Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Export do formátu PDF

Pro tisk doporučujeme využít aplikace PDFCreator.
 

 
 

Tvorba a elektronický podpis PDF dokumentů.

 

Uživatelé spisových služeb většinou najdou podporu pro konverzi do PDF formátu přímo v prostředí programu spisové služby. Ti ostatní mohou využít mnoha programů. Za zmínku stojí zejména následující „virtuální“ tiskárny. Po instalaci vytvoří v tiskárnu, která zapisuje výstup do PDF souboru. Konvertovat, tak lze dokumenty z všech programů, které umožňují tisk.

 

Vytvoření PDF

 

Print2PDF ( http://www.602.cz/print2pdf ) Virtuální tiskárna. Ve verzi  Free, která je zdarma neumožňuje elektronicky podepsat vytvářený dokument.

PDFCreator ( http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/PDFCreator-1_1_0_setup.exe nebo http://sourceforge.net/projects/pdfcreator ) Virtuální tiskárna. Rovněž zdarma, umožňuje elektronický podpis, ale nepodporuje certifikáty uložené na čipové kartě.

 

Podpis PDF

Pokud  není vytvoření PDF soubor podepsaný, není třeba zoufat. Pro el. podpis existuje rovněž mnoho nástrojů, ale doporučujeme následující:

 

JSignPdf ( http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/JSignPdf_setup_0.9.0_wjre.exe nebo http://jsignpdf.sourceforge.net ) Má sice složitější instalaci, je napsán v Javě, ale podporuje i podpis s certifikátem umístěným na čipové kartě, podporuje i algoritmus SHA2.

Aktualizovaná  verze http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/JSignPdf_setup_0.9.5_wjre.exe zobrazuje i popis certifikátu - doporučujeme i když se nejedná o distribuční verzi.

Praktické postupy instalace a použití: 

PDF Creator    

Instalace http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/PDFCreator-inst.rtf

Použití http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/PDFCreator-pouziti.rtf

 

JSignPdf 

Instalace http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/JSignPdf-inst.rtf

Použití http://extranet.kr-vysocina.cz/dokumentace/pdfelpodpis/JSignPdf-pouziti.rtf

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Karel Žák
Vytvořeno / změněno: 1.12.2009 / 1.12.2009

Počet návštěv: 39879
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek