Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Jednání Krizového štábu Kraje Vysočina: Ministerstvo zdravotnictví žádá Vysočinu o výpomoc s vakcínou pro Jihočeský kraj

 

 
 
  • Informace Krajské hygienické stanice se sídlem v Jihlavě: Denně je cca 250–300 nově hlášených případů pozitivních testů, Kraj Vysočina je aktuálně nejméně zasaženým regionem, narůstá počet PCR odběrů, došlo k rozšíření kapacit odběrového místa v Jihlavě, v posledním týdnu vzrostl také zájem o antigenní testování.
  • Nemocnice Kraje Vysočina nyní pečují o 215 pacientů s COVID-19 na standardních lůžkách, 19 osob s COVID-19 muselo být hospitalizováno na odděleních JIP a nejvyšší specializovanou péči nyní nemocnice poskytují 23 pacientům připojeným na umělou plicní ventilaci. Nejvytíženější nemocnice je aktuálně Nemocnice Nové Město na Moravě.
  • Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek informoval, že dodávky vakcíny Pfizer/BioNTech patrně budou krajům v příštím týdnu razantně redukovány. Ministerstvo zdravotnictví jednoznačně potvrdilo, že vakcína společnosti Pfizer/BioNTech není vhodnou pro distribuci do ordinací praktických lékařů. V jejím případě je třeba držet se platné metodiky, která vakcínu přiřazuje vakcinačním centrům a místům. Zavedený způsob očkování zůstává na území Kraje Vysočina neměnný, očkování bude i nadále probíhat pouze v očkovacích místech pěti krajských nemocnic, následně i v dalších velkých očkovacích centrech připravovaných k otevření v okresních městech.
  • Prostřednictvím centrálního registračního systému se k očkování jen na Vysočině zaregistrovalo 10 052 seniorů 80+, o očkování má zájem 709 lékařů z terénu. Kraj Vysočina obdržel do 28. ledna 2021 celkem 14 040 dávek vakcíny Pfizer/BioNTech.
  • Obyvatelé domů s pečovatelskou službou by mohli být na návrh hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka zařazeni do prioritní očkovací skupiny 1A, zohlednění této skupiny by mělo proběhnout při nejbližší aktualizaci metodiky ministerstva zdravotnictví. Pracovníci pečovatelské služby a terénní služby zůstávají stále ve skupině 1B.
  • Ministerstvo zdravotnictví požádalo Kraj Vysočina o přenechání jednoho ze tří boxů vakcíny Pfizer/BioNTech ze závozu plánovaného na příští týden. Praze a Jihočeskému kraji totiž akutně chybí vakcíny pro aplikaci druhé dávky po 21/28 dnech. Kraj Vysočina solidárně souhlasil s tímto řešením a jeden box s vakcínami příští týden Jihočeskému kraji přenechá, požaduje však, aby mu ministerstvo zdravotnictví garantovalo dorovnání stejného množství vakcín od Moderny s tím, že v dalších týdnech nesmí dojít k zásadnímu výpadku dodávek pro Kraj Vysočina. Toto solidární chování Kraje Vysočina směrem k ministerstvu a Jihočeskému kraji nebude mít dopad na už potvrzené termíny očkování obyvatel na Vysočině, nesmí také představovat zásadní zdržení proočkovanosti populace regionu.

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2021 / 28.1.2021

Počet návštěv: 2762
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek