Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hejtman Jiří Běhounek ocenil na Ukrajině veterány II. světové války

Medaile kraje Vysočina
Ukrajinský Užhorod u příležitosti 94. výročí vzniku samostatného československého státu navštívila delegace zástupců Ministerstva obrany, Ministerstva zahraničních věcí a také zástupců Československé obce legionářské. Za přítomnosti velvyslance ČR na Ukrajině Ivana Počucha a dalších významných hostů Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, ocenil bronzovou pamětní medailí Kraje Vysočina veterány II. světové války žijící v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, partnerském regionu našeho kraje.
 

 
 

Ivan Jurijovyč Bigunec, Margaryta Georgijivna Baranovska, Vasyl Stěpanovyč Djurdjaj, Dmytro Vasyljovyč Lukač, Chrystyna Vasylivna Magula a Petro Ivanovyč Cjuka získali ocenění za aktivní účast na osvobození Československa. Součástí celodenního programu bylo mimo jiné i společné setkání s vedením Zakarpatské oblasti a slavnostní zahájení rekonstrukce posádkového hřbitova Na Šachtě, či vernisáž výstavy Česko-slovenští fotografové s ukrajinskými kořeny v prostorách Užhorodského zámku.

 

Přítomní zástupci Kraje Vysočina pracovní cestu využili i k průběžné kontrole společně realizovaných projektů. Navštívili rekonstruovanou základní školu ve Velké Kopanji, sociální centrum pro sirotky a děti ze sociálně slabých rodin v Bohdanu, či zařízení pro postižené děti v Tjačivu. V letošním roce Kraj Vysočina společně se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny realizují 16 projektů v celkovém objemu pět milionů korun. Na financování akcí se podílí česká i ukrajinská strana rovným dílem, a to prostřednictvím dobročinného fondu ViZa. Činnost fondu je podporována ze strany obou partnerských regionů. V průběhu dosavadní spolupráce Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení částku 20 milionů korun.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.11.2012 / 2.11.2012

Počet návštěv: 18309
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek