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov

Amt der NÖ Landesregierung, Abt. Wissenschaft und Forschung (Dolní Rakousko)

Tampereen klassillinen lukio (Tampere, Finsko)

Rectorat de l'académie de Reims (Remeš, Francie)

Lycée Hugues Libergier (Remeš, Francie)

Region Grand Est (Francie) - asociovaný partner

 

Projekt podporuje sdílení příkladů dobré praxe a výměnu zkušeností a postupů se zaměřením na předměty STEM (science, technology, environment, mathematics) a implementaci environmentálních témat do výuky na středních školách. Udržitelný rozvoj je hlavní myšlenkou projektu, v jejímž rámci budou rozvíjeny všechny aktivity projektu ESD. Projekt poskytuje i vynikající příležitost ke sdílení evropského přístupu k výuce a učení se v oblasti přírodních věd na středních školách a rozvoji spolupráce a strategických partnerství mezi Krajem Vysočina a jeho partnerskými regiony.

Program vzdělávacích aktivit zahrnuje krátkodobé výměny skupin žáků a krátkodobé společné vzdělávací akce pedagogických pracovníků. Projekt podpoří učitele ke sdílení nových metod a v zavádění inovativních postupů a spolupráci v oblasti STEM, včetně zapojení přírodovědného vzdělávání do environmentálních a kulturních souvislostí. Aktivity podpoří aktivní učení, kritické myšlení a zvýšení povědomí ve školách o občanské participaci na environmentálních tématech.


Projekt volně navazuje na předchozí úspěšný projekt ILTAE (Inquiry-based Learning and Teaching Across Europe), realizovaný v letech 2018-2021 a financovaný z programu Erasmus+.

 

Projekt ESD je financován z programu Erasmus+, klíčové aktivity KA 2 - Strategická partnerství v oblasti školního vzdělávání (č. projektu: 2020-1-CZ01-K201-078286)

Spolufinancováno z programu Evropské unie Erasmus+

 
 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Dokumenty odborů > Školský portál > Rozvojové projekty > Education for Sustainable Development - Vzdělávání pro udržitelný rozvoj

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Počet návštěv: 13289

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek