Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.
Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kulturní a přírodní dědictví Kraje Vysočina
„Celkové výsledky včetně informace o vítězné aplikaci na identifikaci fake news jsou k dispozici na oficiálních stránkách akce www.robothon.cz, přesto bychom se rádi podělili o informace ze zapojení Kraje Vysočina do této celorepublikové akce. Partnerství Robothonu, stejně tak i dalších hackathonů, vnímáme jako velmi důležité, protože jde o akce, kde se setkává komunita inovátorů, kteří jednak definují oblasti, ve kterých je inovace možné realizovat, a také navrhují své ideje. Účast Kraje Vysočina je plně v souladu s vizí, že veřejná správa by se měla do této komunity aktivně zapojit a dát šanci zajímavým nápadům v jejich praktické realizaci,“ popisuje krajský radní pro oblast školství, mládeže a sportu a informačních technologií Jan Břížďala, který se na 36 hodin stal autorem, garantem a mentorem jedné z výzev Robothonu s názvem Matematická gramotnost, protože jak sám říká: „Matematickou výzvou jsme dali soutěžícím příležitost vymyslet možnosti, jak s využitím umělé inteligence pomoci žákům, studentům i širší veřejnosti s porozuměním matematice a popularizovat ji“.
O tom, že tato myšlenka nalezla u účastníků odezvu svědčí to, že z celkových 17 týmů si ji zvolily hned 4, což byl nejvyšší počet týmů ve výzvách. Navíc tým, který svým projektem vizualizoval pokročilé matematické funkce, skončil na celkovém třetím místě Robothonu.
„Se dvěma týmy, které prezentovaly návrh aplikací pro výuku matematiky na základních a středních školách, nyní domlouváme spolupráci na pilotním využití jejich řešení v prostředí krajských středních škol. Dvojnásobnou radost pak máme z toho, že jedním z nich je tým Martina Lahučkého, Davida Svobody, oba navštěvují Střední průmyslovou školu v Pelhřimově, a Davida Trkoly ze Střední umělecké školy grafické Jihlava. Spoluprací bychom jim chtěli dát příležitost naplnit vizi, kterou Martin komentoval stručně – pomocí aplikace Mathster posunout české vzdělání na vyšší úroveň,“ doplňuje radní Jan Břížďala.
Je také třeba připomenou, že výzvy o využití průmyslových robotů se zúčastnil tým studentů Střední průmyslové školy Třebíč ve složení Pavel Kubiš, Aleš Horák a Petr Liška. Podle posledních informací byli po hackathonu pozváni společností Zásilovna, aby si prohlédli zázemí společnosti, která robotické technologie aktivně ve svých procesech využívá.
Kraj Vysočina plánuje být i nadále partnerem dalších obdobných akcí. Pokud se chcete dozvědět více informací, jak a proč hackathony probíhají z pohledu organizátora i samotných studentů, doporučujeme následující videorozhovor.
Zobrazit vyhledávací formulář »
Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, 2002–2021 webmaster@kr-vysocina.cz
Prohlášení o přístupnosti Přihlásit se