Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Filmaři natáčeli na Vysočině vážnou dopravní nehodu

Dopravní nehoda
V tomto týdnu natáčeli filmaři na Vysočině závažnou dopravní nehodu. Nešlo však o skutečnou havárii, ale o cvičnou situaci. Cílem bylo vytvořit asi šestiminutový výchovný spot do seriálu "STOP", který řidiče varuje před rizikovým chováním, poukazuje na nebezpečí, která nejsou na první pohled patrná, vychovává řidiče a informuje je o žádoucím jednání. Diváci veřejnoprávní České televize si spojují tento seriál především s tváří a komentáři populárního herce Pavla Soukupa.
 

 
 
Ve spotu, který se na obrazovkách České televize objeví na přelomu září a října, jde o seznámení veřejnosti s funkcí integrovaného záchranného systému, resp. jeho základních složek - zdravotnické záchranné služby, hasičského záchranného sboru a státní policie - v případě vážné dopravní nehody se zraněním osob. Hlavním sdělením bude návod, co mají účastníci takové nehody dělat, aby přispěli k záchraně zraněných a aby snížili pravděpodobnost vzniku následných havárií.

Na místě fiktivní nehody zasahovali skuteční záchranáři z Vysočiny. „Jde o "naše" lidi z Vysočiny, kteří jsou připraveni pomáhat a denně při podobných, avšak skutečných událostech, pomáhají. Nedovedeme si představit, že bychom je neměli, že bychom se na ně nemohli spolehnout,“ uvedl ředitel krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec, který byl na místě natáčení přítomen.

Popis havárie:
 • řidič osobního automobilu jede nepřiměřenou rychlostí a nebezpečně předjíždí v nepřehledném místě a navíc nedá přednost v jízdě na křižovatce
 • po hlavní silnici přijíždí kamion, po prudkém zabrždění a vyhýbacím manévru padá část nákladu
 • osobní automobil v několika děsivých saltech končí převrácené na střeše na poli; řidič s lehčím zraněním zůstává ve voze, jeho spolujezdkyně s vážnými zraněními je vymrštěna z auta a leží na poli
 • další řidič bourá zezadu do kamionu, protože se dostatečně nevěnoval řízení; naštěstí má pouze lehké zranění
 • řidič kamionu společně s dalším řidičem, který byl svědkem nehody, volají záchranáře
 • na místo nehody přijíždějí hasiči, zdravotníci a policisté; na poli přistává vrtulník zdravotnické záchranné služby
 • všichni zranění jsou ošetřeni a převezeni do nejbližší nemocnice; nastává zabezpečení místa nehody a policejní vyšetřování

Důvod, proč se krátký výchovný spot natáčel právě na Vysočině, je jednoduchý. Kraj Vysočina se totiž velmi aktivně zabývá řešením otázek bezpečnosti na našich silnicích a to i s ohledem na dálnici D1, která krajem Vysočina prochází a která je místem častých dopravních nehod. Ve své snaze posílit bezpečnost a informovanost všech účastníků silničního provozu kraj Vysočina úzce spolupracuje s Ministerstvem dopravy České republiky, Ministerstvem vnitra České republiky, Policií České republiky, Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky a Hasičským záchranným sborem České republiky.

 • Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
  Krajský úřad kraje Vysočina
  Tel.: 724 650 161, e-mail: neuwirthova.e@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 20.8.2008 / 20.8.2008

Počet návštěv: 38543
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek