Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Kapacity havlíčkobrodského Domova důchodců U Panských zůstávají. PPP a SPC Vysočina se sem zatím stěhovat nebudou

Kapacity havlíčkobrodského Domova důchodců U Panských zůstávají. PPP a SPC Vysočina se sem zatím stěhovat nebudou
Na základě návrhu hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka je prozatím odložen záměr Kraje Vysočina ukončit provoz Domova důchodců objekt U Panských v Havlíčkově Brodě. Kapacity tohoto krajského poskytovatele pobytových sociálních služeb jsou v těchto týdnech posilovány více než 100 lůžky v dokončeném domově v areále Nemocnice Havlíčkův Brod, kde už má instituce soustředěno více než ¾ svých aktivit. Do volného objektu U Panských se měla po nutných stavebních úpravách sloučit a přemístit pracoviště Pedagogicko-psychologická poradna a Speciální pedagogické centrum Vysočina, které v Havlíčkově Brodě působí nekomfortně na dvou odlišných adresách. „V tuto chvíli je pro kraj důležitější zajistit na havlíčkobrodsku fungující sociální službu s tím, že sestěhování PPP a SPC skutečně můžeme zatím odsunout. K organizaci krajských sociálních služeb v Havlíčkově Brodě se ale ještě vrátíme,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Kraj Vysočina zřizuje v Havlíčkově Brodě Domov pro seniory U Panských. Na této adrese je k dispozici 43 pobytových lůžek. Pokoje jsou dvou až čtyřlůžkové, jeden z pokojů je šestilůžkový, většinou jde o pokoje se sociálním zařízením. Pod domov dále spadají pracoviště se zvláštním režimem Břevnice pro 25 klientů a dvě budovy (A a nová B) na Husově ulici v Havlíčkově Brodě (areál Nemocnice Havlíčkův Brod) s kapacitou 160 osob. Budova B domova je zatím posledním pobytovým sociálním zařízením vybudovaným Krajem Vysočina.  


Speciálně pedagogické centrum a pedagogicko-psychologická poradna v Havlíčkově Brodě je součástí krajské sítě pracovišť zajišťujících služby v oblasti podpory vzdělávání žáků a žákyň se speciálními vzdělávacími potřebami. V souvislosti s novými předpisy dochází k nutnému zvýšení počtu zaměstnanců, navíc nevyhovují stávající prostory pro zajištění práce se skupinami. Pracoviště jsou v Havlíčkově Brodě umístěna na dvou adresách. Jeden objekt je v majetku kraje, druhé v pronajatých prostorách. „Pro zajištění synergie obou pracovišť by bylo výhodné umístění služeb do jedné budovy,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství s tím, že současné rozhodnutí rady kraje prozatím nerealizovat přesuny organizací vybraných školských organizacích bude respektováno.


  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.7.2019 / 17.7.2019

Počet návštěv: 5679
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek