Nacházíte se na archivních webových stránkách Kraje Vysočina. Jejich aktualizace byla ukončena k 31.12.2022. Nový web najdete zde.

 

Cesta: Titulní stránka > Rozpočet kraje > Mapa investic a oprav


 

Konference k podpoře zdraví ve školách v Kraji Vysočina

Konference k podpoře zdraví ve školách v Kraji Vysočina
Podpora zdraví ve školách byla hlavním tématem podzimní Konference k podpoře zdraví ve školách v Kraji Vysočina, která se tento týden konala v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě. Součástí programu bylo také představení mezinárodního výzkumu – „Health Behavior in School-aged Children“ – studie životního stylu školních dětí ve věku 11, 13 a 15 let, kterou odborné společnosti realizovaly v České republice v roce 2010.
 

 
 

Padesátce přítomných hostů byly prezentovány výstupy Analýzy životního stylu a zdraví mládeže v Kraji Vysočina, kterou pro kraj zpracovalo občanské sdružení Zdravá Vysočina ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou školou zdravotnickou Jihlava a Vysokou školou polytechnickou Jihlava. Analýza je výsledkem šetření, kterým prošlo devět stovek studentů druhých ročníků středních škol v Kraji Vysočina.

 

S velkou odezvou se setkaly příspěvky se zkušenostmi z praxe dvou škol – Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě a Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Jihlava. Po nich následovala hodinová diskuse účastníků konference na bolavá témata, jako jsou životospráva, sportovní aktivity, kouření, alkohol a další návykové látky. Diskutující se shodli, že vidí jako jednu z příčin velkou toleranci společnosti ke kouření a k alkoholu. V nejvíce diskutovaných tématech stravování a pohybové aktivity ve školách se mnohá konkrétní řešení sice našla (např. u stravování - zdravé svačinky, automaty se zdravým sortimentem), ale při jejich realizaci se školy potýkají s organizačními, provozními i finančními problémy. Zároveň se účastníci shodli na výstupu začít s podporou zdravého životního stylu v samém začátku již v rodinách s malými dětmi.

 

V odpolední části mohli účastníci navštívit praktické dílny Státního zdravotního ústavu určené pedagogům s názvem „Hrou proti AIDS“ a „Jak se (ne)stát závislákem“. Celou konferenci provázela vysoce pracovní atmosféra a celá akce se setkala s velkým zájmem a vysokým doceněním všech účastníků.

 

  • Dana Kratochvílová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.:      +420 564 602 586
    e-mail:  kratochvilova.d@kr-vysocina.cz
 
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.10.2012 / 23.10.2012

Počet návštěv: 18097
 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 
 Kontaktní informace

 
Kontakt:
Krajský úřad Kraje Vysočina, Žižkova 1882/57, 586 01 Jihlava, IČO: 70890749, posta@kr-vysocina.cz, tel.: 564 602 111, fax: 564 602 420, skype: kruvysocina, ID datové schránky: ksab3eu

Úřední hodiny:
pondělí a středa: 8.00–17.00, úterý, čtvrtek a pátek 8.00–13.00
, Facebook Kraj Vysočina na Facebooku
Pokladna, CzechPOINT:
pondělí a středa: 8.00–12.00, 13.00-17.00.
 

Nacházíte se v módu "Bez grafiky", takže vidíte tuto stránku bez zdobné grafiky a pokročilého formátování. Pokud váš prohlížeč podporuje CSS2, můžete se přepnout do grafického módu.


 

Odběr novinek