Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce


 

Komunitní služby budou využívat ekologická elektrická vozidla

Už během příštího roku budou moci komunitní domácnosti v Měříně, Žďáru nad Sázavou, Počátkách, Ledči nad Sázavou, Golčově Jeníkově, Havlíčkově Brodě a Hrotovicích využívat pro dopravu klientů nové vícemístné automobily na elektrický pohon. Podle informací Jana Tourka, radního Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí, je kraj pořídí z evropských dotací, a to z programu REACT-EU.
 

 
 

Kraj Vysočina vyhlásí veřejnou zakázku na dodání celkem sedmi vícemístných elektrických automobilů se speciální úpravou pro přepravu imobilních klientů a také na jeden hybrid, který bude využíván pro terénní sociální službu na podporu samostatného bydlení v Náměšti nad Oslavou. „Využijí ho pracovníci zajišťující terénní služby klientům s mentálním a kombinovaným postižením, kteří již žijí ve vlastním nebo pronajatém bydlení. Celkem jde o zakázku ve výši téměř 10,5 miliónů korun,“ doplnil Jan Tourek.

Novými vícemístnými automobily vybavuje Kraj Vysočina komunitní domácnosti tam, kde dosud vozidla chyběla.


Co je komunitní/transformované bydlení

Komunitní/transformované bydlení je pobytová sociální služba poskytovaná v běžné komunitě, počet lůžek nepřekračuje 12 osob v jednom objektu nebo v jedné lokalitě a u osob s vysokou mírou podpory nepřekračuje 18 osob. Bydlení je děleno na běžné domácnosti, počet osob v jedné domácnosti je v rozmezí 3 až 6 osob. Komunitní bydlení může být chráněné bydlení či domov pro osoby se zdravotním postižením nebo domov se zvláštním režimem.

Komunitní bydlení nyní v Kraji Vysočina nabízí Domov Kamélie Křižanov, Domov Jeřabina, Domov Háj, Domov bez zámku, zčásti pak Domov ve Věži a Domov ve Zboží. Transformace pobytového zařízení se připravuje také pro  Domov Černovice – Lidmaň.


  • Roman Sýkora, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.12.2022 / 21.12.2022

Počet návštěv: 726
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek