Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina > Ohlédnutí za uplynulými roky


 

Hlavní nabídka

Přeskočit nabídku
 
 

Ohlédnutí za uplynulými roky

Záložky hlavní nabídky

Vyberte:

Interaktivní mapa představuje udržované běžkařské tratě s krajskou podporou

Běžky
S příchodem zimních měsíců vyhlížejí běžkaři na Vysočině první přírodní sněhovou nadílku, aby mohli oprášit své běžky a vydat se na tratě. V Kraji Vysočina působí hned několik subjektů, které trasy pro milovníky bílé stopy udržují. Pro zimu 2016/2017 jich sedm z nich uspělo v grantovém programu Fondu Vysočiny Lyžařské běžecké trasy a na plánovanou údržbu si rozdělí téměř 600 tisíc korun. Běžkařské tratě, které jsou udržované z krajského příspěvku, najdete vyobrazené na interaktivní mapě na stránkách Kraje Vysočina, kde jsou také odkazy na webové stránky provozovatelů tratí a jejich aktuální sjízdnost.
 

 
 

mapě si mohou běžkaři dohledat podporované trasy, získat představu o jejich délce a umístění a naplánovat si tak vhodnou vyjížďku. Navíc, s příchodem prvního většího sněhu, pod webovými odkazy jednotlivých běžkařských tras najdou, jaké stopy jsou projeté, jaká místa jsou pro průjezd vhodná a kde je naopak sněhu málo.


„Mapa obsahuje informace o trasách, které se žadatelé grantového programu zavázali za ideálních sněhových podmínek najíždět, takže běžkaři mají jasnou představu o tom, jaké trasy budou upravené,“ uvedla Zuzana Vondráková z odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že se jedná pouze o výčet podpořených upravovatelů, takže přehled běžeckých tras na Vysočině není kompletní. „Mapa slouží i k tomu, abychom jako poskytovatel grantového programu věděli, jestli se podpořené trasy nepřekrývají,“ doplnila Zuzana Vondráková.

 

„Nejnáročnější na celé tvorbě mapy bylo sehnat správné průběhy lyžařských tras. Trasy totiž žadatelé posílali v několika formátech a s různou polohovou přesností. Bylo tak potřeba poupravit průběh tras, aby například nevedly přes domy a po silnici, překreslením,“ vysvětlil Petr Novák z oddělení správy Geografického informačního systému, které má na Krajském úřadě Kraje Vysočina na starosti získávání, analyzování a zobrazování všech forem geografických informací.

 

V zimní sezóně 2016/2017 budou příjemci podpory v případě příznivých sněhových podmínek upravovat celkem přes 500 kilometrů lyžařských běžeckých tras hlavně na Žďársku, Novoměstsku a v okolí Bystřice nad Pernštejnem. Další bílé stopy jsou k dispozici v okolí Havlíčkova Brodu nebo Telče.

 

Grantový program Lyžařské běžecké trasy funguje od zimy 2013/2014. Za tu dobu na údržbu běžkařských tratí Kraj Vysočina přispěl částkou bezmála 3,3 milionu korun, které si mezi sebou rozdělilo zhruba sedm až deset pravidelných žadatelů.


Interaktivní mapu a odkazy jednotlivých subjektů udržujících běžkařské trasy najdete na www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&id=4055445&p2=-1.


Trasy



 
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.12.2016 / 16.12.2016

Počet návštěv: 12972
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 



Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek