Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hrad Roštejn nabízí zajímavý program i na oba poslední prázdninové víkendy

Hrad Roštejn nabízí zajímavý program i na oba poslední prázdninové víkendy
Aktuální turistická sezóna se pomalu chýlí ke konci, ale i přesto je před námi ještě několik nevšedních akcí. „Jazz na Roštejně a Hradozámecká noc. To jsou dvě aktivity připravené pro návštěvníky hradu Roštejn ke zpestření stálé nabídky,“ zve do oblíbeného turistického cíle náměstek hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Roman Fabeš.
 

 
 

Už tuto neděli opět zazní na hradě jazz, který zde má tradici od 80. let minulého století. Z důvodu rozsáhlé rekonstrukce objektu musel být Jazz na Roštejně na čas přerušen, ale nyní už se všichni návštěvníci mohou těšit na další vynikající jazzová vystoupení, neboť uprostřed přírody s malebnými historickými kulisami v zádech dostává hudba úplně jiný rozměr. První tóny se rozeznějí úderem 14. hodiny. Posluchačům se postupně představí JazzBandits, Swing Trio Telč, Tonda Vidlák Quartet, Markovič kvartet, Eva Emingerová trio a special quest Jiří Stivín. Vstupenky jsou ještě k dispozici a je možné je zakoupit za 200 Kč jednak v předprodeji na hradě, dále v Muzeu Vysočiny v Jihlavě a v informačních centrech v Telči a Třešti, nebo pak přímo na místě. To však bude jejich cena o sto korun vyšší. Pořadatelé počítají i s alternativou místa konání pro případ špatného počasí, kdy se účastníci museli přesunout do kulturního domu v Růžené. Navíc bez ohledu na počasí mohou zájemci využít speciální svozovou autobusovou dopravu z Jihlavy a Třeště a v podvečer zase zpátky.

 

Jazz na Roštejně není jedinou kulturní akcí na závěr letních prázdnin na hradě. Už od roku 2010 je poslední srpnový víkend vyhrazen Hradozámecké noci, kterou pořádá Národní památkový ústav s cílem představit památky v netradičním čase a navíc s přitažlivým programem. Tato celorepubliková akce je považována za vyvrcholení návštěvnické sezóny. Letošním hlavním centrem dění bude 27. srpna hrad a zámek Český Krumlov. Právě zde bude probíhat hlavní program v duchu barokních zahradních slavností. Dále se do akce zapojí různorodé památky napříč Českou republikou – hrady, zámky, kláštery, kostely, ale také vily nebo paláce. Kraj Vysočina, jakožto vlastník hradu Roštejn, zde má své zastoupení právě tímto romantickým hradem nedaleko Telče. Dále jsou na území našeho kraje do akce zapojeny ještě zámek Náměšť nad Oslavou a kostel sv. Víta v Zahrádce.

 

Zažijte sobotní neopakovatelnou noční atmosféru hradu Roštejn v podobě komentovaných prohlídek expozic. Díky nim poodhalíte skryté příběhy vybraných předmětů – odkud se vlastně vzaly, co bylo jejich vzorem, kdo byl autorem a mnoho dalšího. První skupina vyrazí na trasu v 19 hodin a poslední ve 21 hodin. Program se bude odehrávat i na hradním nádvoří. Přijďte zakončit letošní prázdniny nevšedním zážitkem, všichni jsou srdečně zváni.
plakát na Jazz na Roštejně
 
 
Zodpovídá: Pavla Bőhmová, DiS.
Vytvořeno / změněno: 16.8.2022 / 16.8.2022

Počet návštěv: 594
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek