Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Fotografka Delphine Gatinois přijela pro letní inspiraci na Vysočinu

Fotografka Delphine Gatinois přijela pro letní inspiraci na Vysočinu
Na dvouměsíční rezidenční pobyt přijela do Telče francouzská umělkyně Delphine Gatinois. Během letních prázdnin bude čerpat inspiraci pro svoji uměleckou činnost zejména v oblasti konceptuálního umění, kdy spojuje dlouhodobý projekt s fotografickými výstupy, videi a textilními předměty. S její tvorbou vycházející z ambice být „nejmenším zemědělcem na světě“, ale i s africkými inspiracemi z Mali a Senegalu, se lze seznámit až do 15. srpna v telčské galerii Gamoneum. Rezidence umělců z partnerského regionu Grand Est pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s městem Telč a Oblastní galerií Vysočiny Jihlava už třetím rokem. Časově a místně jsou rezidence propojeny s letní školou klasické hudby Music Academy Telč i osobností malíře a grafika Jana Vičara.
 

 
 

Delphine Gatinois žije a pracuje ve městě Troyes v regionu Grand Est a je absolventkou uměleckých škol ve městech Epinal, Mety a Štrasburk. Tvoří především jako konceptuální umělkyně a fotografka. Inspiraci čerpá ze svých cest po světě, například v západní Africe a Mexiku. Při svých rezidenčních pobytech studuje místo, jeho zvyky a místní kulturu. Letos na jaře v Alsasku studovala tradici tamních svatojánských ohňů na vesnicích. Delphine Gatinois se v Kraji Vysočina zajímá o místní plodiny, jako třeba kmín a mák, a zdejší charakter zemědělství a komunikuje s místem, kde pobývá, tedy s obyvateli i návštěvníky Telče.

 

Na podzim 2022 bude na obdobném dvouměsíčním pobytu v Remeši umělkyně z Vysočiny Hana Sommerová.

 

www.gatinoisdelphine.fr

Delphine Gatinois

Delphine Gatinois

Delphine Gatinois

dolphine

  • Jan Skála, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz 

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.7.2022 / 19.7.2022

Počet návštěv: 924
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek