Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hejtman Jiří Běhounek otevřel provoz nové ranveje v Chotěboři

Letiště Chotěboř
Kraj Vysočina letos podporuje rozvoj a obnovu regionálních letišť částkou 2,5 miliónu korun. Letiště v Chotěboři je jedním z pěti veřejných letišť, které slouží také pro účely integrovaného záchranného systému a jako první dnes otevřelo rekonstruovanou vzletovou a přistávací dráhu. I pro další letiště v Havlíčkově Brodě, Křižanově, Jihlavě a Přibyslavi je připraveno po půlmilionovém příspěvku. „Dobrou zprávou pro rozvoj regionálních letišť je skutečnost, že v připravovaném rozpočtu kraje na rok 2013 je opět počítáno se stejnou částkou na pokračování obnovy regionálních letišť,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

„Veřejné vnitrostátní letiště Chotěboř využilo půlmilionu od kraje k rekultivaci zastaralé vzletové a přistávací dráhy a vybudovalo zpevněné plochy pro stání vozidel. Aeroklub tak dává ideální podobu areálu, který si upravuje svépomocí již tři roky,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy. Navazující milionový projekt by měl chotěbořským vyřešit problém s pohybem těžké techniky v areálu letiště. Zatím byl největší komplikací nevhodný terén. V budoucnu by podle předsedy aeroklubu Martina Čejky v Choběboři s pomocí dotací prodloužili vzletovou dráhu ze současných 1100 m na 1300 m a zajistili osvětlení dráhy, které umožní rozšíření letových hodin. „V současné době máme 44 členů a náš cíl je získat si větší přízeň především mladé generace,“ řekl dnes Martin Čejka předseda Aeroklubu Chotěboř.

 

Krajské peníze pomáhají i v Havlíčkově Brodě. Podle Milana Janečka, předsedy aeroklubu, je tamní obnova „ranvejí“ za statisíce korun prováděna postupně, aby nebyl přerušen provoz. Brodské letiště je totiž navíc jediné v regionu, které může přijímat neveřejné mezinárodní lety i ze zemí mimo schengenský prostor.

Po dokončení prací a předložení vyúčtování nákladů budou splněny dotační podmínky a kraj převede slíbenou dotaci na účty letišť a klubů.

 

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.8.2012 / 21.8.2012

Počet návštěv: 17442
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek