Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hejtman Vítězslav Schrek se setkal s krajským divadelním souborem. 82. sezóna bude zahájena 4. září

HDJ
I přesto, že divadelní soubor Horáckého divadla Jihlava už druhým rokem nectí dvouměsíční divadelní prázdniny a na improvizovaných scénách hostuje na různých atraktivních místech Vysočiny, pravidelný rituál zahájení sezóny byl i letos dodržen. Na pozvání ředitele krajského divadla Ondreje Remiáše přišel mezi herce i zaměstnance divadla hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. „Umělci a kulturní instituce vůbec mají za sebou nejdelší společenský distanc. Chápu a fandím potřebě a zápalu divadla obětovat zažité divadelní volno a využít všechny možné způsoby, jak divákům zahrát. Horácké divadlo je vlajkovou lodí našich kulturních institucí. Těším se na každou z pěti avizovaných letošních premiér,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek při setkání se souborem. 82. divadelní sezónu začne Horácké divadlo premiérou Postřižin.
 

 
 

Ještě předtím ale stihne soubor potěšit několika vystoupeními diváky i ve Valdštejnské zahradě na Malé Straně v Praze nebo v Národním divadle Bosny a Hercegoviny v Sarajevu. V nastudování nejen nových her se v nové divadelní sezóně navíc objeví nová jména – Zbyšek Humpolec a Stanislava Hajduková. Letos divadlo chystá pět premiér. „Dlouhá programová přestávka způsobená vládními nařízeními nám neumožnila odehrát tolik přestavení, abychom pokryli diváckou poptávku. Devět už nastudovaných inscenací bychom ještě rádi udrželi v nabídce. Rozjíždíme velice nabytou sezónu,“  říká ředitel divadla Ondrej Remiáš.  Divadlo v průměru ročně navštíví 65 tisíc diváků, loni bylo prodáno 23 tisíc lístků. Během normálního roku odehraje soubor v průměru 230 přestavení, loni se opona zvedla jen 96krát. Minulá sezóna přinesla po uzavření divadel i nové možnosti – jednou z nich bylo mimo jiné i on-line přenášení premiér. Stovky lidí si tak našly náhradní cestu k divadelní kultuře.

 

Informace o nové divadelní sezóně zveřejňuje Horácké divadlo Jihlava na svých www stránkách: www.hdj.cz. Zde je možné rezervovat i zakoupit vstupenky na přestavení s dvouměsíčním předstihem. Divadlo nabízí i celoroční abonentky, které zaručí divákům dobrá místa v hledišti na všechny nově nastudované hry.


HDJHDJHDJ

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.8.2021 / 12.8.2021

Počet návštěv: 1717
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek