Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Když se děti setkávají se seniory

Když se děti setkávají se seniory
Na stále citelnější nedostatek příležitostí k setkávání mladých a starších lidí reaguje mezinárodní projekt Příroda mostem mezi generacemi, který již druhým rokem realizují na Vysočině Chaloupky o.p.s. Vyvrcholením této snahy je konference, která se uskuteční 31. října v Kongresovém sále Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Konference seznámí účastníky s principy mezigeneračního učení dětí a seniorů a představí zajímavé přístupy a metody, jak připravovat jejich společná setkání. V dnešní době seniorům mnohdy chybí kontakt s mladou generací a ta naopak ztrácí zájem o veřejné dění v bezprostředním okolí. To může být příčinou řady problémů. Přitom obě generace si vzájemně mají co předat. Starší mohou předat dětem zkušenosti a poznatky, které během života získali a děti mohou do jejich života přinést novou energii a životní optimismus.

 

Pozvání na konferenci přijal Herman de Jongh z holandské organizace Veldwerk Nederland , který má v oblasti vzdělávání seniorů a dětí mnohaleté zkušenosti. Dále zde vystoupí Mgr. Jaroslava Slaná ze vzdělávacího centra SEDUCA zabývající se mimo jiné problematikou mezigeneračních vztahů a rozpadu rodin a vysvětlí specifika komunikace se seniory. Ing.  Bc. Hana Vojtová z Domova pro seniory Mistra Křišťana Prachatice představí smyslovou aktivizaci podle Lore Wehner, aktivizaci seniorů a dětí. „Smyslovou aktivizaci z německého Sensorische Aktivierung můžeme chápat jako zapojení všech smyslových orgánů, které vnímáme jako zdroje člověka a které můžeme využít, a tak pomoci každému jednotlivě v komunikaci, v uvědomění si vlastní osobnosti a podpořit jej při běžných denních činnostech. Smyslová aktivizace je nenásilná, přirozená komunikace prostřednictvím barev, zvuků, dotyků, chutí a vůní mezi pečovaným a pečujícím“, vysvětluje Hana Vojtová, ředitelka DPS Mistra Křišťana Prachatice.

 

Na konferenci se rovněž otevře téma zakládání přírodních zahrad pro učení i terapii a zazní zde několik příkladů dobré praxe.

 

Konference je otevřená pro všechny zájemce. Přihlašovat se mohou na adrese www.chaloupky.cz/prihlaska-velkemezirici.

 

Chaloupky o.p.s. se dlouhodobě věnuje jednodenním i pobytovým programům pro školy s ekologickou a přírodovědnou tématikou. V rámci programů děti a dospělí zažijí pobyt v přírodě, pozorování rostlin a živočichů, krmení hospodářských zvířat na dětské farmě, rukodělné činnosti a spousty dalších doteků přírody a života na venkově. Programy jsou realizovány na čtyřech pracovištích Chaloupek v Kraji Vysočina – Kněžice, Velké Meziříčí, Horní Krupá a Krátká. Více informací na www.chaloupky.cz.

 

Více informací Mgr. Michaela Brhlová, Chalouky o.p.s.
e-mail: michaela.brhlova@chaloupky.cz , tel.: 731 440 924.

 

Odkazy

 
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2012 / 24.10.2012

Počet návštěv: 21383
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek