Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Hrady a zámky znovu otevřou své brány

Hrady a zámky znovu otevřou své brány
Přichází jaro a spolu s ním se na Vysočině vrací rušný život i do prostředí hradů a zámků. Na mnoha z nich v těchto dnech vrcholí úklidové práce a příprava na první letošní návštěvníky.
 

 
 

Ti jsou očekáváni od dubna, kdy oficiálně začíná nová turistická sezona. Ale například hrad Kámen, ležící nedaleko Pelhřimova, bude přístupný už od soboty 31. března. „Chtěli bychom otevřít už první dubnový víkend. Cílem letošní sezony je pro nás ještě více zpřístupnit technologii elektronických průvodců, kterou nabízíme společně s pelhřimovským muzeem,“ uvedl zástupce ředitele Muzea Vysočiny Pelhřimov Lubomír Anděl. A jaké novinky letos návštěvníky hradu Kámen čekají? Bude to například výstava fotografií Petra Janouška, v létě pak dobové středověké ležení a na podzim ukázky práce s dravými ptáky. Stávající výstava motocyklů bude navíc rozšířena o několik nových exponátů.

 

Také hrad Roštejn, který stojí poblíž Telče, zahájí letošní turistickou sezonu poslední březnový den. Otevřený bude i na Velikonoční pondělí, ale do konce dubna musí návštěvníci počítat v areálu hradu se stavebním ruchem. Hradní hospoda projde díky krajské pomoci rekonstrukcí a věž dostane novou elektroinstalaci. „Prohlídky interiérů hradu v té době nebudou nijak omezeny, provoz věže jen minimálně a hospoda bude otevřena nejpozději v polovině května,“ informovala kastelánka Roštejna Zdena Vaníčková. „Programu hradu Roštejn bude letos vévodit rozsáhlá výstava kostýmů z více než deseti filmových pohádek, nazvaná Zpátky do pohádky. Uskuteční se v květnu a červnu. Z dalších akcí lze jmenovat Roštejnský hodokvas, Šermířské slavnosti nebo Jazz na Roštejně. Nároční turisté mohou absolvovat prohlídky s kastelánkou,“ prozradil několik perliček z programové nabídky hradu Tomáš Škaryd (ČSSD), radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, s tím, že návštěvníci jistě uvítají malou změnu v otevírací době v měsících duben, září a říjen, kdy první prohlídka začne v 10 hodin a poslední ještě v 16.30 hodin.

 

  • Zdroj: Noviny Kraj Vysočina

 

 

 
 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 29.3.2012 / 29.3.2012

Počet návštěv: 20997
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek