Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hejtman Vítězslav Schrek se setkal s novým velvyslancem České republiky v Rakousku

Hejtman Vítězslav Schrek se setkal s novým velvyslancem České republiky v Rakousku
V polovině tohoto týdne proběhlo v budově Českého velvyslanectví v Rakousku setkání hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka s nově jmenovaným mimořádným a zplnomocněným velvyslancem ČR v Rakousku, J. E. Jiřím Šitlerem. Jednání se konalo při příležitosti studijní cesty hejtmana do Rakouska na evropský kongres pro poskytovatele sociálních služeb CARE 4.0 a s velvyslancem Šitlerem probrali například témata jaderné energetiky, dopravního propojení obou zemí a také možnosti získávání energie z alternativních zdrojů.
 

 
 

Diskutovalo se například o větrných elektrárnách, které na rozdíl od Rakouska v ČR zatím nejsou rozšířené. Pro naše obyvatele by byl dle hejtmana zajímavý přenos rakouských zkušeností a dobré praxe v této oblasti, včetně ekonomických aspektů a zkušeností místních obyvatel s tímto zdrojem energie.


Kongres s názvem CARE 4.0 pořádá v termínu 28.–30. září 2022 ve Vídni rakouská asociace Lebensweltheim s European Ageing Network. Hlavními tématy kongresu, kde vystupují přednášející z celého světa, jsou například nové kompetence a změny, zaměstnanci v sociálních službách, udržitelné systémy, nové technologie a digitalizace a nové modely péče o klienty. Cesta se koná v rámci projektu Tvorba systému sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina. Jeho cílem je systémová změna v obsahu a distribuci služeb sociálně zdravotního pomezí v Kraji Vysočina. Díky novému modelu poskytování dlouhodobé péče by mělo dojít ke zvýšení kvality života klientů, kteří dlouhodobou péči potřebují.


velvyslanec Rakouska a hejtman Vysočiny

  • Více informací Hana Dočekalová, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2022 / 29.9.2022

Počet návštěv: 716
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek