Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Jihlavská nemocnice dostala ocenění za podporu zdravého životního stylu

Nemocnice Jihlava
Nutriční terapeutky nebo poradna pro odvykání kouření. To jsou služby pro pacienty, kteří podporují nebo vyhledávají zdravý životní styl. Nemocnice Jihlava si díky nim vysloužila od Světové zdravotnické organizace stříbrný titul. Oceněný projekt probíhal na plicním oddělení, kde byli aktéry i sami pacienti. Získat titul byl běh na dlouhou trať, na oddělení oslovili za poslední dva roky čtyři stovky pacientů formou ankety. Lidé odpovídali na otázky týkající se zdravého životního stylu - tedy kouření, pohybové aktivity a konzumace alkoholu.
 

 
 

Dalším krokem byla aktivita lékaře Zdeňka Doležela, který vede Poradnu pro odvykání kouření. Ten udělal audit u stovky dokumentací pacientů. U rizikové skupiny, která zahrnovala jednotlivce s nadváhou, kuřáky a těmi, kteří nadužívají alkohol, se pokusil pracovat na zlepšení jejich životního stylu. Audit prokázal, že to byla cesta správným směrem a že jihlavská nemocnice je zařízení, které podniká kroky týkající se podpory zdraví.

 

„Jsme moc rádi, že jsme v auditu uspěli. Znamená to pro nás motivaci do budoucna a především to, že poradny a další služby, které nabízíme pacientům, jsou ta správná cesta,“ říká manažerka kvality jihlavské nemocnice Zuzana Mezerová.

Nemocnice Jihlava v rámci podpory zdraví organizovala letos na podzim Den zdraví, kdy se zdarma vyšetřoval cholesterol, glykémie, nebo krevní tlak. Pacientům se také demonstrovala nezbytnost správného mytí rukou na Dni hygieny rukou. Nemocnice pořádá každoročně tábor pro dětské diabetiky, nebo kurzy pro nastávající rodiče. „Nechceme usnout na vavřínech a pro pacienty budeme nabídku služeb rozšiřovat a vylepšovat,“ slibuje Zuzana Mezerová.

 

  • Zpráva převzata, Zdroj: Nemocnice Jihlava, příspěvková organizace
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.12.2013 / 17.12.2013

Počet návštěv: 13330
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek