Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Horácké divadlo Jihlava

 

 
 

Jaký byl rok 2021 z pohledu Horáckého divadla Jihlava?

 

Pro Horácké divadlo byl rok 2021 především rokem neustálých změn. Bohužel, ne takových, které bychom si sami plánovali a přáli. Byl to rok změn, které – ať už jsou zjevné či skryté – provází dobu, jíž jsme si zvykli říkat covidová.

Do roku 2021 jsme vstupovali v uzavřeném divadle, kde jsme veškerou energii věnovali on-line kontaktu s diváky a přípravám na rozvolnění. Realizovali jsme další dvě premiéry on-line a připravovali tituly budoucí sezóny. Organizovali jsme letní tour s Osudy dobrého vojáka Švejka ke stému výročí vydání první knihy. Od konce května jsme pak hráli zejména na venkovních scénách, celou sérii představení Knihy džunglí v jihlavské ZOO, se Švejkem jsme vyrazili nejen po Čechách, ale i na Slovensko a do Bosny a Hercegoviny. V srpnu jsme pak hráli ve Valdštejnské zahradě v Praze Utrpení mladého Werthera. Účastnili jsme se několika divadelních festivalů. Opravili jsme divadelní dvůr, který je připraven k další produkci. Na podzim jsme pak zvládli rekordní čtyři premiéry. Otevřeli jsme kurzy na Zkušebně a uvedli v život nové webové stránky divadla. A mohli bychom jmenovat mnoho dalších dílčích aktivit.


hdjhdjUčíme se žít a pracovat v současných podmínkách. Naplno cítíme, že se to učí i naši diváci. 

 

Která výstava/akce vzbudila mezi návštěvníky největší ohlas?

 

Čistě statistiky vzbuzuje obrovský divácký ohlas náš poslední titul Modrý pták, stejně jako komedie Čtyři vraždy stačí, drahoušku! či série představení Kniha džunglí v jihlavské ZOO. V rámci ČR a u odborníků pak nejvíc rezonují naše dvě autorské inscenace – na velké scéně Poklekni před duší Martina Františáka o Josefu Florianovi a koprodukční představení z malé scény Swing Heil!

 

hdjhdjCo zajímavého připravujete pro rok 2022?

 

Máme před sebou další premiéru komedie Tři bratři v nesnázích a přirozeně plánujeme tituly na další, už 83. sezónu. Zajímavých projektů máme ve fázi plánování či příprav víc, ale protože už víme, že pro ně nemusí být dobré podmínky, naučili jsme se spouštět je „v pravý čas“. Některé už čekají dva roky.

 

Na co - kterou výstavu/projekt se těšíte nejvíce Vy osobně? Vaše očekávání, přání ...

 

Stále se nejvíc těším na diváky. V kontextu doby bych si nejvíc přál, aby situace dovolovala chodit za kulturou, setkávat se, naplňovat život zážitky.

 

Na otázky odpovídal: Mgr. Ondrej Remiáš, ředitel Horáckého divadla Jihlava, příspěvkové organizace

http://www.hdj.cz 
 
Zodpovídá: Veronika Landsmanová
Vytvořeno / změněno: 10.1.2022 / 10.1.2022

Počet návštěv: 518
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek