Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu

Francouzští studenti poznávají sklářskou výrobu
Vzájemným využitím odborných stáží studentů Vyšší školy umění a designu v Remeši a Akademií ve Světlé nad Sázavou pokračuje spolupráce Kraje Vysočina s partnerským regionem Champagne-Ardenne. Březnovou návštěvu studentů z Vysočiny jim oplatili jejich francouzští vrstevníci, kteří se v těchto dnech účastní týdenního workshopu. „Oproti Remeši, kde studenti tvořili v česko-francouzských týmech volně na téma zadané na místě, do Světlé už desítka účastníků akce z Francie přivezla předem připravené návrhy děl, které společně s odborníky na Vysočině vyrobí,“ popisuje náročný program radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Studenti si nejprve předem vybrali, kterou technikou budou svá díla tvořit. Převážná většina se zajímala o výrobu a zpracování skla, keramiky nebo skleněné mozaiky. Seznámili se s provozem sklářské huti a s technikou broušení skla. „Bylo to pro ně hodně poučné a zajímavé, protože dosud se sklem nepracovali, neznali vlastnosti materiálů ani postupy výroby,“ popisuje Milan Krajíček, zástupce ředitele Akademie Světlá nad Sázavou.


Studenti z Remeše v rámci návštěvy Vysočiny navštívili také sochařské a restaurátorské ateliéry a kamenosochařskou dílnu v Lipnici nad Sázavou. „Francouzi jsou z návštěvy našeho kraje nadšení a rádi by do Světlé přijeli znovu i na dlouhodobější stáž,“ uzavírá Krajíček.


 
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 23.4.2015 / 23.4.2015

Počet návštěv: 7988
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek