Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina
Ve své úvodní řeči zdůraznil: „Pro podporu domácí produkce brambor je nezbytné, aby všechny dotčené subjekty úzce spolupracovaly. Na jedné straně je důležité udržet kvalitu brambor, na straně druhé je neméně důležitým úkolem přesvědčit spotřebitele, aby své peníze utráceli za české brambory a produkty českého zemědělství.“ Vedle podpory technických oborů na středních školách se Kraj Vysočina chce v budoucnu zaměřit také na větší propagaci zemědělského školství. „Chceme zemědělství ukázat jako moderní, perspektivní a zajímavé pracovní uplatnění. Už dávno neplatí, že práce v zemědělství je špinavá, dnes je to ve velké míře o špičkových technologiích a počítačích,“ doplnil hejtman Běhounek.
Odbornou část programu Bramborářských dnů opět doplnily dvě soutěže pro žáky středních škol a učilišť. V soutěži o Bramborový květ Vysočiny poměřili žáci středních zemědělských škol své znalosti a dovednosti například v testu z teorie pěstování brambor, mechanizace a ekonomiky, při praktickém určování vzorků brambor nebo v jazykovém testu. Nejlépe si v soutěži vedl Tomáš Kučera ze Střední zemědělské školy Benešov. Pro studenty hotelových škol pak byla určena soutěž o Bramborovou pochoutku Vysočiny. Se zadáním připravit salát a moučník s využitím brambor si nejlépe poradil Zbyněk Strašík z jihlavské střední školy obchodu a služeb.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se